miki2233
też mi się wydaje tak wydaj! Polecam zastanowić się nad tym co tu jest pisane!More
też mi się wydaje tak wydaj! Polecam zastanowić się nad tym co tu jest pisane!
22Cecylia
Jak napisała Weronika.S nie ma porozumienia między modernistą a tradycjonalistą, bo wy XX wieczną naukę Kk macie w głebokim poważaniu, tak jakby Kościól zaczął się po SVII. Wasze uczepienie się tej nauki polega właśnie na ciągłym kombinowaniu, ulepszaniu, udoskonalaniu. To jest żałosne!
______________________________
@biniobill 51 minuty temu
Po co zajmować się prywatnymi widzeniami, przepowied…More
Jak napisała Weronika.S nie ma porozumienia między modernistą a tradycjonalistą, bo wy XX wieczną naukę Kk macie w głebokim poważaniu, tak jakby Kościól zaczął się po SVII. Wasze uczepienie się tej nauki polega właśnie na ciągłym kombinowaniu, ulepszaniu, udoskonalaniu. To jest żałosne!
______________________________
@biniobill 51 minuty temu
Po co zajmować się prywatnymi widzeniami, przepowiedniami skoro jak nazwa wskazuje były prywatne. Nie wystarczy uczepić się nauki Kościoła Rzymskokatolickiego, być w Nim i nie ryzykować pomyłki? Po co kombinować, ulepszać, udoskonalać? Po to żeby było bardziej atrakcyjnie? Zwykła wiara nie wystarczy?
Lubię to Więcej
@~Aniela~ lubi to. 50 minuty temu
Weronika.S
Papieże nie mają prywatnych rozmów i wywiadów. O każdej porze dnia i nocy i w każdej sytuacji mają reprezentować oficjalną naukę Kościoła. Biada jeżeli tego nie czynią.
22Cecylia
Jak podają media: „Scalfari, który jest ateistą, zaprzyjaźnił się niedawno z papieżem Franciszkiem", a więc na jakich przyjaciół zasługujemy, takich mamy.
Bos016
Co mówi Katechizm Koscioła Katolickiego o Piekle
IV. Piekło
1033 Nie możemy być zjednoczeni z Bogiem, jeśli nie wybieramy w sposób dobrowolny Jego miłości. Nie możemy jednak kochać Boga, jeśli grzeszymy ciężko przeciw Niemu, przeciw naszemu bliźniemu lub przeciw nam samym: „Kto… nie miłuje, trwa w śmierci. Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest zabójcą, a wiecie, że żaden zabójca nie nosi w …More
Co mówi Katechizm Koscioła Katolickiego o Piekle
IV. Piekło
1033 Nie możemy być zjednoczeni z Bogiem, jeśli nie wybieramy w sposób dobrowolny Jego miłości. Nie możemy jednak kochać Boga, jeśli grzeszymy ciężko przeciw Niemu, przeciw naszemu bliźniemu lub przeciw nam samym: „Kto… nie miłuje, trwa w śmierci. Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest zabójcą, a wiecie, że żaden zabójca nie nosi w sobie życia wiecznego” (1 J 3, 14 c-15). Nasz Pan ostrzega nas, że zostaniemy od Niego oddzieleni, jeśli nie wyjdziemy naprzeciw ważnym potrzebom ubogich i maluczkich, którzy są Jego braćmi. Umrzeć w grzechu śmiertelnym, nie żałując za niego i nie przyjmując miłosiernej miłości Boga, oznacza pozostać z wolnego wyboru na zawsze oddzielonym od Niego. Ten stan ostatecznego samowykluczenia z jedności z Bogiem i świętymi określa się słowem „piekło”.

1034 Jezus często mówi o „gehennie ognia nieugaszonego”, przeznaczonej dla tych, którzy do końca swego życia odrzucają wiarę i nawrócenie; mogą oni zatracić w niej zarazem ciało i duszę . Jezus zapowiada z surowością, że „pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego Królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony” (Mt 13 41-42). On sam wypowie słowa potępienia: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny!” (Mt 25, 41).

1035 Nauczanie Kościoła stwierdza istnienie piekła i jego wieczność. Dusze tych, którzy umierają w stanie grzechu śmiertelnego, bezpośrednio po śmierci idą do piekła, gdzie cierpią męki, „ogień wieczny”. Zasadnicza kara piekła polega na wiecznym oddzieleniu od Boga; wyłącznie w Bogu człowiek może mieć życie i szczęście, dla których został stworzony i których pragnie.

1036 Stwierdzenia Pisma świętego i nauczanie Kościoła na temat piekła są wezwaniem do odpowiedzialności, z jaką człowiek powinien wykorzystywać swoją wolność ze względu na swoje wieczne przeznaczenie. Stanowią one równocześnie naglące wezwanie do nawrócenia: „Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!” (Mt 7,13-14):

Ponieważ nie znamy dnia ani godziny, musimy w myśl upomnienia Pańskiego czuwać ustawicznie, abyśmy zakończywszy jeden jedyny bieg naszego ziemskiego żywota, zasłużyli wejść razem z Panem na gody weselne i być zaliczeni do błogosławionych i aby nie kazano nam, jak sługom złym i leniwym, pójść w ogień wieczny, w ciemności zewnętrzne, gdzie „będzie płacz i zgrzytanie zębów” .

1037 Bóg nie przeznacza nikogo do piekła; dokonuje się to przez dobrowolne odwrócenie się od Boga (grzech śmiertelny) i trwanie w nim aż do końca życia. W liturgii eucharystycznej i w codziennych modlitwach swoich wiernych Kościół błaga o miłosierdzie Boga, który nie chce „niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia” (2 P 3, 9): Boże, przyjmij łaskawie tę ofiarę od nas, sług Twoich, i całego ludu Twego. Napełnij nasze życie swoim pokojem, zachowaj nas od wiecznego potępienia i dołącz do grona swoich wybranych .
modernistae prohibere
Dla Franciszka a przede wszystkim dla Kościoła dobrze by było aby ten pierwszy milczał jak słup graniczny.
Quas Primas
Quel - dlaczego nie mogę cię zablokować!
Tymoteusz
Niby więc Franciszek wykręcił się sianem, ale...

Pan Jezus :
„Zgorszenie
Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze. Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I …More
Niby więc Franciszek wykręcił się sianem, ale...

Pan Jezus :
„Zgorszenie
Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze. Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie, chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie.” (Mk 9, 42-48).

„Biada poganom, którzy powstają przeciw memu narodowi:
Pan Wszechmocny ich ukarze w dzień sądu,
ześle w ich ciało ogień i robactwo,
i jęczeć będą z bólu na wieki
».” (Jdt 16, 17).

Luźnie zapamiętane słowa Franciszka (istota jest zachowana, bo nie można zapomnieć słów Franciszka, że piekło nie istnieje, czyli w tym względzie nie można się pomylić) :
„Papież uważa też, że "nie istnieje piekło". Zapytany o to, gdzie "złe dusze" są karane, odparł: "Nie są karane. Te, które żałują, otrzymują przebaczenie Boga i trafiają do szeregu dusz, które go kontemplują". - Ale te, które nie żałują i którym nie można zatem przebaczyć, znikają. Nie istnieje piekło, jest zanikanie grzesznych dusz - oświadczył Franciszek.”

Franciszkowa wersja jest odwrotna do słów Pana Jezusa, czyli Franciszek nie wyznaje wiary katolickiej w tym punkcie, jak zresztą i w wielu innych, czyli Kto podąża ślepo za Franciszkiem może w dół wpaść...

„Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.” (Mt 15, 14).

Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach.” (Mt 7, 15-16).
Tymoteusz
Watykan zastrzegł, że żadna wypowiedź określona jako cytat nie powinna być uważana za „wierny zapis słów” Franciszka.

Magnetofonu nie było (generał zakonu jezuitów, o. Arturo Sosa Abascal), jak za czasów Pana Jezusa 😀

I tym sposobem Franciszek jak przeważnie wykręcił się sianem, a że w świat poszły głupoty, nie dziwota, tak właśnie ma być...
22Cecylia
Watykan dementuje, nie było wywiadu tylko rozmowa.
„Ojciec Święty Franciszek przyjął ostatnio założyciela dziennika „La Repubblica”, a spotkanie miało charakter prywatny z okazji Wielkanocy” - napisano w oświadczeniu. Dalej zaznaczono, że papież nie udzielił żadnego wywiadu. „To, co zreferował autor dzisiejszego artykułu, jest owocem jego rekonstrukcji”; w artykule „nie zacytowano słów …More
Watykan dementuje, nie było wywiadu tylko rozmowa.
„Ojciec Święty Franciszek przyjął ostatnio założyciela dziennika „La Repubblica”, a spotkanie miało charakter prywatny z okazji Wielkanocy” - napisano w oświadczeniu. Dalej zaznaczono, że papież nie udzielił żadnego wywiadu. „To, co zreferował autor dzisiejszego artykułu, jest owocem jego rekonstrukcji”; w artykule „nie zacytowano słów dosłownie wypowiedzianych przez papieża”. Watykan zastrzegł, że żadna wypowiedź określona jako cytat nie powinna być uważana za „wierny zapis słów” Franciszka.
22Cecylia
binio analizy psychologiczne możesz robić w swoich wątkach, tu nie ma na to miejsca.
One more comment from 22Cecylia
22Cecylia
Św. Pius X w Liście Apostolskim „Notre Charge Apostolique" nauczał: „Prawdziwymi bowiem przyjaciółmi ludu nie są ani rewolucjoniści, ani nowatorowie, lecz tradycjonaliści." To jest nauka Kościoła katolickiego.
mk2017
Ostanie zdania to nowa jakaś ''nauka'' KK jest, bo o tym jeszcze nie słyszałam.
bliźniak
"Bądźcie posłuszni lecz ich nie naśladujcie "
turysta569
22Cecylia
Papież uważa też, że "nie istnieje piekło". Zapytany o to, gdzie "złe dusze" są karane, odparł: "Nie są karane. Te, które żałują, otrzymują przebaczenie Boga i trafiają do szeregu dusz, które go kontemplują". - Ale te, które nie żałują i którym nie można zatem przebaczyć, znikają. Nie istnieje piekło, jest zanikanie grzesznych dusz - oświadczył Franciszek//////// 22Cecylia JESLITAK…More
22Cecylia
Papież uważa też, że "nie istnieje piekło". Zapytany o to, gdzie "złe dusze" są karane, odparł: "Nie są karane. Te, które żałują, otrzymują przebaczenie Boga i trafiają do szeregu dusz, które go kontemplują". - Ale te, które nie żałują i którym nie można zatem przebaczyć, znikają. Nie istnieje piekło, jest zanikanie grzesznych dusz - oświadczył Franciszek//////// 22Cecylia JESLITAK TO FRANEKMOWIL TO ZNACZY ZE ISC JEGO TROPEM MYSLENIAI ROZUMOWANIA WIELE BARDZO WIELEDUSZ IDZIE NA ZATRACENIE A ON W TYM ZATRACENIU BEDZIE PRZEWODNIKIEM
22Cecylia
Papież uważa też, że "nie istnieje piekło". Zapytany o to, gdzie "złe dusze" są karane, odparł: "Nie są karane. Te, które żałują, otrzymują przebaczenie Boga i trafiają do szeregu dusz, które go kontemplują". - Ale te, które nie żałują i którym nie można zatem przebaczyć, znikają. Nie istnieje piekło, jest zanikanie grzesznych dusz - oświadczył Franciszek.

Podobno tak uważają jehowici 😀