Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks931

Zomrel páter Ondrej Gabriš SJ, vicepostulátor kauzy blahorečenia Munkovcov

CIRKEV

Zomrel páter Ondrej Gabriš SJ, vicepostulátor kauzy blahorečenia Munkovcov

Vo veku 59 rokov v Ružomberku náhle zomrel jezuitský kňaz, páter Ondrej Gabriš. Vo štvrtok 20. februára 2020 počas obeda skolaboval a po prevoze do ružomberskej nemocnice zakrátko skonal.

Páter Ondrej Gabriš sa narodil 19. novembra 1960 v Čadci. V roku 1991 vstúpil do jezuitského noviciátu, kňazstvo prijal 26. júna 1999. V roku 2003 zložil posledné rehoľné sľuby.

V poslednom období pôsobil ako sócius magistra novicov v Ružomberku. Neúnavne šíril úctu k Božím služobníkom Tomášovi a Františkovi Munkovcom a pracoval ako vicepostulátor v kauze ich blahorečenia.

Páter Ondrej bol známy svojou obetavou kňazskou službou s apoštolským zanietením. Jeho záľubou bolo umelecké fotografovanie, ktoré vyštudoval pred vstupom do Spoločnosti Ježišovej.

Svätá omša s pohrebnými obradmi bude v pondelok 24. februára o 13:00 v Kostole Povýšenia Svätého kríža v Ružomberku. Predsedať jej bude provinciál slovenských jezuitov páter Rudolf Uher SJ. Telo zosnulého bude uložené v jezuitskej hrobke na miestnom cintoríne.

Pane Ježišu, prijmi svojho verného kňaza do plnosti života pri Tebe!
ľubica
+R.I.P+
Prečo zomrel? Bol zabitý elektromagnetickou zbraňou 4G, 5G, alebo biologickou zbraňou koronavirusom ? Je mučeníkom ? Ako žil? Kto sú Boží služobníci Tomáš a František Munkovcovia ? Bol tajným hriešnikom?