Clicks1.7K
David44PL
53

Suchedniów: brutalne pobicie kapłana

Policja apeluje o pomoc w ujęciu sprawców pobicia 50-letniego księdza Krzysztofa Dębowskiego z Suchedniowa w diecezji radomskiej. Kapłan został znaleziony przy obiektach należących do Sióstr Najświętszego Imienia Jezus, gdzie był kapelanem zgromadzenia. Prawdopodobnie został pobity przez włamywaczy, których nakrył na gorącym uczynku.

„Policjanci pracują na miejscu od momentu zgłoszenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ksiądz mógł zauważyć coś niepokojącego i nakrył sprawców napadu na gorącym uczynku. Czynności operacyjne trwają” – wyjaśnił podkom. Grzegorz Dudek. Jak dodał, stwierdzono tylko brak dwóch rowerów.

Ze wstępnej oceny policji wynika, że ksiądz miał dotkliwe ślady pobicia i poważne obrażenia m.in. głowy i klatki piersiowej. Podkom. Dudek kwalifikuje sprawę jako czyn przestępczy i wyraża nadzieję na szybkie schwytanie sprawców. „Dotąd był to spokojny teren, nie przypominam sobie podobnej sprawy” – mówi.

„Przebywający w kieleckim szpitalu 50-letni kapłan z Suchedniowa jest na tyle dotkliwie pobity, że jeszcze nie jest w stanie złożyć zeznań” – poinformował podkom. Grzegorz Dudek.

Wstrząśnięte całym zdarzeniem są siostry Najświętszego Imienia Jezus. - Człowiek tak nie postępuje, brakuje słów, aby skomentować to zdarzenie. W bestialski sposób pobito człowieka, księdza. To niewyobrażalne. Modlimy się cały czas za naszego kapelana - mówią zakonnice z suchedniowskiego zgromadzenia.

www.pch24.pl/suchedniow--bru…,14656,i.html
Do triumfu zła potrzeba tylko, aby dobrzy ludzie nic nie robili"
(Edmund Burke
)

P.S. Gruhus... definitywnie kończąc temat - jest zasadnicza różnica między świadomym męczeństwem w imię Miłości Jezusa Chrystusa a obojętnością wobec przemocy w kategorii rzezi niewiniątek... pomyśl logicznie...

jadwiska
Modlimy się cały czas za naszego kapelana..
jadwiska and one more user like this.
jadwiska likes this.
adan1 likes this.
Dajcie spokój Gruhusowi. On naprawdę wiarę mierzy zwłaszcza miłością i to jest piękne tylko czasem pewnie się nieco zapętla w rozumowaniu, to ludzkie - każdy ma prawo zbłądzić. Nie zamierzałam wywoływać burzy w szklance wody lecz w tym akurat przypadku - nieludzkim jest (moim skromnym zdaniem) zachowywać postawę bierną wobec przestępstw największego kalibru - mordy, gwałty, napaści etc. - każde …More
Dajcie spokój Gruhusowi. On naprawdę wiarę mierzy zwłaszcza miłością i to jest piękne tylko czasem pewnie się nieco zapętla w rozumowaniu, to ludzkie - każdy ma prawo zbłądzić. Nie zamierzałam wywoływać burzy w szklance wody lecz w tym akurat przypadku - nieludzkim jest (moim skromnym zdaniem) zachowywać postawę bierną wobec przestępstw największego kalibru - mordy, gwałty, napaści etc. - każde zresztą większe czy mniejsze krzywdzenie kogokolwiek, w jakimkolwiek wymiarze nie może być nie piętnowane. Chyba moralnym -nawet nie tyle obowiązkiem- co nakazem właśnie serca, jest obrona wszelkimi dostępnymi środkami niewinnych, prześladowanych, krzywdzonych... to tyle. Dobranoc Państwu
biniobill
Bierność ofiary tylko rozzuchwala agresora. To samo tyczy się pobłażliwości wymiaru sprawiedliwości, która zachęca do występków i daje sygnał ludziom bez sumienia że mogą działać w tym kierunku.
Kara za bestialskie czyny powinna być surowa aby odstraszać potencjalnych bandytów na przyszłość.
wiem, że jesteś nad wyraz miłosierny ale teraz już przesadziłeś... inny kontekst głosi Ewangelia ale bezmyślnością jest (mówiąc delikatnie) przyzwalanie na bestialstwo wymierzone w niewinnych ludzi

Zatrzymano sprawcę pobicia księdza

www.policja.pl/…/Zatrzymano_spra…
adavip likes this.