Clicks24
lt.news

Buvęs ministras pirmininkas ateistas kritikuoja „liturginį atsitiktinumą“

Edouard'as Philippe'as, Prancūzijos ministras pirmininkas socialistas iki 2020 m. liepos mėn., šiuo metu Havro meras, netiki Dievu, tačiau mano, kad „žmonijos širdyje yra absoliuto ir amžinybės sąvoka“.

„Todėl mėgstu eiti į bažnyčias; štai kodėl aš myliu šventą dalyką“, – sako jis neseniai išleistoje interviu knygoje „Tiesa apie Edouardą Philippe“. Jis negali paaiškinti, ką be Dievo galėtų reikšti „absoliutus“, „amžinas“ ir „šventas“.

Philippe'as prisipažįsta, kad jam „nėra nepatogu“ per mišias. Bažnytinėse ceremonijose, laidotuvėse ir vestuvėse: „Stengiuosi klausytis, ką jie sako“. Mišių metu jis galvoja apie mirusiuosius, „o kartais aš galvoju apie savo mirtį“. Jis mano, kad „prancūzų dvasininkų lygis nukrito“, tačiau su Havro vyskupu palaiko „labai pagarbius santykius“.

Liturgijos padėtis nepatenkina Philippe'o: „Manau, kad jau keletą metų egzistuoja tam tikra liturginio atsitiktinumo forma. Kas mane šokiruoja. Gitara mišiose, aš niekada nesupratau to. Man šventumas yra arba labai blaivus, kaip vienuolynuose randamas nuogumas, arba labai pompastiškas.

Paveiksliukas: Edouard Philippe, © Jacques Paquier , CC BY-SA, #newsYtzphbqvtm