Edward7
5914
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.
.
.

Jeśli naukowcy, technicy, lekarze i dyrektorzy farmaceutyczni są gotowi mordować niemowlęta w celu uzyskania części ciała w swoich machinacjach linii komórkowej,

to czego nie są skłonni zrobić
?

.
..
.
Edward7
Były prezes katolickich lekarzy zapewnia, że Komunia Św. do ust jest bezpieczniejsza

Carmelo López-Arias

Od początku "pandemii" koronawirusa praktycznie wszyscy biskupi świata narzucili „de jure” lub „de facto” komunie na rękę, pomimo tego, że: a) obowiązujące przepisy kanoniczne i liturgiczne stanowią, że jest to prawo każdego katolika do przyjmowania jej do usta , oraz b) nie istnieją, nie …More
Były prezes katolickich lekarzy zapewnia, że Komunia Św. do ust jest bezpieczniejsza

Carmelo López-Arias

Od początku "pandemii" koronawirusa praktycznie wszyscy biskupi świata narzucili „de jure” lub „de facto” komunie na rękę, pomimo tego, że: a) obowiązujące przepisy kanoniczne i liturgiczne stanowią, że jest to prawo każdego katolika do przyjmowania jej do usta , oraz b) nie istnieją, nie jest też udowodnione, i nikt przedstawił żadnych naukowych kryteriów, które popierałyby jedną formę jako bezpieczniejszą od innej, a przeciwnie, istnieją sprzeczne opinie w badaniach lekarskich.

Fakt, że tysiące wiernych, gdzie nie można znaleźć księdza stosującego prawo, zostało z tego powodu od półtora roku pozbawione sakramentu Eucharystii, nie oznacza żadnej zmiany ze strony duszpasterzy , pomimo postępującego rozluźnienia w świątyniach, z powodu wszystkich środków "anty-kowidowych", do tego stopnia, że w niektórych diecezjach pozostaje tylko ta jedna (świętokradzka na rękę).

W ostatnim artykule, José María Simón Castellví, emerytowany prezes Międzynarodowej Federacji Katolickich Stowarzyszeń Lekarskich, odniósł się do tej sytuacji i poprosił o przedłożenie tej sprawy: „To prawda, że my, zorganizowani lekarze katoliccy, zalecamy komunię do ręki, mimo że Komunia Św. do ustach i na kolanach jest bezpieczna, a ręce szafarza Eucharystii zawsze mogą być oczyszczone w przypadku kontaktu z ustami komunikującego. Być może był to nadmiar roztropności”.

Podobnie żałuje, że „jednym z wtórnych skutków "pandemii" Covid-19 było prawie całkowite wyeliminowanie użycia wody święconej w Kościele”. Ale teraz, „kiedy epidemia covid już ustępuje w Europie, nie ma najmniejszego śladu przywrócenia tego bardzo ważnego elementu w życiu chrześcijanina… "Wydaje się, że aprobowaliśmy to, aby zmniejszyć do minimalnym wyrażanie pobożności w życiu”.

Dr Simón wspomina, że „stosowanie wody święconej nie przenosi COVID”. Od miesięcy wiadomo, że transmisja powierzchniowa jest znikoma ( prawdopodobieństwo 1 na 10 000, zgodnie z Centers for Disease Control and Prevention [CDC] w Stanach Zjednoczonych). José Luis Jiménez Palacios, profesor chemii i nauk o środowisku na University of Colorado i jeden z najbardziej uznanych badaczy na świecie w dziedzinie badań aerozoli, zwraca nawet uwagę, że „do tej pory nie wykazano żadnych przypadków zarażenia c- 19 według powierzchni ”.

„Minęło już wiele miesięcy”, podsumowuje dr Simón Castellví, „jesteśmy pewni, w jaki sposób "wirus jest przenoszony" i można bezpiecznie przywrócić dobre nawyki”.
Artykuł Cari Filii secretummeummihi.blogspot.com
wacula25wp.pl
Piszesz -[ Były prezes katolickich lekarzy zapewnia, że Komunia Św. do ust jest bezpieczniejsza ]==Hmm skoro to prawda to musiał być po drugim kieliszku spirytusu.I wtedy da się napisać takie bzdury.
V.R.S.
"Od początku "pandemii" koronawirusa praktycznie wszyscy biskupi świata narzucili „de jure” lub „de facto” komunie na rękę"
---
1. Nie "praktycznie wszyscy" bo są chlubne wyjątki.
2. Nie "de jure" bo prawo nie może zmuszać do profanacji, a jeśli próbuje zmuszać to jest niewiążące. De facto owszem.
3. Z uwagi na chlubny i wyjątkowy charakter ww. wyjątków, należy postawić poważnie (nie tylko z …More
"Od początku "pandemii" koronawirusa praktycznie wszyscy biskupi świata narzucili „de jure” lub „de facto” komunie na rękę"
---
1. Nie "praktycznie wszyscy" bo są chlubne wyjątki.
2. Nie "de jure" bo prawo nie może zmuszać do profanacji, a jeśli próbuje zmuszać to jest niewiążące. De facto owszem.
3. Z uwagi na chlubny i wyjątkowy charakter ww. wyjątków, należy postawić poważnie (nie tylko z powodu pandemii) problem: co z resztą?
To znaczy jak długo ma być jeszcze tolerowana sytuacja jaka zaszła choćby w XVI wieku podczas rewolucji protestanckiej, ale w mniejszej skali tj. pozostawania nominalnego na urzędach i tytułowania się biskupami osób wyznających faktycznie wiarę zmienioną, zbliżoną do protestanckiej?