Clicks1.7K
Edward7
15

Covid wprowadził; frywolność i świętokradztwo

W ciągu ostatnich kilku dni odwiedziłem kilka kościołów we Włoszech oraz w alpejskich regionach Niemiec i Austrii i byłem pod szczególnym wrażeniem, jak szkodliwa była reakcja Kościoła na pandemię koronawirusa.

Podczas gdy w większości miejsc publicznych podejście do środków ostrożności zapobiegających rozprzestrzenianiu się COVID-19 było dość rozluźnione - na przykład niewiele osób nosiło maski nawet w supermarketach i środkach transportu publicznego - jeśli chodzi o kościoły, środki te były ściśle egzekwowane.

Przede wszystkim we wszystkich kościołach, które odwiedziłem, wspólna Komunia na rękę była obowiązkowa i energicznie stosowana, chociaż jej skuteczność w zapewnianiu lepszej higieny jest wątpliwa i, co najważniejsze, kilku prałatów i duchownych, w tym Kardynał Robert Sarah, mówi że; że Komunia na rękę - (która była wyjątkiem) - jest świętokradztwem.

W bawarskim kościele zakrystian podczas Komunii św. Wyjął przenośny szklany ekran i umieścił go między księdzem a uczestnikiem Komunii, więc jedynym sposobem na Jego (Chrystusa W Komunii Św.) przyjęcie było umieszczenie rąk pod parawanem.

W kościele we Florencji wierni musieli siedzieć w ławkach, podczas gdy kapłan rozdawał Komunię św. wiernym oddalonych w kościele ławkach, chociaż w czasie ofiarowania wierni byli zapraszani do wejścia do stóp ołtarza i składania ofiar do kosza.

Fakt, że nie którzy nie podwali rąk, aby przyjąć hostię, skłonił księdza do powiedzenia „nie, tylko na rękę” (chociaż w tym kościele wszyscy przyjmujący mogli klęczeć w ławkach). Mój przyjaciel, który chciał przyjąć Komunię, ale nie podał rąk, został całkowicie zignorowany.

W żadnym z kościołów, które odwiedziłem, nie było księży z jednorazowymi rękawiczkami, być może dlatego, że większość parafian nie akceptowała takiej praktyki. Ale w małym kościele we włoskim mieście Bellagio ławki były całkowicie zablokowane przez cały dzień, co uniemożliwiało modlenie się przed Najświętszym Sakramentem.

Prawdą jest, że w Bellagio znajduje się w Lombardii, najbardziej dotkniętym chorobą regionie Włoch od marca do maja, ale teraz prawie nie ma tam przypadków koronawirusa, a poza użyciem masek i środków do dezynfekcji rąk wydaje się, że większość regionu wróciła do normy poza widocznym brakiem turystów na tę porę roku.

Te obserwacje wskazywały na brak uznania (wiary?) w rzeczywistą obecność Jezusa w Najświętszej Eucharystii, co kapłan uwydatniał w prawie wszystkich przypadkach, nie przyklękając podczas wystawienia lub rozdawania konsekrowanych Hostii w przybytku... W takich okolicznościach nie jest może zaskakujące, że w kościele Bellagio nawet prosty akt uklęknięcia do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem był poza zasięgiem wiernych dla „wyższego dobra”, jakim jest zdrowie i higiena.

Wszystko to sprawia, że można się zastanawiać, że jak to się dzieje, że ta "pandemia" doprowadziła do takich praktyk, które ujawniają jeszcze większy brak szacunku dla Jezusa w Eucharystii i innych sakramentach, i że spowodowane jest to przez biskupów i kapłanów, którzy działają nie tylko na polecenie państwa, ale nawet w niektórych przypadkach wyprzedzają lub przesadzają z ograniczeniami rządowymi? Dlaczego wydaje się, że Kościół nie jest zmuszany do podjęcia tych restrykcji, ale sam pozwala sobie na podjęcie najbardziej ekstremalnych środków zapobiegawczych przeciwko "pandemii", która jest bardzo odległa od czarnej śmierci lub hiszpańskiej grypy?

I dlaczego, nie tak jak w dawnych czasach w czasie epidemii , kapłani nie dążą do wzrostu kultu i pobożności , ale by odrzucić ważne dyscypliny związane z kultem i sakramentami... Być może jest to tylko kontynuacja „wojny między Michałem i jego aniołami z jednej strony a Lucyferem z drugiej”, jak napisał kard. Sarah w 2018 roku na temat komunii do ręki. - www.pch24.pl

„Celem szatana” - dodał - „jest Ofiara Mszy i rzeczywista obecność Jezusa w Konsekrowanej Hostii”.
na podstawie - https://www.ncregister.com/blog/edward-pentin

Tytuł jaki dał autor - Covid wprowadził frywolność i świętokradztwo - powinien brzmieć; "Wyznawcy "covida" wprowadzili świętokractwa ...."
pielgrzym55
niewierzący u tchórzliwi księża to jedno, brak wierzących i odważnych wiernych to drugie, większość poddaje się spolegliwie tresurze
mk2017
Wpis na fb. Stało się...🥺😢🇦🇺
Wprowadzono w Australii, w naszym stanie Victoria STAGE 3, a w samym Melbourne STAGE 4, poziom czwarty zagrożenia epidemiologicznego a właściwie STAN KLĘSKI. Taka sytuacja ma mieć miejsce przez 6 kolejnych tygodni! 😢😡 a już jesteśmy zamknięci ponad 3 tygodnie... 25 dni... Zresztą to już druga odsłona Covida-19 w tym roku. Znów kościół zamknięty na klucz. Najpierw …More
Wpis na fb. Stało się...🥺😢🇦🇺
Wprowadzono w Australii, w naszym stanie Victoria STAGE 3, a w samym Melbourne STAGE 4, poziom czwarty zagrożenia epidemiologicznego a właściwie STAN KLĘSKI. Taka sytuacja ma mieć miejsce przez 6 kolejnych tygodni! 😢😡 a już jesteśmy zamknięci ponad 3 tygodnie... 25 dni... Zresztą to już druga odsłona Covida-19 w tym roku. Znów kościół zamknięty na klucz. Najpierw było 55 dni zamknięcia totalnego a teraz szykuje się łącznie około 70 dni... o ile się nie przedłuży.

Mamy też GODZINĘ POLICYJNĄ! (Pierwszy raz w życiu coś takiego przeżywam) Od dziś, od 20:00 do 5:00. Totalne zamknięcie... a przecież od początku pandemii zmarło w całej Australii „aż”
200 (dwieście) osób ... 😳🧐🤔😮
Dzieje się...
Jest jakiś ogólnie obecny dziś smutek...
Boże ratuj!
Weronika-S.
To chyba ,,czas wielkiego ucisku,, wg. Księgi Daniela. 11 III 2020 ogłoszenie pandemii przez WHO. Potem 11 IV zakaz święcenia pokarmów,, co przywołuje słowa Apokalipsy ,,A Niewiasta zbiegła na pustynię...,, Liczba dni dokładnie 1290 i 1260.
Weronika-S.
Ludzie zamaskowani przed ołtarzem to zdecydowana anomalia w dziejach Kościoła. Należałoby się zastanowić, kto jest większym niszczycielem katolickiej świętości, Luter czy decydenci koronawirusa. Luter podzielił i odszedł, a ,,tenże,, niszczy od wewnątrz, rozbija osobowość kapłanów i wiernych, a towarzyszą temu akty świętokradztwa.
woj_tek shares this
1.7K