Rakúšania protestujú proti povinnému očkovaniu - zrejme sa oddiali na apríl

Bratislava 9. januára 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Lisa Leutner,Pixabay)

Pôvodne sa malo povinné očkovanie v Rakúsku realizovať už od 1. februára a kancelár Nehammer zatiaľ tvrdí, že harmonogram bude dodržaný. Podľa vyjadrení viacerých kľúčových osôb to však vôbec nie je isté

Kancelár Karl Nehammer síce v relácii Ö1 Mittagsjournal uviedol, že harmonogram zavedenia povinného očkovania je jasne stanovený a neprichádza do úvahy, aby termín 1. február nebol dodržaný, lenže je čoraz viac signálov, že to tak nemusí byť.

Popredný rakúsky epidemiológ, významný člen WHO a Najvyššej hygienickej rady Gerald Gartlehner nedávno vo vysielaní „ZiB2“ v súvislosti s povinným očkovaním upozornil na skutočnosť, že sa blíži vlna vysoko nákazlivého variantu „omikron“. Zaujímavé to bude najmä v školách, ktoré sa teraz majú aj v Rakúsku otvoriť.

Omicron bude podľa mnohých odborníkov vďaka svojej infekčnosti veľmi rýchly: mal by už v priebehu najbližších niekoľkých týždňov veľmi výrazne zamoriť/prirodzene „preočkovať“ veľkú väčšinu populácie a potom by logicky mal vírus ustúpiť. Dá sa teda predpokladať, že situácia sa bude v najbližších týždňoch výrazne meniť a naznačí veľa aj ohľadne ďalšieho vývoja koronovej pandémie. Gartlehner uviedol, že vzhľadom na túto skutočnosť treba zavedenie povinného očkovania prehodnotiť.

Neutícha ani odpor a protesty verejnosti – v sobotu napríklad opäť pochodovali Viedňou desaťtisíce ľudí s vlajkami a transparentmi (policajti ich počet odhadli na 40 tisíc). Hádzala sa pyrotechnika, zatýkalo sa… A protestovalo sa aj v ďalších rakúskych mestách.

Ani rakúski koaliční politici nie sú jednotní v tom, či povinné očkovanie zaviesť alebo nie: časť by ich bola najradšej, keby sa z celej tej záležitosti dalo nejako vycúvať. Na zásadné problémy navrhovaného riešenia však upozorňujú dokonca aj viaceré organizácie, ktoré sa majú na projekte povinného očkovania podieľať.

Ochrana osobných údajov, ľudské práva…

Na poplach bijú inštitúcie, ktoré majú riešiť ochranu osobných údajov. Organizácia ARGE Daten vo svojom vyhlásení hovorí o „niekoľkých porušeniach tabu“. Spomína napríklad, že projekt v tejto podobe by zaviedol akýsi druh vyhľadávania na sieti, pričom prezumpcia neviny by sa zmenila na prezumpciu viny.

Podľa ARGE Daten je tu aj hrozba, že zákon môže byť „byrokraticky zablokovaný“, keďže „návrh na zápis do registra trestov je svojvoľný a prestrelený“. Organizácia tiež hovorí, že zákon nebude mať významný vplyv na pandémiu a je v rozpore so základnými ľudskými právami, najmä s rešpektovaním súkromného a rodinného života.

ARGE Daten vo svojom odbornom stanovisku tvrdí, že návrh zákona pracuje so „svojvoľnými predpokladmi“ a upozorňuje na problém s automatizovaným vydávaním príkazov na uloženie sankcií, ktoré neráta s individuálnym preskúmaním skutočnej trestnosti.

Keď bude záverečná, kto zaplatí účet?

Najnovšie je tu aj informácia od firmy ELGA GmbH, ktorá je zodpovedná za implementáciu zdravotného záznamu ELGA. Táto spoločnosť sa vyjadrila, že technicky je možné najskôr v apríli skontrolovať, kto je zaočkovaný a kto nie je v evidencii obyvateľov. Teda technická realizácia povinného očkovania bude možná najskôr v apríli.

O tejto informácii sa však vláda dozvedela až v týchto dňoch, čo kritikov celej veci rozpálilo do biela. Poukazujú na to, že vláda o niečom rozhodla od stola a s tými, ktorí to majú realizovať, vôbec nie je v kontakte. Čo len to našincovi pripomína…

A napokon je tu rakúska právna obec, ktorá podobne ako aj právni experti na Slovensku a v mnohých iných krajinách, má voči povinnému očkovaniu celý rad výhrad. Jednou z nich je napríklad skutočnosť, že keby bolo očkovanie povinné, museli by existovať aj povinné druhy vakcín a štát by za ne – na rozdiel od súčasného stavu – jednoducho musel prevziať zodpovednosť.

V súčasnosti totiž platia zmluvy s výrobcami vakcín (áno, tie „začiernené“), v ktorých je klauzula, že výrobca za nič nezodpovedá a očkovaný preberá na seba všetko riziko. Pri povinnom očkovaní by preto v prípade nežiaducich následkov očkovania postihnutých musel odškodňovať štát. A to by bol problém: pri dnešných vakcínach by to znamenalo desaťtisíce, státisíce súdnych sporov… A to je iba jedna z celého radu nevyriešených praktických otázok súvisiacich s povinnou vakcináciou.

Je to dôležitá správa aj pre nás na Slovensku

Odborník je človek z iného mesta (z inej krajiny), hovorí starý sarkastický bonmot. Je to konštatovanie hlbokej pravdy najmä u nás, vzhľadom na skutočnosť, že časť slovenskej verejnosti i politickej reprezentácie je nekriticky orientovaná na ríšu Západu – čo odtiaľ príde, o tom sa nepochybuje, to je dobré, lebo veď Západ je neomylný.

A preto je pre nás na Slovensku obzvlášť dôležitá každá správa o akomkoľvek probléme či váhaní Rakúšanov ohľadne zavedenia protiústavnej koronafašistickej povinnosti očkovania experimentálnymi prípravkami génovej terapie. Každá takáto správa totiž oslabuje idiotský, ale o to rozšírenejší pseudonázor, že ak to zavedú oni, tak by sme mali aj my.

V pondelok by mal minister Lengvarský predložiť do vlády návrh zákona o povinnom očkovaní. Modlime sa, aby – ak už nie petície a protesty domácich odborníkov a verejnosti – aby aspoň správy, ako táto najnovšia z Rakúska, vniesli do pfizerom pomútených hláv členov tejto vlády trochu svetla.

Ivan Lehotský
macusana
Neoddiali ale zruší nič sa nebude očkovať! Verte a modlite sa srdcom.
Peter(skala)
z članku som to pochopil tak, že zodpovedné osoby za očkovanie nedokažu už vo februari uskutočniť očkovanie a najskorší termin uvádzaju v apríli.

Ináč povedané: politici sice nariadili očkovanie na februar ale prakticky to bude možné uskutočniť najskôr v aprili.

Ved uvidíme
😎
Megistender 1
Peter(skala)
to video som už videl a ked som počul ako vraví, že NEBUDE očkovanie, tak ma zaujímalo odkial to vie. To však neuviedol presne a tak ťažko sa spoliehať na neoverene info.