Polacy, pozwolimy dalej się okradać! Ukraińskie dzieci ważniejsze od polskich!

Polski rząd uruchamia program pomocy ukraińskim dzieciom i kobietom uwolnionym z niewoli. Dzieci objęte programem mają otrzymać wsparcie wyższe niż polskie dziecko z programu 500+. W środę w Kijowie szef KPRM Michał Dworczyk poinformował o uruchomieniu fundusz imienia błogosławionego Klemensa Szeptyckiego, którego celem jest pomoc ukraińskim sierotom »wojennym« i kobietom uwolnionym z niewoli. Dodał, że każde dziecko objęte tym programem będzie miesięcznie otrzymywało około 5 tys. hrywien (ok. 630 złotych).
– Dzisiaj rusza fundusz imienia błogosławionego Klemensa Szeptyckiego, który jest patronem tego całego przedsięwzięcia, które ma na celu pomoc sierotom wojennym i kobietom uwolnionym z niewoli – zaznaczył Dworczyk na konferencji prasowej.
Szef KPRM dodał, że w środę została też uruchomiona strona internetowa, gdzie można występować o pomoc dla dzieci, które utraciły rodziców w trakcie działań wojennych.
– W ciągu roku możemy takie zapomogi przyznać do 1600 dzieciom. Każde dziecko, które będzie objęte tym programem będzie miesięcznie otrzymywało równowartość około 5 tys. hrywien – poinformował Dworczyk.
Zaznaczył, że rząd polski chce też pomóc kobietom, które zostały uwolnione z rosyjskiej niewoli i które przeżyły tam traumę. – Takie kobiety zgłaszając się do tego programu będą mogły liczyć na jednorazową zapomogę w wysokości 80 tysięcy hrywien (ok. 10 tys. zł) oraz później pomoc związaną z pomocą psychologiczną i rehabilitacyjną – powiedział szef KPRM.

Oświadczenie Dworczyka pojawiło się także na koncie twitterowym Prawa i Sprawiedliwości. Internauci nie kryli oburzenia.
„Minister w #KPRM @michaldworczyk w #Kijów: Chcemy pomóc kobietom, które zostały uwolnione z niewoli i przeżyły tam traumę. Takie kobiety otrzymają jednorazową zapomogę w kwocie 80 tys. hrywien, a także pomoc psychologiczną i rehabilitacyjną” – czytamy we wpisie.
Po pojawieniu się twitta na profilu Prawa i Sprawiedliwości jedynej słusznej partii, dla której Ukrainiec jest ważniejszy niż obywatel kraju, w którym sprawuje władzę, zawrzało.
„Słudzy narodu ukraińskiego, nie Narodu Polskiego” – skwitował Kamil Gnaś.

„Trybunał Stanu! Co oni wyprawiają?” – napisał Andrew Alvarez.

„Już pomijając sam pomysł – rządząca oligarchia podaje wypowiedź oficjalnego urzędnika podającego wypłaty jakichś kwot w obcej walucie. No wcale nie Ukropolin, no jak tak ktoś w ogóle może myśleć 🤡🤡🤡” – napisał Dominik Cwikła.

„Ja bym chciał się zapytać kto za to zapłaci ? Czy posłowie , senatorowie PiS z własnych pieniędzy ?” – napisał Imię i Nazwisko.

„To już jest jakieś szaleństwo” – oceniła ola_lp96.

„Polacy też przeżywają traumę z powodu milionów przesiedleńców dla których wy nazywacie się ich sługami!!!🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️” – skomentowała Laweta.

„Drożyzna, inflacja, nadchodzący kryzys energetyczny. Stać nas przecież na rozdawanie kasy na lewo i prawo.
Chyba, że ta kasa pójdzie z kont tłustych kotów, których wyhodowaliście 🙃” – napisał Mateusz Tułacz.

„Paranoja odcinek 33456678” – podsumowała Jo.aszka.

„Czy polskie kobiety uwolnione z obozów koncentracyjnych dostały jakieś gloryfikacje za przeżytą tam traumę?
Wyprowadzacie NASZE pieniądze z Polski i to w białych rękawiczkach🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤬🤬🤬” – dodała Laweta.

„Zdrada narodu polskiego. Polacy we własnym kraju są obywatelami niższego poziomu niż przesiedleńcy. To jest absurdalne” – skwitował k.

„To jest na serio? Dworczyk rozdaje pieniądze, które ukradli polskim podatnikom Ukrainkom z traumą?” – pytał Tomasz Sommer

To tylko nieliczne oburzenie Polaków po tym jak PiS zapowiedział kolejne nieuzasadnione finansowanie Ukraińców. Niestety na naszym blogu już na samym początku całego cyrku z rzekomą wojną na Ukrainie ostrzegaliśmy Państwa przed tym, ze Polak staje się obywatelem drugiej kategorii. Teraz jest na to kolejne potwierdzenie.

Dworczyk dodał, że fundusz ten będzie obsługiwany przez rządową Fundację Solidarności Międzynarodowej w ścisłej współpracy z wicepremier Ukrainy Iryną Wereszczuk i jej ministerstwem.

Wicepremier Wereszczuk dziękowała rządowi Polski za olbrzymie wsparcie, które Ukraina dostaje od początku inwazji Rosji na Ukrainę.

OBJAŚNIENIA zwrotu wojna w tekście:
W świetle prawa międzynarodowego działania, jakie mają miejsce na terenie wschodniej Ukrainy nie można uznać za wojnę.
Aby pomiędzy skonfliktowanymi państwa istniała wojna, musi zostać ona wypowiedziana, chociażby jednego uczestnik konfliktu. Obecnie w konflikcie zbrojnym trwającym na wschodzie Ukrainy od ponad ośmiu lat, którego eskalacja nastąpiła 24 lutego 2022 roku wojna nie została wypowiedziana. Tym samym każdą informację o trwającej wojnie na terenie Ukrainy należy traktować jako dezinformację.

Dworczyk zapowiada 5 tysięcy hrywien na Ukraińskie dzieci

ZOBACZ:

Ukrainiec nad Polakiem. Co szykuje rząd
tekla
Moje córki pojechały do Grodna na Białoruś. Wiedziały, że Niemcy, Holandia itp. są dla nich drogie. Oczekiwały, że na Białorusi poczują się lepiej, gdyż na wiele je będzie stać. Pierwsze rozczarowanie, kiedy w jedynym kantorze w Warszawie sprzedającym ruble, mogły kupić 40 rubli białoruskich w cenie ponad 70 zł. Nasz złotówka ociera się o dno. Okazuje się, że nawet Białoruś nie jest na kieszeń …More
Moje córki pojechały do Grodna na Białoruś. Wiedziały, że Niemcy, Holandia itp. są dla nich drogie. Oczekiwały, że na Białorusi poczują się lepiej, gdyż na wiele je będzie stać. Pierwsze rozczarowanie, kiedy w jedynym kantorze w Warszawie sprzedającym ruble, mogły kupić 40 rubli białoruskich w cenie ponad 70 zł. Nasz złotówka ociera się o dno. Okazuje się, że nawet Białoruś nie jest na kieszeń przeciętnego Polaka.
olek19801
marta1012
Czy widzicie to szyderstwo bijące z twarzy?
Julia Pole
w masce faktycznie było mu lepiej....
Iwona Sękowska-Kielar shares this
13
olek19801
Do kanapowców: wysyłamy pisma w sprawie sanitaryzmu!
Jesienią możesz zostać siłą wsadzony na kwarantannę.
olek19801
Wysłane:)
Kwal .
I jak tu nie kląć ?
Posoborowe absurdy
@olek19801 Dowody nie skażenia Odry nie zostały spalone., ale Rząd nie chce powiedzieć czym zatruta. Chemicy to wiedzą - SUBLIMATEM, a nie ręcią.
Posoborowe absurdy
Nawet Polski węgiel mają za grosze, i dopłaty do węgla w Polsce . Nasze dzieci , chorzy, starsi ludzie mają marznąć, a goście w ciepłku >> OBURZAJĄCE!!! Polski węgiel na Ukrainie za grosze, a u nas za 3000 tyś
olek19801
Nic tylko chwycić widły i ruszyć na tych bandziorów!
olek19801
Tymczasem:
Dowody skażenia Odry zostały spalone? Państwowe laboratorium odmówiło zbadania śniętych ryb
Dowody skażenia Odry zostały spalone? Państwowe laboratorium odmówiło zbadania śniętych ryb
=====================================
Wyciek danych w GIOŚ osób zgłaszających nieprawidłowości w sprawie zatrutej Odry
Wyciek danych w GIOŚ osób zgłaszających nieprawidłowości w sprawie zatrut…More
Tymczasem:

Dowody skażenia Odry zostały spalone? Państwowe laboratorium odmówiło zbadania śniętych ryb

Dowody skażenia Odry zostały spalone? Państwowe laboratorium odmówiło zbadania śniętych ryb

=====================================

Wyciek danych w GIOŚ osób zgłaszających nieprawidłowości w sprawie zatrutej Odry

Wyciek danych w GIOŚ osób zgłaszających nieprawidłowości w sprawie zatrutej Odry