Clicks110
Peter(skala)
2

Čerti po roku opäť obmedzia dopravu v centre Piešťan:(

Piešťany 6. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Pochod čertov skomplikuje v sobotu dopravu v Piešťanoch. Ulice Rázusova, Teplická a Nitrianska budú podľa trnavskej policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej v sobotu od 14:00 do 21:30 pre toto podujatie čiastočne uzatvorené

Polícia apeluje na vodičov, aby v meste rátali so zhustenou premávkou, vytváraním kolón a problémami s parkovaním. Organizátori sľubujú v centre mesta rekordných 250 masiek čertov, po skúsenostiach z predchádzajúcich dvoch ročníkov očakávajú tisícky divákov.

„Ani tentoraz to nebude o strachu, ako by sa to na prvý pohľad mohlo zdať. Najdôležitejšia bude dobrá zábava a s ňou spojená prehliadka zručnosti a nápaditosti maskérov. Tento rok ju ešte umocnia koncerty kapiel Helenine oči a Kmeťoband na špeciálnom pódiu, ktoré bude umiestnené na Rázusovej ulici, pred hotelom Satelit. Vystúpenia oboch kapiel budú pre všetkých zdarma,” informovala agentúru SITA spoločnosť B@R Group, ktorá organizuje už tretí ročník Pochodu čertov. Divákom odporúča prísť do centra mesta v predstihu. Vodičom radí využívať parkoviská mimo centra, napríklad pri zimnom štadióne, poliklinike alebo piešťanskom letisku.

Pochod čertov vzbudil emócie pred prvým ročníkom v roku 2017. Petíciu proti jeho konaniu podpísali tisícky ľudí, prekážalo im, že sa koná v adventnom období. Napokon sa na čertov prišlo pozrieť približne 10 tisíc ľudí.
Peter(skala)
Peter(skala)