Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks2.4K
pl.news
11

Biskup Schneider polemizuje z Franciszkiem: Matka Boska nie jest "matką wszystkich stworzeń"

Istnieją "doktrynalne niejasności i błędy" w Querida Amazonia (QA), napisał biskup Athanasius Schneider na LifeSiteNews.com 19 lutego.

Zauważa on, że QA popiera pogańską duchowość, nazywając ziemię "świętą tajemnicą", biom Amazonii "miejscem teologicznym", rzekę Amazonkę "ukrytą wiecznością" oraz mówiąc o "wspólnocie z lasem" i twierdząc, że "tylko poezja będzie w stanie zbawić ten świat".

QA błędnie określa Matkę Bożą jako "matkę wszystkich stworzeń". Schneider podkreśla, że jest Ona matką Chrystusa i duchową matką wszystkich odkupionych ludzi, podczas gdy "matka stworzenia lub stworzeń" to pojęcie używane w kulcie Pachamamy.

Ostrzega, że QA promuje naturalizm poprzez wywyższanie naturalnej rzeczywistości przy jednoczesnym osłabianiu nadprzyrodzonej misji Kościoła i zauważa, że Chrystus nie powiedział: "Bóg dał swego jedynego Syna, aby ta planeta i jej liczne części, w tym Amazonia, nie zginęły, ale miały obfite życie naturalne".

Ani też: "Idź i ogłoś, że królestwo Matki Ziemi jest blisko."

Grafika: Athansius Schneider, © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsHbxrhmddxi

Biskup Schneider widzi błędy. Paru innych też. I na tym koniec??? Nasi kochani (naprawdę) biskupi i kapłani obudźcie się, idźcie w ich ślady i przejrzyjcie!