Clicks5
tr.news

Francis Röportajı: "İçgüdülerim ve Kutsal Ruh Bana Rehberlik Ediyor"

Francis, AdnKronos.com ile yaptığı hagiografik röportajda, XVI. Benedictus'un çalışmalarını devam ettirmekten başka hiçbir şey yapmadığını söyledi (30 Ekim).

Benedictus, Francis için "bir baba ve bir kardeş" ve "bizzat kutsaldır", Francis kendisini sık sık ziyaret etmektedir, "Aramızda hiçbir sorun yok".

İkisinin aynı mezar için kavga ettiğini iddia eden haberleri reddediyor.

Francis'e göre, yolsuzluk Kilise'de eskiden beri var olan bir sorundur, "ancak Kilise'nin büyük çoğunluğu doğru yolda ilerlemektedir."

Rab'bin onu yaptığı şeyi yapması için çağırdığına inanıyor, "Açık yüreklilikle söyleyebilirim ki, çok iyimser değilim (gülümsüyor) ama Tanrı'ya ve Tanrı'ya inanan kişilere güveniyorum."

İlginç bir şekilde, Francis'e sadece eşcinsel birliktelikler hakkındaki meşhur açıklamasına atıfta bulunan eleştiriler soruldu. Francis, "eleştirinin yapıcı vs. olabileceğini" söyledi.

"İçgüdülerim ve Kutsal Ruh bana rehberlik ediyor" dedi. Ve "Dua ediyorum, çok dua ediyorum" diye ekledi.

Bir piskoposun kendisine, kapatmaların insanları Kilise'ye gitme "alışkanlıklarını kaybettirdiğini" söylediği hatırlatılan Francis, AdnKronos'a, eğer bu insanlar "Kilise'ye sadece alışkanlıktan geliyorlardı ise, o zaman evde kalmaları daha iyi olur" yanıtını verdi.

Resim: © Mazur, CatholicNews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsTxcqhqplas