Clicks46
lt.news

Kardinolas Brandmülleris ragina nepaklusti Traditionis Custodes

Įstatymai turi būti teigiamai priimami arba patvirtinami, kad būtų pasiektas patvirtinimas ir ilgalaikis efektas, rašo 92 metų kardinolas Walteris Brandmülleris liepos 28 d. pareiškime apie Traditionis Custodes.

Taigi kai kurie įstatymai nesilaikant panaikinami arba laikui bėgant pasensta: „Įstatymas turi tarnauti bendruomenės labui, o ne atvirkščiai bendruomenei.“

Kaip pavyzdį Brandmülleris mini Jono XXIII 1962 m. Vasario mėn. „Veterum sapientia“, kuris paskelbė, kad universiteto teologija turi būti dėstoma lotynų kalba: „Kartą išspausdinta „Veterum sapientia“ netrukus buvo užmiršta“.

Brandmülleris nurodo bendrąją teisę, pagal kurią pagrįsti prieštaravimai dėl visuotinio bažnyčios įstatymo turi sustabdomąjį poveikį: "Tai reiškia, kad įstatymų negalima laikytis tol, kol prieštaravimas nebuvo išsklaidytas".

Jis sako, kad „jei kyla abejonių, ar įstatymas yra privalomas, jis nėra privalomas“. Tokia abejonė gali būti pagrįsta netinkamu teisinio teksto formulavimu.

Brandmülleris pabrėžia, kad jo argumentai taikomi tik bažnytiniams įstatymams, tokiems kaip Traditionis Custodes, o ne gamtos ar dieviškajai teisei.

#newsUigimedjui