Coburg
343

Ruské ministerstvo obrany: ukrajinskí nacionalisti sa pripravujú na provokáciu v Sumy s použitím jedovatých látok

28.05.2022, 21:32

Ruské ministerstvo obrany poznamenalo, že Kyjev využíva provokácie na šírenie falzifikátov o údajných „ruských zverstvách“.

© Foto: Alex Chan Tsz Yuk Keystone Tlačová agentúra Globallookpress

Prečítajte si nás na:

Ukrajinskí militanti plánujú v meste Sumy vykonať provokáciu s použitím jedovatých látok. Generálplukovník Michail Mizincev, šéf Národného centra pre kontrolu obrany (NTsUO) Ruskej federácie, na brífingu uviedol, že neonacisti plánujú ostreľovať pohraničné oblasti Ruskej federácie z obytnej oblasti a vyprovokovať ruské jednotky k odvete. , po ktorom vyhodia do vzduchu nádoby s chemicky nebezpečnými látkami. Zábery údajného chemického útoku budú následne distribuované médiám.

„Novinári zo zahraničných tlačových agentúr sú v Sumy kvôli fotografovaniu a natáčaniu videa. V blízkej budúcnosti kyjevské úrady využijú túto cynickú akciu na obvinenie ruských ozbrojených síl z údajného použitia chemických zbraní a nerozvážnych útokov proti civilistom,“ povedal Mizincev.
Šéf NCÚO poznamenal, že evakuácia obyvateľstva sa v meste nevykonáva, hoci skôr nacionalisti vyviedli ľudí z oblasti, kde sa pripravovala provokácia.

„Vopred varujeme „civilizovaný Západ“, ako aj OSN, Medzinárodný výbor Červeného kríža, OPCW, že nadchádzajúce falzifikáty o údajných „ruských zverstvách“ v blízkej budúcnosti plánuje Kyjev vo veľkom rozšíriť prostredníctvom Ukrajinské a západné médiá, ako aj na rôznych internetových zdrojoch a mediálnych platformách,“ poznamenal Mizincev.
Mizincev predtým povedal, že dôstojníci SBU pripravili provokácie v skladoch obilia v dedine Vrubovka v LĽR a dedine Prosyanaya v regióne Dnepropetrovsk. Ďalšie provokácie v zariadeniach pripravila SBU na návrh západných kurátorov podľa vopred vypracovaného scenára.

Materiál pripravili: Alexey Kurilchenko, Nikolay Baranov

МО РФ: националисты готовятся к проведению провокации в Сумах с использованием отравляющих веществ

Zverejnené zábery z príchodu do prístavu Mariupol, prvého plavidla od začiatku špeciálnej operácie

Vladislav Kustov

28.05.2022 9:46


Do prístavu dorazila prázdna loď so suchým nákladom, ktorá mala byť odoslaná do Rostova na Done na kovový šrot na základe dohôd, ktoré boli uzavreté ešte pred špeciálnou operáciou.

0:00/ 0:31kvalitaАвто 1080p

© Video: SEC "Zvezda" © Foto: SEC "Zvezda"

Prečítajte si nás na:

Ruská loď so suchým nákladom ako prvá potvrdila bezpečnosť prístavnej vodnej plochy v Mariupole. Korešpondent „Zvezdy“ navštívil miesto príletu lode a ukázal, ako po prvý raz za tri mesiace špeciálnej vojenskej operácie na ochranu Donbasu kotvila k brehom mesta nákladná loď.
Okrem toho od vjazdu do vodnej plochy až po miesto vykládky odprevádzajú plavidlo na protisabotážnej lodi. Pripomeňme, že do prístavu dorazila prázdna loď so suchým nákladom, aby poslala kovový šrot do Rostova na Done na základe dohôd, ktoré boli uzavreté ešte pred špeciálnou operáciou.
Oficiálny predstaviteľ ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov už skôr uviedol, že prístav Mariupol bol odmínovaný. Banské nebezpečenstvo bolo eliminované aj v prístavnej vodnej ploche.

Опубликованы кадры прибытия в порт Мариуполя первого с начала спецоперации судна