Súdny deň pre Európu.

22. júl – súdny deň pre Európu, ak Rusko po oprave nespustí plynovod Severný prúd 1.

(Ethan Huff, Natural News) Presne o týždeň v piatok existuje veľká pravdepodobnosť, že tok ruského plynu do Európy sa definitívne zastaví a my sa ocitneme v „scenári súdneho dňa“.

Plynovod Nord Stream 1 (Severný prúd 1) je momentálne odstavený z dôvodu „údržby“ a jeho opätovné uvedenie do prevádzky je naplánované na 22. júla 2022. Existujú však rôzne faktory, ktoré ho môžu udržať uzavretý, vrátane uzatvorenia z dôvodu rozhodnutia ruských úradov.

Nemecko sa doprosuje „spojenca“ Kanady

Nemecko stále čaká na vrátenie dielov z Kanady, ktorá ich ešte neposlala kvôli sankciám voči Rusku, hoci sľúbila, že tak urobí. Ak sa tieto a ďalšie problémy nevyriešia, a to rýchlo, potom je veľká šanca, že Európa „zhasne“.

Jim Reid z Deutsche Bank hovorí, že 22. júl by mohol byť najdôležitejším dňom v tomto roku, pretože „aj keď všetci trávime väčšinu času na trhu premýšľaním o americkom FEDe (centrálnej banke) a recesii, mám podozrenie, že to, čo sa stane s ruským plynom, bude potenciálne ešte väčší príbeh.“

„Samozrejme, do 22. júla môžu byť náhradné diely nainštalované a tok plynu sa môže začať normalizovať,“ dodáva Reid.

„Avšak každý, kto vám povie, že vie, čo sa tu bude diať, len háda. Každopádne, táto udalosť by mala byť hlavným bodom pozornosti pre každého, kto pôsobí na finančných trhoch.“

Odstávka Nord Stream 1 sa zhoduje s pádom trhov a ekonomickou katastrofou

Už jeden deň po začiatku plánovanej 10-dňovej odstávky prietoky cez Nord Stream 1 klesli v podstate na nulu. Ak to tak zostane, v najbližších týždňoch zavládne na Wall Street absolútny chaos.

„Tu je ukážka toho, čo Wall Street očakáva, že sa potom stane: európske akcie klesnú o 20%,“ uvádza portál Zero Hedge.

„Objem nekvalitných (subprime) úverov presahuje úrovne krízy v roku 2008. Euro klesne na 90 centov amerického dolára. Následne druhú najväčšiu svetovú ekonomiku (EÚ) zasiahne plnohodnotná recesia.“

Uvidí sa, ako zle a ako rýchlo sa veci vyvinú. Bude to závisieť od dĺžky potenciálne predĺženej odstávky plynovodu, ako aj od toho, ako dlho vydržia krajiny typu Nemecko a Francúzsko. Tie sa stali „zelenými“ a teraz sa vo veľkej miere spoliehajú, že zásoby ropy a plynu im vydržia aj bez obnovenia dodávok.

„Veľkou neznámou je, ako sa šok, ktorý sa začal v Nemecku, Poľsku a ďalších stredoeurópskych krajinách, prejaví vo zvyšku Európy a sveta,“ hovorí Joachim Klement, riaditeľ pre stratégie v Liberum Capital.

,,Za ruský plyn jednoducho neexistuje žiadna náhrada.“

Ak Rusko skutočne zastaví všetky dodávky plynu do Európy na neurčito, potom ekonómovia švajčiarskej banky UBS očakávajú zníženie firemných ziskov o viac ako 15 percent. Hon po bezpečných aktívach tiež posunie výnosy referenčných nemeckých dlhopisov na 0,0%.

„Zdôrazňujeme, že tieto projekcie by sa mali považovať za hrubé odhady a v žiadnom prípade nie za scenár ďalšieho vývoja,“ uvádza Arend Kapteyn, hlavný ekonóm UBS.

„Ľahko by sme si totiž mohli sami vytvoriť situácie, ktoré povedú k horším výsledkom ekonomického rastu (pozn.: samonaplňajúce sa proroctvá).“

Pád eura sa už začal, keď sa mena zo dňa na deň dostala na minimum za posledných 20 rokov a prvýkrát od roku 2002 sa nakrátko dotkla parity s dolárom.

Nemecké akcie tiež od júna stratili približne 11 percent svojej hodnoty, pričom najväčšie straty zaznamenal nemecký plynárenský gigant Uniper SE, ktorého cena akcií tento rok zatiaľ klesla o gigantických 80 percent.

„Európa sa momentálne nachádza v začarovanom kruhu,“ varuje Charles-Henry Monchau, investičný riaditeľ Banque Syz.

„Vyššie ceny energií poškodzujú európsku ekonomiku a ženú euro nižšie. Slabšie euro na druhej strane ešte viac predražuje dovoz energií.“

Hrozí inflačná špirála? S najväčšou pravdepodobnosťou áno.

Záver

Ak chcete držať krok s najnovšími správami o padajúcej globálnej ekonomike, nezabudnite sa pozrieť na stránku Collapse.news.

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com

Kolaps sa zhoršuje, Európa pácha samovraždu
Public domain
johanika
Ján Baránek má presné informácie:
Rozklad EÚ v priamom prenose?
johanika
Joe Biden vyrazil na Střední Východ v naději, že přemluví šejky ke zvýšení těžby ropy, protože ceny benzínu v USA dosahují astronomických výšin a v USA. Biden se pokusil přemluvit alespoň Saudy, ale neuspěl. A to není to nejhorší. Druhá dýka přišla vzápětí.
Saúdská Arábie požádá o vstup do BRICS a odchází tím okamžikem od petrodolaru
Ve stejný okamžik, kdy Bloomberg oznámil, že Biden opustí Stře…More
Joe Biden vyrazil na Střední Východ v naději, že přemluví šejky ke zvýšení těžby ropy, protože ceny benzínu v USA dosahují astronomických výšin a v USA. Biden se pokusil přemluvit alespoň Saudy, ale neuspěl. A to není to nejhorší. Druhá dýka přišla vzápětí.
Saúdská Arábie požádá o vstup do BRICS a odchází tím okamžikem od petrodolaru
Ve stejný okamžik, kdy Bloomberg oznámil, že Biden opustí Střední Východ bez tiskové konference, tak v té samé chvíli prezidentka sdružení BRICS Purnima Anandová oznámila [2], že další 3 země požádali o členství v BRICS a podají přihlášky už příští rok na summitu v Jihoafrické republice. Jedná se o Turecko, Egypt a… Saúdskou Arábii! Naprostý šok, který Bloomberg označil za nejhorší zprávu pro americký dolar za posledních několik desítek let, protože vstup Saúdské Arábie do BRICS bude znamenat konec petrodolaru.

infovojna.bz
b8111
Přesně v režii mocných, kteří chtějí zavést NWO. Napřed se musí zničit spálit, vše staré. "Z popela Fénixe, povstane vše nové..." Komedie překvapených a zaskočených vlád, je mi opravdu k smíchu. Světoví lídři, nevyjímaje Rusko, plní své úkoly, předem dané. Na druhou stranu Písmo nás ,napříč těmto negativním událostem, které narůstají vybízí, abychom se radovali, neboť Pánův příchod je blízko.....
Coburg shares this
167
Andrea Top
Ano je to strašné, upozorňovala som tu na to už v dvoch príspevkoch, no spia ďalej.
Hanka Kraská
Novak Djokovič nemôže hrať na US Open, pretože neočkovaní cestujúci majú stále zakázaný vstup do Spojených štátov - Povedzte Bidenovej administratíve, aby ukončila túto diskrimináciu očkovaním DNES!
Let Novak Djokovic play in the US Open - end vaccine discrimination!More
Novak Djokovič nemôže hrať na US Open, pretože neočkovaní cestujúci majú stále zakázaný vstup do Spojených štátov - Povedzte Bidenovej administratíve, aby ukončila túto diskrimináciu očkovaním DNES!

Let Novak Djokovic play in the US Open - end vaccine discrimination!
Jericho 3
Teror nenaočkovaných