Clicks4
lv.news

Ieslodzītais jezuīts: “Nevar stāvēt, staigāt un ēst bez palīgiem”

Jezuītu tēvs Stens Svamijs, kurš ir 84 gadus vecs, no Talojas centrālās cietuma tika nogādāts katoļu Svētās ģimenes slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā Mumbajā, Indijā, 28. maijā pēc tam, kad viņš atradās cietumā ar Kovidu.

Svamijs, modernists, kurš ģērbjas kā lajs, tika kļūdaini apsūdzēts “maoistu terorismā” par viņa politisko aktivitāti Džarhandas cilts pārstāvjiem. Kopš oktobra viņš atrodas cietumā, un Bombejas Augstā tiesa viņam medicīnisku iemeslu dēļ piešķīra pagaidu drošības naudu 15 dienu laikā.

"Tēvs Stens ir vājš, bet stabils un šķiet labā garā," portālam AsiaNews.it (29. maijs) sacīja tēvs jezuīts Frazers Maskerenhass. Svamijam pazeminājās asinsspiediens. Pašlaik viņš ir skābekļa balsts. Tomēr viņš nespēj stāvēt, staigāt un ēst bez palīgiem.

Divi ieslodzītie, kuri rūpējās par Svemiju, Kovidam izrādījās negatīvi. Svamijam 18. maijā cietumā tika veikta Covid-19 vakcinācija.

Pēdējā uzklausīšanā tēvs Svamijs, kurš cieš no Parkinsona slimības un citām ar vecumu saistītām slimībām, teica: "Es ēdu arvien mazāk, un mani apsūdzētie par mani uztraucas." Svamijs, atrodoties cietumā, ir vairākkārt kritis un cieš no dzirdes zuduma abās ausīs.

#newsAxvxuwmume