Dziecko
To już się robi komiczne.
Profesorów Ww, to nie jesteś godzien nawet butów wyczyścić. To zaufany przyjaciel św JP, więc nie dziwne, że tak Cię drażni
Wieczne Odpoczywanie Amen
,,wymiar nadprzyrodzony jest niestety całkowicie nieobecny w dokumencie papieża Franciszka,, - jakiego papieża.. a gdzie zgodność tego fałszywego proroka z odwiecznym nauczaniem Kościoła ?

Read more: pch24.pl/…--wszyscy-bracia-,79147,i.html
Dziecko
Tommy wyznawca covida
Dziecko
😂😂😂Tommy jakie to podobne do Ciebie... Jaki jesteś przewidywalny, do bólu 😅😅😅😅😅
olek19801
tommy1 idź precz szatanie!
tommy1
Mattei to znany lefebrycki szarlatan. Szkoda czasu na niego.
Weronika....S
,,wszyscy ludzie będą braćmi,, to słowa masońskiego hymnu rozwinięte przez Franciszka jako dokument papieski w formie encykliki.
Matricaria
Papież w encyklice diagnozuje współczesne przejawy zakusów totalitaryzmu,wszyscy jesteśmy świadkami upadku kultury konwersacji w debatach politycznych co budzi najgorsze skojarzenia.

"15. Najlepszym sposobem, by panować i posuwać się naprzód bez ograniczeń, jest sianie rozpaczy i budzenie ciągłej nieufności, nawet jeśli jest to zakamuflowane pod maską bronienia pewnych wartości. Dzisiaj w wielu …More
Papież w encyklice diagnozuje współczesne przejawy zakusów totalitaryzmu,wszyscy jesteśmy świadkami upadku kultury konwersacji w debatach politycznych co budzi najgorsze skojarzenia.

"15. Najlepszym sposobem, by panować i posuwać się naprzód bez ograniczeń, jest sianie rozpaczy i budzenie ciągłej nieufności, nawet jeśli jest to zakamuflowane pod maską bronienia pewnych wartości. Dzisiaj w wielu krajach stosowany jest polityczny mechanizm jątrzenia, rozdrażniania i polaryzacji. Na różne sposoby odmawia się innym prawa do istnienia i wyrażania swoich opinii. W tym celu stosowane są strategie ośmieszania ich, posądzania, osaczania. Nie bierze się pod uwagę prawdy i wartości prezentowanych z ich strony, a w ten sposób społeczeństwo staje się uboższe i podległe despotyzmowi najsilniejszych. Polityka prowadzona w ten sposób nie jest już zdrową dyskusją na temat projektów długofalowych na rzecz rozwoju wszystkich i dobra wspólnego, lecz jedynie doraźnymi rozwiązaniami marketingowymi, które znajdują największe korzyści w zniszczeniu drugiego. W tej nikczemnej grze dyskwalifikacji, debata jest manipulowana, tak aby nieustannie podlegała kontrowersji i konfrontacji."
Matricaria
Ks.Mieczysław Maliński pisał w czasach PRL że już w szkole ustawia sie nas pod sznurek i bije po łapach za każde wychylenie sie z grupy.Podobnie w kościele stworzono koszarowy system nauczania i wychowania,a dziś budzimy sie ze snu i pytamy jak mogło w tym precyzyjnym systemie dojść do ukrywania tylu skandalicznych spraw i zachowań.Papież Franciszek wykonał wiele gestów pokory dając światu …More
Ks.Mieczysław Maliński pisał w czasach PRL że już w szkole ustawia sie nas pod sznurek i bije po łapach za każde wychylenie sie z grupy.Podobnie w kościele stworzono koszarowy system nauczania i wychowania,a dziś budzimy sie ze snu i pytamy jak mogło w tym precyzyjnym systemie dojść do ukrywania tylu skandalicznych spraw i zachowań.Papież Franciszek wykonał wiele gestów pokory dając światu zachętę do pójścia drogą przebaczenia.Teraz można powiedzieć o nagłym przeskoku cywilizacyjnym,tamta bierność budzi wstyd i rozumiemy że sama przyzwoitość nakazuje poważnie traktować siebie i innych,nie bagatelizować przewinień tanim miłosierdziem.Mniej więcej co 40 lat ludzkość potyka się o jakieś nawarstwione układy zła,stacza z nim walkę po czym przechodzi na wyższy poziom człowieczeństwa.Niezmiennie od wieków taka jest droga człowieka.