Clicks725
Radek33
2
"Wyklęty"-dramat hist.POLSKA 2017(+18)-(link do całego filmu w opisie!) Link do całego filmu: Ostatni Wyklęty-dramat hist. PL 2017 Film w reżyserii Konrada Łęckiego opowiada o losach Józefa Frańczak…More
"Wyklęty"-dramat hist.POLSKA 2017(+18)-(link do całego filmu w opisie!)

Link do całego filmu: Ostatni Wyklęty-dramat hist. PL 2017
Film w reżyserii Konrada Łęckiego opowiada o losach Józefa Frańczaka (ps. "Lalek"), ostatniego żołnierza niezłomnego. Choć akcja filmu toczy się w drugiej połowie lat 40 ubiegłego wieku, jego fabuła obejmuje również wątki współczesne i retrospekcje sięgające roku 1920. Bohaterami "Wyklętego" są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego walczący z reżimem komunistycznym,wspieranym przez sowieckie NKWD ,o wolną Ojczyznę.

youtube.com/watch?v=q3VUMCOOrlo
jac505
Nie pamiętam kto ale jakaś znana osoba powiedziała, że gdyby nie było podziemia walczącego z komunizmem, UB i NKWD pokonałaby wielu kapłanów, zniszczyła struktury Kościoła a my dzisiaj bylibyśmy państwem podobnym do Czech, Słowacji czy dawnego NRD. Panie Jezu przyjdź !
Radek33
Film, jak wyjaśnił jego scenarzysta i reżyser Konrad Łęcki, opowiada o podziemiu poakowskim. "Ten aspekt podziemia niepodległościowego najbardziej mnie interesuje. 90 proc. wydarzeń przedstawionych w tym filmie, łącznie z tymi najbrutalniejszymi, miało miejsce w rzeczywistości. Postaci, które są odtwarzane przez aktorów mają swoje pierwowzory"