Clicks659
csk.news
6

Obeť hoaxu o zneužívaní: Opát oslobodený - napriek tomu potrestaný

Vatikán dospel k záveru, že benediktínsky opát Cuthbert Madden z anglického Ampleforth nebol vinný zo žiadneho priestupku, napísal v e-maile z 24. augusta otec Gabriel Everitt, súčasný hlavný administrátor.

Madden bol násilne odstránený v roku 2016, kedy bol falošne obvinený zo „sexuálneho zneužívania“ a prístup na ministerstvo mu bol zakázaný. Medzitým Cirkev vážne zvažovala klamstvá slávneho právnika z káuz zneužívania Richarda Scorera, ktorý zastupoval žalobcu.

Scorer je viceprezidentom Národnej svetskej spoločnosti, ktorá rázne bojuje proti Kresťanstvu.

Opát tvrdenia, ktoré siahajú až do začiatku 90. rokov, popieral. Tvrdenia sa opierali o jeho pozíciu riaditeľa školy Ampleforth College, a zahŕňali obvinenie, že pohladil stehno žiaka.

Do troch mesiacov Police North Yorkshire vyšetrovanie ukončila po tom, čo dospela k záveru, že opát vypočutý detektívmi a jeho správanie „nenasvedčuje“ o trestnom konaní.

Hodnotiaca komisia katolíckej bezpečnostnej poradnej služby (CSAS) tiež osobitne uzavrela vyšetrovanie so zisteniami, že nedošlo k žiadnemu sexuálnemu zneužitiu.

Vatikán napriek tomu však neprejavuje záujem o odstránenie ujmy, ktorá bola Maddenovi spôsobená. Naopak, nechce, aby sa Madden vrátil do svojej komunity, a to ani len ako obyčajný mních. Vatikán mu nariadil, aby si hľadal iný kláštor.

Opátstvo Ampleforth je najväčší benediktínsky kláštor, ktorý v Anglicku zostal. V roku 1962 bolo v komunite viac ako 200 mníchov.

Dnes v dôsledku Druhého vatikánskeho koncilu ich tu zostáva len 58, zväčša starších. Madden bol opísaný ako „inteligentný a dobrý človek“. Bol majstrom domova a učil biológiu na škole v opátstve. Pred vstupom do kláštora bol vedúcim všeobecným lekárom.

Madden pracuje veľmi tvrdo a s odhodlaním, spí iba 3 až 4 hodiny za noc, čo je na duchovného nezvyčajné

#newsCprjautbcy
zaba
Současné zmatky kolem sexuálního zneužívání kněží hrají na to, že někdo ve Vatikánu (patrně sám Bergoglio) měl eminentní zájem na vygenerování co nejvíce kauz tohoto typu, protože bylo potřeba protlačit zdiskreditování povinného celibátu, jakoby on za tato selhání kněží mohl.
Kallistratos
Tak tady si mne zabo zklamal podsouváním toho, že měl papež zájem... Určité věci se začaly otevírat už za Benedikta stejně jako se musel silně rozvinout internet a komunikace napříč, nebylo lehké otevřít některé pandořiny skříňky týkající se ať homo lobby a nebo bankovního sektoru. Je dobré že tam je František a Bůh mu žehnej.👍🙏
Barbarin
Hoki-hooki je patologický lhář. Když si zaregistroval nový nick Kallistratos, s úmyslem klamat uvedl jako místo bydliště Prahu. Po mých připomínkách nyní uvádí pardubický kraj. I to je podvod.
Kallistratos
Barbarin a Joske se vrátil. Po delším období, kdy tu rejdily "neautorizované" nicky. Kdepak je jen Theodora se svou antirotacni teorií.😁
zaba
Bohužel máme v diecézi kněze, který po akci na TVseznam ohledně pedofilního zneužívání kněží musel být nahlášen do Vatikánu a byl suspendován, i po té co se jejich lživá obvinění proti němu neprokázala, tak není šance, aby mu Vatikán vrátil právo kněžské služby. Nebo obvinění kardinála Pela, proti nimž Bergoglio vůbec nic nenamítal a ani nevydal, alespoň zdravici, tomuto štvanému Božímu …More
Bohužel máme v diecézi kněze, který po akci na TVseznam ohledně pedofilního zneužívání kněží musel být nahlášen do Vatikánu a byl suspendován, i po té co se jejich lživá obvinění proti němu neprokázala, tak není šance, aby mu Vatikán vrátil právo kněžské služby. Nebo obvinění kardinála Pela, proti nimž Bergoglio vůbec nic nenamítal a ani nevydal, alespoň zdravici, tomuto štvanému Božímu služebníku po té, co ho australský soud konečně v plném rozsahu zbavil obvinění. Co si mám myslet o Bergogliově malé synodě, tuším v únoru 19, proti pedofilnímu zneužívání kněžími (před jeho podzimní velkou amazonskou synodou), kdy tyto umělé kauzy kolem pedofilního zneužívání kněžími roztáhl jako hlavní problém i církve, zatím co je to především problém elit světských a když v církvi, tak jen její homosložky? Ani slovo od Bergoglia nezaznělo proti celkovému nedodržování 6. přikázání klérem (homosexualita, milenky, pornografie...) , jen kritika pedofilie, přesně v souladu s pokřikem okolního světa, kterému už vadí asi jen pedofilie, jakoby nebylo jiného sexuálního zneužívání v dnešním světě.
Otčenáš
Zabo, to je hrozné, takhle zničit kněze. Bergoglio se neměl vůbec narodit.