pl.news
25.2K

Niemiecki biskup: Praktycznie zero oporu ze strony Rzymu wobec Synodu Niemiec

Państwowi biskupi Niemiec napotkali "opór" jedynie ze strony części Rzymskiej Kurii w trakcie wizytacji Ad Limina w listopadzie 2022, tak przynajmniej twierdzi Państwowy Biskup Aachen, Helmut Dieser (Domradio.de, 12 stycznia).

Rzymscy współrozmówcy w większości "milczeli jak grób" podczas sprzeczek, podczas gdy niemieccy biskupi podkreślali fakt, że wszystkie tematy poruszane przez ich Synod wzięły się z Synodu Franciszka.

Dieser sieje zamęt, mówiąc, że przeciwnicy "zmiany" [= dekadencji] są "rozwrzeszczani", "dobrze zorganizowani" i "niezwykle agresywni" - to typowa zagrywka psychologiczna kogoś, kto zdaje sobie sprawię, że jest wspierany przez niezwykle agresywną siłę mediów oligarchicznych.

Biskup upiera się, że Ewangelia jest "inkluzywna", a różnica jest do zniesienia. Podstawa grzechu to postrzeganie tego, co obce [wiary katolickiej] jako "zagrożenia".

Dieser potwierdza, że państwowi biskupi Niemiec trzymają w szufladzie dokument, który uprawni homoseksualistów i cudzołożników do [diabelskich] "błogosławieństw".

W "kręgu kulturowym", w którym obraca się Dieser, błogosławienie grzechu to "nic nadzwyczajnego", dodaje. Oczywiście, Dieser również nawołuje do kapłaństwa kobiet.

Grafika: Pressefoto, SynodalerWeg.de, #newsLzrehvodqq

darek104
Banda pedałów
Walczyć o prawdę
Przecież o rozbijanie, o rewolucję w Kościele Franciszkowi chodzi.