Clicks1.1K
csk.news
6

Egypt: Mnich Popraven Za Vraždu

Egyptské úřady v neděli popravili Koptského mnicha Isaiaha (Wael Saad Theodore), který byl zbaven kněžství. Způsob provádění poprav v Egyptě je obyčejně oběšením.

Isaiah byl odsouzen v roce 2019 pro vraždu z července 2018, Biskupa Epiphaniuse (+64), opata prosperujícího Velkého Kláštera Sv. Macariuse, severně od Káhiry. Klášter má 150 mnichů. Epiphanius, vyškolený lékař byl zabit železnou tyčí.

Odsouzený byl jedním ze šesti mnichů, kteří byli neustále v rozporu s Epiphaniusem, včetně neuposlechnutí jeho příkazů, jako je opuštění kláštera bez povolení.

Po jeho zatčení, Isaiah zůstal nezvěstný téměř měsíc. Jeho přiznání bylo poznamenáno mučením, včetně 22hodinového přímého výslechu. Isaiah je před soudem popřel.

Rozsudek Smrti byl potvrzen v odvolacím řízení. Nejvyšší egyptský Sunnitský muslimský úřad, schválil rozsudek smrti.

Rodina jednoho z mnichů potvrdila Amnesty International, že se poprava udála během za svítání. Příbuzní nebyli předem informováni.

Další mnich, Philotheos (Raymond Rasmi Mansour) byl také odsouzen ke trestu smrti za pomoc Isaiahovi zločin provést. Tento rozsudek byl později pozměněn na doživotní vězení.

Obrázok: © Ian McKellar, CC BY-SA, #newsCobhiplrle
apredsasatoci
Moslimský súd sudi kresťana!
Smiať sa, či plakať?
Martina Bohumila Lutherová
A co mučedník Jan Hus, Jeroným Pražský
a jiní a jiní, mučeni a usmrceni vlastní
řkc či Bartolomějská noc?
apredsasatoci
To si ty napísala.
Čítala som o Husovi inú verziu, ako ty píšeš od Radima Malého.
Ponuka sa otázka: Kde je pravda?
Nechávam to na Boha.
Ja osobne aj bez Husa mám sama so sebou viac než dosť starosti.
Hovorím ti, nasleduj ma! 🥱
Martina Bohumila Lutherová
Jsi ještě nevyvinutá na zátěž. Šetři se!
apredsasatoci
Teraz múdro píšeš.
Agent0
Hus nikdy nebyl a nebude uznávaný v katolické církvi mucednikem pro Krista a ani za víru, ale zemřel kvůli tomu, že tvrdohlave zůstával ve své herezi...Ten člověk je odstrašujícím příkladem tvrdohlavosti v nepřijimani odpuštění...Bůh miluje pokorné...máme mnoho příkladů pokorných světců, mezi ně však nikdy nebude patřit Hus...