16:43
Chcący
16850
Jestem za głupi- nie mam prawa oskarżać. Obrona Tradycji. Dobre Dzieła w błędnym kole. (nagranie z początku października) Więcej tu: google.com/file/d/1VTi66M-PR_M4Fnwkb9uDrK4uI-_w8pSO/viewMore
Jestem za głupi- nie mam prawa oskarżać. Obrona Tradycji. Dobre Dzieła w błędnym kole. (nagranie z początku października)
Więcej tu: google.com/file/d/1VTi66M-PR_M4Fnwkb9uDrK4uI-_w8pSO/view

Jestem za głupi, więc nie mam prawa wierzyć na słowo oskarżającym Akty Kościoła.
Nie mam kompetencji i DOSTATECZNEJ RACJI, by odrzucać.
My, wierni właśnie przez swą niekompetencję nie jesteśmy w stanie ocenić, czy księża Bractwa za J.E. Abp. M. Lefebvre'm w swej argumentacji czegoś nie gubią. Jeśli tego nie wiemy, to mamy w sumieniu obowiązek bronić oskarżanych: jak bliźnich, tak jeszcze bardziej tego, co widzimy jako oficjalne obrzędy Kościoła. Nie możemy tym samym ufać tym, co je oskarżają. Jeśli oskarżycielom Soboru i „Nowej Mszy” ufamy na słowo, czy siłą ich autorytetu, to stawiamy w sposób sprzeczny z wiarą Arcybiskupa, księdza, czy innego hierarchę w miejscu papieża. Część Kościoła w miejscu całości(nawet jeśli deklarujemy inaczej). To jest sedno rewolucji: bunt przeciw zwyczajowej Zwierzchnosci i Tradycji.
Nie wiemy czy rację ma ten, czy drugi specjalista, wszak wielu ich jest i było. I mimo podobnych kompetencji mają sprzeczne opinie co do tego, co Tradycją i prawdą i właściwym rozumieniem jest, a co nie. Jeśli ja jako wierny nie mam takich kompetencji to nie mam DOSTATECZNEJ racji, a więc i prawa odrzucać tego, co Kościół nam daje jako oficjalne obrzędy i Akty. A SWII i NOM, takie w moich oczach są, bo jako wierny nie po tym poznaję, że takie są, czy spełniają szczegółowe, prawnicze warunki legalizacji, a po tym, że je proboszcz, biskup i papież w łączności odprawiają.
Argument, że wyższa konieczność i Obrona Tradycji wymaga od nas nieposłuszeństwa to pułapka błędnego koła: z racji swej niekompetencji właśnie tego, czy ta wyższa konieczność w tak abstrakcyjnej i skomplikowanej sprawie jest, nie jesteśmy w stanie ustalić, stąd nie mamy prawa do tego nieposłuszeństwa czyli odrzucenia zasad NORMALNYCH i ZWYCZAJNYCH przystawać.
Z tego właśnie powodu nie mamy prawa oskarżać „indultowców”, czyli tych, co w imię powyżej wspomnianej zasady nie chcą przystać do owego nieposłuszeństwa, że są zdrajcami, kolaborantami, że opluwają tych, co tego aktu nieposłuszeństwa dokonali, że wobec tego nie rozumieją o co chodzi, wszak rzekomo tylko o Mszę im chodzi i że są powierzchownymi rekonstruktorami historycznymi obojętnymi na inne ważne sprawy doktrynalne. Takie oskarżenia to przewrotne oszczerstwa, z niczego nie wynikające, a orzeczone. Są to oskarżenia, wszak oni poprzestają przy normie i Tradycji posłuszeństwa papieżowi, dla wypowiadania którego tak samo mogą nie widzieć dostatecznej racji.[1]

Sesja VII Soboru trydenckiego. Dekret i Kanony o Sakramentach w ogólności.
7. „Gdyby ktoś mówił, że obrzędy, szaty i znaki zewnętrzne, których używa przy sprawowaniu mszy Kościół katolicki, są bardziej podnietą do bezbożności niż pełnieniem pobożności - niech będzie wyklęty. "

Wobec powyższego zapisu i zdrowego rozsądku uwzględniającego niekompetencję większości wiernych mam jako wierny obowiązek ufać raczej temu, co zwyczajowo, oficjalnie i dla mnie rozpoznawalnie dane przez Kościół, a nie tym, którzy te akty podważają. Jeśli się nie znam, to nawet gdy np. księża FSSPX podają argumenty, to i tak, ostatecznie i de facto wierzę na słowo, jednej bądź drugiej stronie. Skoro tak, to wierząc tej stronie, która podważa Akty jawiące mi się jako oficjalnie Kościelne, a nie samym tym Aktom potwierdzonym przez papieża, nie ufam w praktyce Kościołowi, a temu, kto Akty tego Kościoła podważa. A to sprzeczne z celem Istnienia Instytucji Hierarchicznej Kościoła, która to jest kluczowym i konstytutywnym elementem jego tożsamości.[2]

Rewolucyjna metoda obrony Tradycji
Jeśli tą rewolucyjną metodą bronimy Tradycji, to wpadamy w sprzeczność i makiawelizm. Bronimy dobra za pomocą z gruntu złej metody: rewolucyjnego ignorowania zwierzchności.
Źródłem choroby zachodu jest rewolucja, która u odrzucaczy Soboru przejawia się obroną Tradycji biernej, za pomocą zaprzeczania Tradycji czynnej. Tym zaprzeczeniem jest nieuprawniony bunt, wymierzony w sens istnienia Hierarchii Kościoła(bunt w postaci wyjściowej nieufności wobec Aktów Kościoła, a Ufności stanowisku podważającemu te Akty) i zasada domniemania winy sprzeczna z uczciwością, logiką, cywilizacją łacińską, a przede wszystkim Ewangelią znaną nam z Tradycji. Nie można walczyć o prawdę za pomocą błędnych metod.

Wspomniana wyżej Tradycja czynna, to swego rodzaju metody myślenia i działania. Treści i elementy to tradycja bierna.
Ów podział odpowiada poczynionemu w innym miejscu tej książki rozróżnieniu na gramatykę i leksykon. Ta pierwsza stanowi dużo trwalsze spoiwo, swego rodzaju struktury długiego trwania, wiążące elementy i sposoby wyrażania, które ulegają zmianom znacznie częściej. Jeśli już w metodzie swojego działania zaprzeczymy tej tradycji czynnej, to treści tradycyjne nie będą miały podłoża szkieletu, na którym mogą być osadzone, żyznej ziemi, gruntu na którym mogą wzrastać, mogą być właściwie rozumiane.
Tak literacko, ale jak sądzę trafnie ową tradycję czynną, czy też metodę tradycyjną nazwać można pokorą, a jej rewolucyjne zaprzeczenie- pychą.
Zwierzchność – posłuszeństwo dzieci ojcu, biskupów, parafian proboszczowi, Księzy biskupowi, biskupów i całego Kościoła papieżowi, itd., to znak zależności między Stwórcą i Stworzeniem, stąd IV Przykazanie leży najbliżej tych, dotyczących samego Boga. Właśnie do tej relacji Znakowej odnosi się jak przypuszczam orzeczenie z Nowego Testamentu, że wszelka władza pochodzi od Boga.

[1] Z tego samego powodu nie można zmuszać ludzi do noszenia masek, w wyniki wysoce spekulatywnych teorii o tym, że bardziej pomagają niż szkodzą. Chodzenie z odsłoniętą twarzą też jest normą, czyli czymś normalnym, z czego tłumaczyć się nie trzeba.

[2] Niby masłem maślanym jest powyższe zdanie, jednak nie wiem już jak przekazać ludziom tak prostą rzecz. Być może dlatego właśnie jest tak wypierana jest przez ludzi, że zbyt prosta, że oczekują czegoś bardzie efektownego, a tak prosty wniosek nie daje wystarczającego emocjonalnego bodźca. Przez to trzeba kogoś o nieco słabszej pamięci, by z racji konieczności odsiewania danych, mógł się na tym „banale” w przeciwieństwie do ludzi sprawniejszych intelektualnie skupić.
Jota-jotka
Jak jest coś PROSTE, to trzeba to zburzyć ,zasiać niepokój TO JEST DIABELSKIE ,żeby rzucić cień PODEJRZENIA i robić SWOJE interesy.

PROSTE bo :
Jest Papież
Biskup
Proboszcz.
Kapłan
Każdy powinien DBAĆ O SWOJE ZBAWIENIE I ŚWIĘTOŚĆ poprzez dobre rzetelne wykonywanie SWOJEGO POWOŁANIA moim jest rodzina .
A do tego potrzebny mi jest po
1 Kościół (po za Kościołem nie ma zbawienia)
1 Pokarm …More
Jak jest coś PROSTE, to trzeba to zburzyć ,zasiać niepokój TO JEST DIABELSKIE ,żeby rzucić cień PODEJRZENIA i robić SWOJE interesy.

PROSTE bo :
Jest Papież
Biskup
Proboszcz.
Kapłan
Każdy powinien DBAĆ O SWOJE ZBAWIENIE I ŚWIĘTOŚĆ poprzez dobre rzetelne wykonywanie SWOJEGO POWOŁANIA moim jest rodzina .
A do tego potrzebny mi jest po
1 Kościół (po za Kościołem nie ma zbawienia)
1 Pokarm na Życie Wieczne czyli sakramenty i Msza Święta.
Koniec .
Ps.
Z ogromną przyjemnością przeczytałam i wysłuchałam Pana .
Serdecznie pozdrawiam
Chcący
Bóg zapłać
Jota-jotka
Błogosławionego dnia.
Z Panem Bogiem
yagu
Dzięki , przeczytałem tekst i co ? Papież z kolaborantami wszelkiej maści masonami , heretykami komunistami i przedstawicielami cywilizacji talmudycznej zreformował Święty Kościół Katolicki , pytanie ; czy choć jeden z hierarchów polskich oparł się modernistom ? Nie , wszyscy poszli za modą i "starszych w wierze ". " Po owocach ich poznacie " to mamy , skandale i wstyd .Co Oni zrobili z Kościoła …More
Dzięki , przeczytałem tekst i co ? Papież z kolaborantami wszelkiej maści masonami , heretykami komunistami i przedstawicielami cywilizacji talmudycznej zreformował Święty Kościół Katolicki , pytanie ; czy choć jeden z hierarchów polskich oparł się modernistom ? Nie , wszyscy poszli za modą i "starszych w wierze ". " Po owocach ich poznacie " to mamy , skandale i wstyd .Co Oni zrobili z Kościoła ? Jak ktoś chce isc za posoborowymi heretykami to jego spawa i jego duszy . Memento mori .
Chcący
Jeżeli tak, to branmy piekielne go przemogły i trzeba odrzucić Kosćiół. Do tego prowadzi rozumowanie, które powtarzasz za innymi.
Jota-jotka
Dałam polubienie za trafną puetę.
Ale takiego toku myślenia nie polecam
yagu
Nie Mszy Świętej tylko zreformowanej ,to takie proste co tu jeszcze kręcić i komplikować strasząc wiernych przykazaniami .Wystarczy parędziesiąt lat przekształcania Święty Kościół Katolicki w protestancki zbór .
Chcący
Przeczytaj tekst w opisie.
wacula25wp.pl
yagu NIE ZMYŚLAJ a pomyśl.?????
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Jeśli Kapłani namawiają wiernych do nie uczestniczenia we Mszy Świętej łamią 3 Przykazania Boże i biorą na siebie grzech cudzy.
yagu
Nie Mszy Świętej tylko zreformowanej
yagu
Nie ma się co denerwować , jedna Zdrowaśką i mija .
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
yagu
Jaga, ja się nie denerwuję, tylko jestem oburzona, że tak obrażasz Przenajświętszą Ofiarę Eucharystyczną Mszy Świętej. 😱 😭 A za ciebie Zdrowasiek trzeba by odmówić nieskończoną ilość, i to leżąc krzyżem przed Najświętszym Sakramentem.
yagu
Z serca Ci dziękuję .
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Modlę się za wszystkich błądzących grzeszników, leżąc krzyżem w Kościele.