Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks1.5K
pl.news
12

Cytaty z nowej książki Benedykta XVI: "mały wyjątek od celibatu to kłamstwo"

Benedykt XVI i kardynał Sarah piszą w swojej nowej książce o celibacie (cytaty za: LeFigaro.fr):

„W dzisiejszych czasach zbyt łatwo można stwierdzić, że celibat jest wyłącznie konsekwencją pogardy dla cielesności i seksualności: taki osąd jest nieprawdziwy”.

„Bez wyrzeczenia się dóbr materialnych nie może być kapłaństwa. Wezwanie do pójścia za Jezusem nie jest możliwe bez tego znaku wolności i bez wyrzeczenia się wszystkich kompromisów. Celibat ma wielkie znaczenie jako rezygnacja z ziemskiego życia rodzinnego”.

„Celibat kapłański słusznie rozumiany jest wyzwoleniem, choć czasem jest to próba. Pozwala kapłanowi ugruntować spójną tożsamość oblubieńca Kościoła”.

„Wyświęcanie żonatych mężczyzn, nawet jeśli byli oni stałymi diakonami, nie jest wyjątkiem, lecz naruszeniem, wyrwą w spójności kapłaństwa. Mówienie o wyjątku byłoby nadużyciem języka lub kłamstwem. ”

„Jest pilne i konieczne, aby wszyscy – biskupi, kapłani i świeccy – nie byli już pod wrażeniem złych argumentów, teatru, diabelskich kłamstw i modnych błędów, które mają na celu zdewaluować celibat kapłański”.

„Możliwość wyświęcania żonatych mężczyzn stanowiłaby katastrofę duszpasterską, wprowadziłaby zamieszanie eklezjologiczne i utrudniała zrozumienie kapłaństwa”.

#newsDdainuisiw

przeciwherezjom
Ciekawe, że książka Więźnia jest publikowana... Bez oszustwa, przekłamań? To, co powyżej zacytowane jest super - najwyższa półka - jak na Ojca Świętego przystało. Tylko czy całość książki jest "czysta" od fałszerstw masonerii?