Clicks1.1K
Edward7
12

Fundacja Gatesa niszczy także afrykańską gospodarkę żywnościową

Ta sama Fundacja Gatesa, która stoi za każdym aspektem pandemii COVID-19, od finansowania dużej części budżetu WHO, po inwestycje w preferowanych producentów szczepionek, takich jak Moderna, jest zaangażowana w duży projekt w Afryce, który niszczy tradycyjną produkcję drobnych rolników podstawowych uprawy spożywcze na rzecz upraw monokulturowych oraz wprowadzanie drogich nawozów chemicznych i nasion GMO, które prowadzą do bankructwa drobnych rolników. Projekt, Sojusz na rzecz Zielonej Rewolucji w Afryce (AGRA), jest bezpośrednio powiązany z kluczowymi instytucjami globalnymi stojącymi za Wielkim Resetem Światowego Forum Ekonomicznego.
Jeśli znamy rzeczywistą historię Fundacji Rockefellera i powiązanych z nią przedsięwzięć zwolnionych z podatków jednej z najbardziej wpływowych rodzin na świecie, jest jasne, że w kluczowych obszarach Fundacja Billa i Melindy Gatesów odziedziczyła program Rockefellera z medycznego kompleksu przemysłowego po edukację. do transformacji rolnictwa.
Fundacja Billa i Melindy Gatesów, pracująca w tandemie z blisko związaną Fundacją Rockefellera, jest nie tylko w centrum orkiestracji niesłychanych, poważnych środków blokowania gospodarczego w przypadku szeroko kwestionowanej choroby COVID-19. Fundacja Gatesa znajduje się również w samym centrum działań ONZ Agenda 30, zmierzających do przekształcenia światowego rolnictwa w to, co nazywają rolnictwem „zrównoważonym”. Kluczowym projektem od 14 lat jest finansowanie przez Gatesa czegoś, co nazywa się Sojuszem na rzecz Zielonej Rewolucji w Afryce lub AGRA.

Oszustwa AGRA w Afryce
Kiedy Fundacja Billa i Melindy Gatesów założyła AGRA w 2006 r., Do której dołączył ich bliski sojusznik, Fundacja Rockefellera, ogłosili, że ich celem jest „walka z głodem w Afryce poprzez pracę na rzecz zapewnienia bezpiecznej i dostatniej żywności w Afryce poprzez promowanie szybkiej, zrównoważonej wzrost rolnictwa oparty na drobnych rolnikach ”. AGRA obiecała podwoić plony i dochody 30 milionów drobnych gospodarstw domowych produkujących żywność do 2020 r. Jest teraz 2020 r. I jest to całkowita porażka w tym zakresie. W szczególności AGRA usunęła te cele w czerwcu 2020 roku ze swojej strony internetowej bez wyjaśnienia, a na podstawie tego, co zrobili, możemy założyć, że nigdy nie było to prawdziwym celem fundacji Gatesa i Rockefellera.
W przemówieniu w Iowa w 2009 roku, promującym swoją nową zieloną rewolucję dla Afryki, Bill Gates oświadczył: „Następna zielona rewolucja musi być prowadzona przez drobnych rolników, dostosowana do lokalnych warunków i zrównoważona dla gospodarki i środowiska”. Fundacja Gates ogłosiła, że AGRA „to afrykańska inicjatywa mająca na celu rozwój dobrze prosperującego sektora rolnego w Afryce Subsaharyjskiej”. Brzmi bardzo ładnie. Rzeczywistość jest zupełnie inna.
Aby wzmocnić to wrażenie „kierowane przez Afrykę”, Gates zatrudnił byłego Sekretarza Generalnego ONZ, Kofiego Annana z Ghany. Annan właśnie przeszedł na emeryturę w wyniku irackiego skandalu korupcyjnego dotyczącego ropy naftowej za żywność w ONZ z udziałem jego syna. Annan miał być twarzą frontową, przewodniczącym AGRA. W rzeczywistości Fundacja Gatesa wraz ze swoim facetem, Rajivem „Raj” Shahiem, kierowała wdrażaniem polityki w afrykańskich krajach docelowych. Kiedy początkowe próby wypchnięcia nasion GMO i pestycydów Monsanto na afrykańskich rolników wolnych od GMO spotkały się z wielkim oporem, zamiast tego zaczęli sprzedawać konwencjonalne, ale należące do Monsanto nasiona, wraz z kosztownymi nawozami chemicznymi i pestycydami.
Podejrzliwie, cele, Fundacja Gatesa i AGRA wcale nie były otwarte i przejrzyste w kwestii tego, co osiągnęły w ciągu 14 lat. Z dobrego powodu. Model, który forsowali w 13 krajach afrykańskich, znacznie pogorszył samowystarczalność żywnościową drobnych rolników i zamiast tego stworzył pułapki zadłużenia, w których mali producenci są zmuszeni zaciągać duże długi, aby kupować drogie opatentowane nasiona, nie wolno im używać własnych nasion lub mieszać upraw i zmuszeni do produkowania plonów zarobkowych w monokulturze na eksport. AGRA otrzymała ponad 1 miliard dolarów, głównie od Gates Foundation, a USAID oraz rządy Wielkiej Brytanii i Niemiec dodały mniejsze kwoty.

Fałszywe obietnice
W nowym szczegółowym raporcie oceniającym wyniki w poszczególnych krajach, realia projektu rolnego Gates Africa pokazują alarmujące, ale nie zaskakujące wyniki. Raport nosi tytuł Fałszywe obietnice: zielona rewolucja w Afryce. Został przygotowany przez grupę afrykańskich i europejskich organizacji pozarządowych we współpracy z Timothym A. Wise, starszym doradcą w Instytucie Rolnictwa i Polityki Handlowej Uniwersytetu Tufts. W raporcie stwierdzono, że „wzrost plonów kluczowych podstawowych upraw w latach poprzedzających AGRA był tak niski, jak podczas AGRA. Zamiast zmniejszyć o połowę głód, sytuacja w 13 krajach objętych programem pogorszyła się od czasu uruchomienia AGRA. Liczba głodujących wzrosła o 30 procent w latach AGRA… dotykając 130 milionów ludzi w 13 krajach, na których koncentruje się AGRA ”. To nie jest drobna awaria.
W podejściu, które niewiele różni się od rasistowskich europejskich praktyk kolonialnych z XIX wieku, Fundacja Gatesa i jej AGRA poważnie zaszkodziły drobnym producentom żywności, narażając ich na wysokie poziomy zadłużenia. W Zambii i Tanzanii drobni producenci żywności nie byli w stanie spłacić pożyczek na nawozy i nasiona hybrydowe po pierwszych zbiorach. Projekty AGRA ograniczają również swobodę wyboru drobnych producentów żywności, aby sami decydowali, co chcą uprawiać. AGRA zmusza ich do jednostronnej uprawy głównie kukurydzy na rynki eksportowe, czego chce światowy agrobiznes. Nic dziwnego, ponieważ Bunge i inne międzynarodowe firmy kartelu zbożowego są zaangażowane w AGRA. W wielu przypadkach tradycyjne uprawy odporne na klimat i bogate w składniki odżywcze spadły w alarmującym stopniu.
Badanie wykazało, że w przypadku prosa, rodzimego i witalnego zboża i ziarna paszowego, które były faworyzowane od 7000 lat ze względu na swoją produktywność i krótki okres wegetacyjny w suchych, wysokich temperaturach, AGRA spowodowała katastrofę. Raport zauważa, że „produkcja prosa spadła o 24 procent w 13 krajach, na których koncentruje się AGRA w latach 2006-2018. Ponadto AGRA lobbuje rządy w imieniu korporacji rolniczych, aby przyjęły przepisy, które przyniosą korzyści producentom nawozów i firmom nasiennym zamiast wzmacniać żywność na małą skalę produkcja ”.
Zamiast pomagać lokalnym drobnym rolnikom w zwiększaniu plonów z akra, AGRA po prostu przepakowuje zieloną rewolucję z lat 60. w Meksyku i Indiach dla Afryki, gdzie znajdują się jedne z najbogatszych ziem uprawnych na świecie. Ta zielona rewolucja lat sześćdziesiątych XX wieku, zainicjowana przez Fundację Rockefellera, wprowadziła mechanizację rolnictwa przemysłowego na dużą skalę oraz wprowadzenie chemicznych nawozów i nasion od międzynarodowych koncernów, co przyniosło korzyści dużym rolnikom i zniszczyło znaczną część gospodarki drobnych producentów. To, jak można było przewidzieć, zbankrutowało niezliczonych drobnych producentów. W rezultacie, podczas gdy wybrani zamożni producenci prosperowali, miliony biedniejszych rolników musiało uciekać do miast, w których osiedlali się w miejskich slumsach.Ale w rzeczywistości był to główny cel pierwszej zielonej rewolucji, ponieważ stworzyła tanią siłę roboczą dla popędu globalizacji produkcji, który miał nastąpić.
Prowadzona przez fundację Gatesa i Rockefellera AGRA w Afryce jest trochę inna. W ciągu 14 lat AGRA w Afryce wpłynęła na rządy krajów członkowskich, aby co roku promowały kupowanie komercyjnych nasion międzynarodowych firm i drogich nawozów chemicznych, obiecując wielkie zyski, które się nie urzeczywistniają. W tym procesie tradycyjnym drobnym rolnikom i społecznościom rolniczym nie wolno używać nasion pochodzących z gospodarstw rolnych lub z hodowli.
Jest to ten sam model zależności, który Monsanto i agrobiznes zastosowały w przypadku opatentowanych nasion GMO w USA. Fundacja Gates jest znaczącym udziałowcem Monsanto, obecnie części Bayer AG. AGRA zrobiła niewiele lub nic, aby chronić drobnych rolników przed bankructwem w wyniku subsydiowanego importu UE lub USA. Zamiast tego ich tradycyjne uprawy żywnościowe są zastępowane przez monokulturową produkcję kukurydzy na eksport międzynarodowy, pozostawiając kraje afrykańskie bardziej niż kiedykolwiek uzależnione od importowanej żywności. Gates AGRA odnosi sukcesy, ale nie osiąga celów kosmetycznych. Raczej sprawił, że produkcja żywności w Afryce stała się bardziej zglobalizowana i zależna niż kiedykolwiek od woli światowych koncernów międzynarodowych, których celem są tanie środki produkcji. Pod pretekstem oferowania rolnikom „szerszego wyboru” opatentowanych, wysokowydajnych nasion (głównie kukurydzy), w rzeczywistości ograniczają wybór rolników.Musi kupić te nasiona i nie wolno mu ponownie używać własnych, autochtonicznych nasion. Jeśli w czasie żniw rolnicy nie są w stanie sprzedać swojej kukurydzy upoważnionej przez AGRA, aby spłacić swój dług za nasiona i nawozy, często są zmuszeni sprzedać swoje cenne bydło lub zaciągnąć jeszcze większe zadłużenie.klasyczny model niewolnictwa długu kolonialnego .

Wątpliwe przywództwo
Fundacja Gatesa promowała AGRA jako „inicjatywę afrykańską” i stawiła się jak najdalej w tle. Nowym przewodniczącym AGFA od sierpnia 2019 roku jest Hailemariam Desalegn, były premier Etiopii. Desalegn, były przewodniczący przewodniczącego Etiopskiego Ludowego Frontu Rewolucyjno-Demokratycznego (EPRDF), dyktatorskiej partii rządzącej, w której szef WHO Tedros był również członkiem Biura Politycznego, został zmuszony do rezygnacji w 2018 r. W wyniku masowych protestów.
Do mniejszych członków zarządu publicznego AGRA należy dwóch czołowych dyrektorów giganta agrobiznesu, Unilever, oraz dwóch wyższych urzędników z Gates Foundation, jak również z założonej przez Rockefellera CGIAR - Consultative Group on International Agricultural Research. Pozostali członkowie zarządu to członek zarządu Fundacji Rockefellera i były partner afrykański francuskiego banku Rothschild & Cie.
Również nowy prezes Fundacji Rockefellera, sprawca założyciel agendy AGRA, dr. Rajiv J. Shah jest członkiem zarządu AGRA. Shah opuścił swoje wcześniejsze stanowisko w Gates Foundation i został dyrektorem USAID pod rządami Obamy. USAID nie było zaskoczeniem, że został partnerem AGRA, aw 2017 roku Shah przeniósł się z USAID, aby objąć stanowisko prezesa Rockefeller Foundation. Mały świat. Ta sama Fundacja Rockefellera jest głęboko zaangażowana w Wielki Reset Światowego Forum Ekonomicznego. Shah właśnie opublikował raport Rockefellera „Reset the Table: Meeting the Moment to Transform the US Food System”. Jest to prekursor wielkiego globalnego „resetowania” systemu żywnościowego przygotowywanego przez środowiska wokół Gatsa i Rockefellera oraz ONZ. Więcej o tym innym razem .
Od 2014 roku prezydent AGRA jest kontrowersyjnym byłym ministrem rolnictwa Rwandy pod skorumpowaną dyktaturą Kagame. Agnes Kalibata jest także członkiem Global Agenda Council przy Światowym Forum Ekonomicznym, International Fertilizer Development Corporation (IFDC) z siedzibą w USA.
W grudniu 2019 roku, tuż przed publicznym alarmem w związku z wybuchem „nowego koronawirusa” w Wuhan w Chinach, Sekretarz Generalny ONZ AntónioGuterres wyznaczył Kalibatę na przewodniczącego szczytu ONZ Food Systems w 2021 roku. W odpowiedzi około 176 organizacji z 83 krajów zwróciło się do Guterres z prośbą o odwołanie jej nominacji. Ich list brzmiał: „Założona przez Fundację Billa i Melindy Gatesów oraz Fundację Rockefellerów, wysiłki AGRA skupiały się na przechwytywaniu i przekierowywaniu środków publicznych na korzyść dużych interesów korporacyjnych. Ich model rolniczy wymagający dużych nakładów finansowych i wymagający dużych nakładów finansowych nie jest trwały poza stałą dotacją, która pochodzi z coraz bardziej ograniczonych zasobów publicznych. Od 2006 roku AGRA pracuje nad otwarciem Afryki - postrzeganej jako niewykorzystany rynek dla korporacyjnych monopoli kontrolujących komercyjne nasiona, uprawy modyfikowane genetycznie,syntetyczne nawozy z dużą zawartością paliw kopalnych i zanieczyszczające pestycydy ”. W jej obronie 12 głosów napisało do Guterresa, wzywając go, by stał stanowczo. Jedenaście z 12 osób miało powiązania z Fundacją Gatesa. Ich głoszwyciężył .
Podczas globalnego kryzysu zbożowego w połowie lat siedemdziesiątych ówczesnego amerykańskiego sekretarza stanu Henry Kissingera, inny protegowany Rockefellera, rzekomo oświadczył: „Kto kontroluje żywność, kontroluje ludzi”. Globalizacja światowej produkcji żywności i tworzenie agrobiznesu, kierowana najpierw przez Fundację Rockefellera, a dziś z Fundacją Gatesa na czele, jest prawdopodobnie najbardziej zagrażającym czynnikiem dla zdrowia i śmiertelności na świecie, znacznie bardziej niż jakikolwiek koronawirus. W szczególności ci sami ludzie, którzy promują strach i blokady dla tego domniemanego wirusa, są zajęci reorganizacją światowej produkcji żywności w niezdrowy sposób. Wydaje się, że to nie przypadek, ponieważ Bill Gates jest znanym zwolennikiem eugeniki i redukcji populacji.

journal-neo.org/…troying-africa-s-food-economy/ F. William Engdahl - Zapraszamy do ponownej publikacji artykułów w odniesieniu do NEO.

To samo będzie w Europie za sprawą tego że rządy się sprzedały ... (oprócz Białorusi)
scythia
Najbogatszy kontynent o najbiedniejszych mieszkańcach. Tak jak Polska. Najbogatsze państwo jesli chodzi o bogactwa naturalne a naród najbiedniejszy w Europie.
Edward7
Ukrywane informacje o szczepionce AstraZeneca, którą mają być szczepieni Polacy -

AstraZeneca już w przeszłości ukrywała przed opinią publiczną negatywne dane z testów . DrugWatch.com szczegółowo udokumentowało ten wzorzec. Na przykład firma świadomie i konsekwentnie ukrywała wyniki, które wykazały, że jej lek przeciwpsychotyczny Seroquel jest nieskuteczny lub szkodliwy, co ujawnia się w e…More
Ukrywane informacje o szczepionce AstraZeneca, którą mają być szczepieni Polacy -

AstraZeneca już w przeszłości ukrywała przed opinią publiczną negatywne dane z testów . DrugWatch.com szczegółowo udokumentowało ten wzorzec. Na przykład firma świadomie i konsekwentnie ukrywała wyniki, które wykazały, że jej lek przeciwpsychotyczny Seroquel jest nieskuteczny lub szkodliwy, co ujawnia się w e - mailach firmy . (AstraZeneca musiała zapłacić 520 milionów dolarów Departamentowi Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i 647 milionów dolarów rozliczeń po zlikwidowaniu skutków ubocznych Seroquel).

We wtorek AstraZeneca ogłosiła przerwę w eksperymentalnym badaniu szczepionki COVID-19 po tym, jak u kobiety w Wielkiej Brytanii wystąpiła „ ostra reakcja ”. Firma prowadzi również testy w Stanach Zjednoczonych, RPA i Brazylii, a rejestracja we wszystkich tych krajach jest na razie zawieszona. (obecnie wznowiona)
AstraZeneca współpracuje z naukowcami z Uniwersytetu Oksfordzkiego nad opracowaniem tej szczepionki i testuje ją na dzieciach w wieku od 5 lat . Główny naukowiec Światowej Organizacji Zdrowia, Soumya Swaminathan, nazwał ten projekt „ przełomowym ” wyścigiem szczepień przeciwko COVID-19 na początku tego roku.
Firma twierdzi, że panel niezależnych ekspertów oceni niepożądane działanie i zdecyduje, czy AstraZeneca powinna cofnąć pauzę, czy nie.
Choć AstraZeneca mówi że; kobieta nie została oficjalnie zdiagnozowana , New York Times powiedział objawy kobiecie były zgodne z poprzeczne zapalenie rdzenia (TM).

Poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego TM to schorzenie neurologiczne charakteryzujące się zapaleniem rdzenia kręgowego, ważnego elementu ośrodkowego układu nerwowego. Często powoduje osłabienie kończyn, problemy z opróżnianiem pęcherza i paraliż. Pacjenci mogą być poważnie niepełnosprawni i obecnie nie ma skutecznego lekarstwa .

Powszechnie znane są obawy dotyczące powiązań między TM a szczepionkami. Przegląd studiów przypadku opublikowanych w 2009 roku udokumentował 37 przypadków poprzecznego zapalenia rdzenia kręgowego związanego ze szczepieniem, w tym wirusowego zapalenia wątroby typu B, odry, świnki, różyczki, błonicy, krztuśca, tężca i innych u niemowląt, dzieci i dorosłych . Naukowcy z Izraela zauważyli, że „skojarzenia różnych szczepionek z pojedynczym zjawiskiem autoimmunologicznym nawiązują do idei, że wspólny mianownik tych szczepionek, taki jak adiuwant, może wywołać ten syndrom”. Nawet artykuł w New York Times na temat niedawnej przerwy w badaniu AstraZeneca wskazuje na wcześniejsze „spekulacje”, że szczepionki mogą wywołać TM.
Być może najbardziej niesławnym przykładem tego zjawiska jest przypadek Coltona Berretta . Berrett otrzymał szczepionkę HPV od firmy Merck w wieku 13 lat po tym, jak lekarze powiedzieli jego matce, że pomoże to w zapobieganiu rakowi szyjki macicy u jego hipotetycznej żony w przyszłości. Po szczepieniu lekarze zdiagnozowali u Berretta TM, a chłopiec był coraz bardziej sparaliżowany, ponieważ jego kręgosłup stawał się coraz bardziej zaogniony. Lekarze powiedzieli, że w końcu straci zdolność oddychania, a rodzina zdecydowała się go intubować. Po latach życia z tą niepełnosprawnością i konieczności ciągłego noszenia aparatu oddechowego Berrett odebrał sobie życie.
Nawet jeśli szczepionka AstraZeneca zostanie określona jako odpowiedzialna za objawy TM uczestnika badania, może to nie być oficjalny wniosek. W lipcu, inny uczestnik rozwinięte objawy TM i próba szczepionka została zatrzymana. Jednak „niezależny panel” stwierdził, że choroba nie była związana ze szczepionką i badanie kontynuowano.
Jak powiedział Nikolai Petrovsky Flinders University dla Australian Broadcasting Corporation, panele te „zazwyczaj składają się z lekarzy, biostatystyków i przedstawiciela medycznego firmy sponsorującej przeprowadzającej test”.
Nie jest jasne, czy panel oceniający pierwszy przypadek TM będzie tą samą grupą ekspertów, która zdecyduje, czy drugi przypadek TM był spowodowany przez szczepionkę, ale wydaje się, że zespół z Oxfordu kładzie podwaliny pod inny podobny wniosek.
Istotny jest również fakt, że naukowcy nie stworzyli jeszcze bezpiecznej i skutecznej szczepionki przeciwko koronawirusowi. Kiedy naukowcy eksperymentowali ze szczepionkami przeciwko SARS (podobnym do COVID-19, ponieważ infekuje płuca), próby zostały całkowicie wstrzymane, po tym, jak zaszczepione zwierzęta rozwinęły jeszcze cięższe (i czasami śmiertelne) wersje SARS niż niezaszczepione zwierzęta.
Ale chociaż AstraZeneca informuje wolontariuszy o wynikach testów na zwierzętach z eksperymentalnymi szczepionkami przeciwko SARS i MERS, pomija wyniki własnych badań na zwierzętach, co sugeruje, że nie jest skuteczna w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Jak donosi Forbes w maju, wszystkie sześć małp, którym wstrzyknięto szczepionkę COVID-19 firmy AstraZeneca, zaraziło się COVID-19 po zaszczepieniu. Następnie wszystkie małpy zostały stracone, co oznacza, że opinia publiczna nie będzie wiedziała, czy pojawiły się inne problemy.

Do wyników badania AstraZeneca dodaje się niejasność, że grupy kontrolne otrzymują szczepionkę Nimenrix firmy Pfizer przeciwko zapaleniu opon mózgowych i zapaleniu płuc .
W tweecie Oxford University of Oxford Vaccine Group wyjaśnił decyzję, chociaż najwyraźniej wskazuje, że nie spodziewa się, że jej własna szczepionka będzie w ogóle bezpieczna, ponieważ spodziewane są niepożądane reakcje na Nimenrix i nową szczepionkę COVID-19.
Żadna z tych firm nie musiała testować bezpieczeństwa swoich produktów z prawdziwym obojętnym placebo, zawsze potrafiły odrzucić tego rodzaju tragiczne skutki jako smutny „zbieg okoliczności”.
Ponadto firmie AstraZeneca nie jest obce ukrywanie przed opinią publiczną negatywnych wyników testów. DrugWatch.com szczegółowo udokumentowało ten wzorzec. Na przykład firma świadomie i konsekwentnie ukrywała wyniki, które wykazały, że jej lek przeciwpsychotyczny Seroquel jest nieskuteczny lub szkodliwy, co ujawnia się w e - mailach firmy . (AstraZeneca musiała zapłacić 520 milionów dolarów Departamentowi Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i 647 milionów dolarów rozliczeń po zlikwidowaniu skutków ubocznych Seroquel).
W marcu 2020 roku Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych wydał oświadczenie na podstawie Ustawy PREP (z mocą wsteczną do lutego), przyznające zwolnienie z odpowiedzialności „od wszelkich roszczeń z tytułu szkody wyrządzonej przez, dotyczy wytwarzania, dystrybucji, podawania lub stosowania medycznych środków zaradczych ”, w tym szczepionek. Oznacza to, że AstraZeneca jest wolna od procesów sądowych, niezależnie od tego, czy Twoja nowa szczepionka wywołuje szkodliwe skutki.
Większość procesów zatwierdzania szczepionek nie jest przedmiotem badań opinii publicznej na całym świecie i że jeśli 72 dawki, które są obecnie obowiązkowe dla dzieci [takie jak odra, świnka i różyczka], wytrzymały krytyczną ocenę tak wielu niezależnych naukowców, jeden z nich mógł uzyskać licencję od FDA.
cienciaysaludnatural.com/…e-astrazeneca-contra-covid-19/