Clicks76
tr.news

Vatikan, Heralds of the Gospel'a Savaş Başlattı

Andrea Tornielli, Papa Francis'in sözcüsü durumundaki Vatican Insider'da yazdığı yazıda, muhtemelen Francis'in gruba karşı yakın gelecekte hayata geçirmeyi planladığı baskıya zemin oluşturmak üzere, Katolik derneği Heralds of the Gospel'a yönelik ağır ithamlarda bulundu.

Tornielli, Heralds of the Gospel üyelerinin, Teslis'e karşı olarak, Brezilya Gelenek, Aile ve Mülkiyet Savunucuları Derneği kurucusu Plinio Correa de Oliveira (+1995), annesi Donna Lucilia ve Heralds of the Gospel'ın kurucusu Peder João Scognamiglio Clá Días (77) tarafından hazırlanan «gizli bir inanç» geliştirdiklerini iddia etti.

Tornielli, pek sağlıklı olmadığı ve sağ elini kullanmadığı gözlenen, etrafı bir grup papaz tarafından çevrilmiş Peder Clà'yı gösteren uzun bir video yayınladı. Videoda, papazlardan biri, Clà'nın yanında ayakta durarak, şeytan çıkarma ayininde papaz ile iblis arasında geçen bir diyaloğun yer aldığı bir pasaj okuyor. Tornielli, bahsi geçen pasajın, orada bulunan tarafından "itirazsız" bir içimde seslendirildiğinden yakınıyor, ancak videoda, Clà iblisle aynı fikirde olduğuna dair bir emareye rastlanmadı.

İblis bir noktada şunları söylüyor: "Vatikan mı? O benim, benim! [Papa] istediğim her şeyi yaptı, ahmak herif!", "Bana her konuda itaat etti.", "Bana hizmet ediyor." Tornielli, dinleyicilerin rahat tepkilerini kötü göstermek için elinden geleni yapıyor. İblis daha sonra, Papa Francis'in halefi olarak görülen Kardinal Franc Rodé'u (82) kastederek, "sıradaki papa iyi olacak" diyor.

Tornielli, kendisini sık sık kabul eden Papa Francis'in yakın bir arkadaşı. Francis'in liberal düşüncelerinin, Heralds of the Gospel grubunun Katolik inançlarına taban tabana zıt olduğu biliniyor.

Resim: Screenshot lastampa.it, #newsZgscrezlfv