Clicks1.3K

Zmŕtvychvstanie Krista - Nová verzia

Obrázok: © gloria.tv, CC BY-ND, #newsCpyrkmpbny
Přítel
Lamentace nic neřeší.
ľubica
skala, cast si pochopil, no cast nie, tie slová v bubline v tom obrázku mal povedať rimsky biskup B. Kedze je to csk.karton, tak sa snaží málom slov, povedať podstatu, teda skutočný obsah rozhovoru medzi Bergogliom a Scalfarim v skratke. Za predpokladu že katolíci sledujú aj tieto výpovede na L´Osservatore Romano, tak vedia co to bude za rozhovor, kedze ho vedie komunista -ateista s teologom …More
skala, cast si pochopil, no cast nie, tie slová v bubline v tom obrázku mal povedať rimsky biskup B. Kedze je to csk.karton, tak sa snaží málom slov, povedať podstatu, teda skutočný obsah rozhovoru medzi Bergogliom a Scalfarim v skratke. Za predpokladu že katolíci sledujú aj tieto výpovede na L´Osservatore Romano, tak vedia co to bude za rozhovor, kedze ho vedie komunista -ateista s teologom oslobodenia ! Dala som sem link na tieto rozhovory, www.lumendelumine.cz/index.php Ten kto sa chce dopatrat pravdy ako to cele bolo, presne otázka a odpoved.... nic ine mu neostava ako si poprečitovat jednotlivé linky.... a tam nájde odpoved na tie slová: Zle, celé zle! Ježiš zmizol a vyšiel z hrobu v podobe ducha / november 2019, rozhovor so Scalfarim /
PS: pre nechápavých- Bergoglio tieto slová doslovne nikdy (v bubline ) nepovedal. Ale výsledok celého rozhovoru B. a S. zameraného na posmrtný život, dušu a pod, sa scvrkol na tie slová v bubline! A to je vlastne otrasná skutočnosť a takto to myslela aj gtv! Citala som to aj na radiovatikana.cz, dávno.... ked budem mat cas, tak to sem dám....
ľubica
co je to za vtáka, ten Scalfari? Hejna tvoří ptáci stejného druhu
viac o blízkosti vtákov: www.lumendelumine.cz/index.php
Peter(skala)
Odvolávať sa na Scalfariho je ako odvolávať sa na pohana, ktorý nie lenže nerozumie kresťanstvu ale dokonca má tendenciu prekrucať vyjadrenia kresťanov a Scalfari sa už tým "preslávil", takže na jeho výroky by som sa nespoliehal. Zrejme oponentom pápeža nevedia pohanske media, ked im hraju do kariet.

Radšej si pozrite skutočné aktuálne vyjadrenia pápeža o zmrtvychvstalom Kristovi:

Kristus, …More
Odvolávať sa na Scalfariho je ako odvolávať sa na pohana, ktorý nie lenže nerozumie kresťanstvu ale dokonca má tendenciu prekrucať vyjadrenia kresťanov a Scalfari sa už tým "preslávil", takže na jeho výroky by som sa nespoliehal. Zrejme oponentom pápeža nevedia pohanske media, ked im hraju do kariet.

Radšej si pozrite skutočné aktuálne vyjadrenia pápeža o zmrtvychvstalom Kristovi:

Kristus, moja nádej, vstal!“ Nejde o magickú formulu, ktorá umožní zmiznúť problémom. Nie, zmŕtvychvstanie Krista nie je o tom. Je naopak víťazstvom lásky pri koreni zla, víťazstvom, ktoré „nepreskakuje“ utrpenie a smrť, ale nimi prechádza tým, že uprostred priepasti otvára cestu, premieňajúc zlo na dobro: toto je tá exkluzívna značka Božej moci.

Zmŕtvychvstalým je Ukrižovaný, nie niekto iný. Na svojom oslávenom tele nesie nezmazateľné rany: rany, ktoré sa stali priezormi nádeje. Na neho obráťme svoj pohľad, aby uzdravil rany uboleného ľudstva.


https://www.vaticannews.va/sk/papez/news/2020-04/urbi-et-orbi-velkonocne-posolstvo-svateho-otca-frantiska.html

Pápež jasne hovorí, že išlo o zmrtvychvstanie Ježišovho a nie niekoho iného tela, dokonca hovorí už o oslávenom tele, a toto je dôležité - má viditelné rany po ukrižovaní.

Pápež ukazuje na rany, aby dal jasne najavo že ide o ľudske telo a nie nejaku metaforu, či symbol.
Peter(skala)
Niečo pre "kresťanskeho Killera" a tých, ktorých zavádza, nech si radšej pozru čo naozaj papež povedal o zmrtvychvstaní Tomáša:
www.vaticannews.va/…/homilia-papeza-…
PetraB
"Zmrtvýchvstání Tomáša"??
ľubica
p-skala: Pán Scalfari má v skutočnosti úplne inú ´zásluhu.´ Bojoval ako lev proti Ratzingerovi po celý jeho pontifikát. Útok začal okamžite. V r 2005 sa nemecký pp. spojil s katolíkmi na obranu zákona 40, proti prenajímaniu lona hybridom a chiméram, proti predeju vajíčok a spermatu, proti heterogénnemu oplodňovaniu v skumavke.
Scalfari začal v La Reppubblica 1. júna pod titulom: „A po skúmavke…More
p-skala: Pán Scalfari má v skutočnosti úplne inú ´zásluhu.´ Bojoval ako lev proti Ratzingerovi po celý jeho pontifikát. Útok začal okamžite. V r 2005 sa nemecký pp. spojil s katolíkmi na obranu zákona 40, proti prenajímaniu lona hybridom a chiméram, proti predeju vajíčok a spermatu, proti heterogénnemu oplodňovaniu v skumavke.
Scalfari začal v La Reppubblica 1. júna pod titulom: „A po skúmavke siahne na potrat“. Dlhé kázanie nabité šípmi proti papežovi a Ruinimu: „Začne kampaň proti potratu, buďte si tým istí“. S rovnakou, ak nie väčšou zlobou než ta, ktorú bežnepoužíva. A potom vystúpi tiež proti rozvodu. Zatiaľ zapiarajú tieto zámery, z jasných dôvodov. Sústreďujú svoj tlak na brata embryo“.
Útoky trvali po celú dobu jeho pontifikátu. Do tej miery, že Familia Cristiana cítí povinnost zasiahnut 28. 5. 2012 článkom „Keď si Scalfari hrá na papeža“, v ktorom nachádzame, že „Reppubblica slepo nasleduje propagandu Radikálov“.

Nasleduje známa historia: Benedikt abdikuje. Bergoglio, Pannella a Scalfari vtipkujú, ako cirkev anuluje nedotknuteľné principy, a potom mons. Galantino popraví Scienza & Vita a všemožne prekáža katolickému hnutiu pro život a mons. Paglia tlmí mániu na jasný príkaz svoho šéfa / Bergoglia/ a s velkým potešením ruší Inštitut Jana Pavla II.

viac: Hejna tvoří ptáci stejného druhu

---------------------------------------

s- kala, nebudem sa v žiadnom prípade s tebou púšťať do debaty na túto tému, nakoľko máš zalepené oči a vpúšťaš si dovnutra len to čo chceš.... ak si však nevedel o postoji novinára Scalfariho k pp. Benediktovi XVI., máš aspon teraz možnosť nahliadnuť do vzťahov medzi ´železným kardinálom´/ bola to Ratzingerova prezývka, nakoľko bránil ešte ako kardinál mravy a vieru ako LEV/ a úbohým komunistom a ateistom Scalfarim. A teraz skalka zapoj logiku, obyčajnu sediacku: Ak Scalfarimu pp. Benedikt preukrutne prekážal svojimi vyhláseniami a praktickými krokmi/ viď článok vyššie/ , tak Scalfari ako Boži nepriateľ mieril mediálnymi šípmi kde mohol, aby zničil na každom kroku tento Bohom požehnaný pontifikát/ pp. Benedikta XVI./.
Muž, ktorý prekážal - Benedikt XVI, jeho demisia
Nič nevieš. Si oklamaný ako mnohí tu na gtv, pretože visíte len na správach z vatikánu, kde často len niečo zopakujú, ale nezaujmu kriticke stanovisko na obhajobu PRAVDY, nie bežnej pravdy, PRAVDA= KRISTUS. Skalka, Naozaj preveľku radosť mali nepriatelia Boži= slobodomurari v Rkc-top HIERARCHII, keď J. E. pp. Benedikt XVI. odstúpil. Oni museli strasne saliet, lebo im bol odpratany z cesty najvačší balvan, pri ktorom toho vela nenarobili.... A teraz to hlavne---- nastúpil Argentínčan Bergoglio, známy svojou teologiou oslobodenia/ mimochodom bola odsúdená Jasným nariadenim pp. BenediktaXVI./, čo sme my tu ani netušili.... A hned sa k nemu s obdivom, lišiackou uctou, poklonkovaním a vtipom priplichtil Scalfari .
A odvtedy je to seriál na pokračovanie, teda pravidelné stretnutia..... Zapni obyčajný rozum a pýtaj sa: prečo za pp. Benedikta XVI., tento novinár striedal farby hnevu ako moriak od jedu / lebo tento pontifikát bol PROLIFE!!! a to vo všetkých smeroch, nie len proti potratom!/ ....A prečo za úradovania Bergoglia k tomu nedochádza? Naopak. Scalfari je nadšený a je častým hosťom u B.

Nemusíš vedieť obsah tých rozhovorov do bodky, hoci sú pristupné na L´ Osservatore Romano... musí ti však stačiť tá blízkosť SCALFARI vedla BERGOGLIA, to opakované vtipkovanie..... je to všetko aj v češtine, TU:
www.lumendelumine.cz/index.php
Peter(skala)
premiér „vzkriesil“ myšlienku existencie „dvoch krajín Španielsko“, ktoré navzájom tvrdo bojujú.
www.hlavnespravy.sk/…/2127126
Peter(skala)
Lubka, to si pekne rozpísala o Scalfarovi, lepšie by som nenapísal a možno nikto odtial. Ako vidíš, Scalfari je nedôveryhodný človek - typický medialny troll.

Takže sa len potvrdzuje, že GTV sa zbytočne odvoláva na Scalfariho, lebo či už sa vyjadroval ku Benediktovi alebo Františkovi, stale prekrucal ich slová.

Myslim, že niet, čo dodať:)
One more comment from Peter(skala)