Clicks655
csk.news
7

Opäť: Katolícky guvernér dovoľuje liturgiu, nekatolícky biskup to zakazuje

Guvernér Floridy Ron DeSantis, katolík, vyňal náboženské kongregácie z povinného mandátu domáceho pobytu.

Iba o pár hodín neskôr arcibiskup z Miami, Thomas Wenski, zakázal svojim kňazom sláviť akékoľvek verejné liturgie, vrátane Veľkonočných omší.

Pre Wenskeho, ktorý riskuje svoj život ako motorkár, nie je pre kňazov „rozumné“ sláviť akúkoľvek liturgiu,

„Farnosti nemajú sláviť "drive-trhough" omše, spovede, sväté prijímania, ani iné podobné činnosti.

V marci farnosť Svätého Augustína v Coral Gables, arcidiecéza Miami, stále ponúkala drive-thru spovede.

Obrázok: Thomas Wenski, #newsGucongbvod

Caesar
Pane doktore Valli, se zájmem jsem četla váš rozhovor s donem Alfredo Morsellim. Opravdu, je to velká intuice ze strany don Morselliho, který dokázal najít to, co by jazyk Danteho nazval: protitah pro každý případ.
Don Morselli v odpovědi na jednu vaši otázku říká: »Vidíte, přijímání se podávalo všem, i těm ve stavu hříchu, i evangelíkům v Německu, a dnes nikdo nemůže jít k přijímání. Začalo se …More
Pane doktore Valli, se zájmem jsem četla váš rozhovor s donem Alfredo Morsellim. Opravdu, je to velká intuice ze strany don Morselliho, který dokázal najít to, co by jazyk Danteho nazval: protitah pro každý případ.
Don Morselli v odpovědi na jednu vaši otázku říká: »Vidíte, přijímání se podávalo všem, i těm ve stavu hříchu, i evangelíkům v Německu, a dnes nikdo nemůže jít k přijímání. Začalo se s modloslužbou ve Vatikánu a u Sv. Petra, a nyní se nebudou konat o Svatém týdnu obřady s věřícími. Církev v Číně byla zaprodána čínskému režimu, a z Číny přišel virus. Amazonská synoda glorifikovala přírodu a učinila ji dokonce teologickým místem, a nyní - z důvodu dědičného hříchu - tygřici přírodu není možno osedlat. Začalo spiknutí: „povolit kněžím manželku!“, a kněží jsou dnes bez své snoubenky - farnosti. Nebude to tím, že se naplňuje to, co říká Kniha Moudrosti: „...-aby poznali, že čím kdo hřeší, tím i trestán bývá“ (Md 11, 16)?
Z mé strany, i když s velkou bolestí ( a s modlitbou za ty, kteří jsou Bohem povoláni, aby viděli a chápali) doplním seznam dona Morselliho o dva další aspekty:
Přinutili jste jeptišky velkými hrozbami, aby vyšly z milované klauzury, a nyní jste podrobeni zesílené klauzuře s těžkými hrozbami pro ty, kdo by z ní vyšli.
Monaca Gerriera (Jeptiška bojovnice)
apredsasatoci
Neuveriteľné!!!