Clicks1
jili22

סדר הכוונות שיש לקיים בעת תפילה לנשמות בטהרה

זהו אחד החוקים הראויים להערצה של ההשגחה האלוהית שהאיחוד האינטימי הזה של שלוש הכנסיות, מנצח, סובל ולוחמני, שיוצר רק משפחה אחת, המשפחה המבורכת של ילדי ה'. אלו לבדם מודרים שבחרו בחופשיות בדחייה ובמוות נצחי. הנבחרים המוכתרים משמשים גם כמודלים וגם מגינים לאחיהם שעדיין נלחמים, האחרונים זוכרים את כאביהם של אחים אחרים שעוברים את אש הטיהור האחרון, ורוצים לנצל את הפריבילגיה לעבוד למען הצלתם, כדי שמשמים ועד כדור הארץ, מהאדמה ועד המצרף ועד השמים, שרשרת הזהב של הצדקה מחברת את כל היצורים יחדיו, תחת מבטו האבהי של מי שנתן להם חיים: איזה מחזה אלוהי!
כן, כולנו אחים, ושום דבר שנוגע לחבר כזה או אחר בבית האב הגדול אינו יכול להיות אדיש כלפינו.
אולם יכול וחייב להיות סדר בכוונותינו, כפי שאמרנו זה עתה: אורדינאביט בי צדקה . על ידי תפילה לנשמות בצהרה, הנוצרי מבחין בהדרגה, שבאה יתר על כן במסגרת הרצון האלוהי ובטבעם של הדברים. אנו מציבים כאן, לנוחות קוראינו האדוקים, כמה אינדיקציות שייטיב להם לצרף את קולותיהם ברציפות, ואשר הרשימה שעברה בקשב לא תהיה אפילו חסרת תועלת להזכיר לליבם אמיתות מועילות או קדושות. כיווני מחשבות.
. נתפלל עבור קרובינו הקרובים, אבא, אמא, אחים, אחיות, ילדים. מי יודע אם לא בגללנו, בעודף רוך, בחולשה, בשערורייה מצידנו, הם גונחים בלהבות המכפרות! עם זאת, יש להם זכות טובה עוד יותר לזכור אותנו לפני אלוהים. לשכוח אותם לאחר שנעלמו מעינינו הגופניות יהיה גם הפרה של חוקי הטבע הקדושים וגם חילול הצרכים האצילים ביותר של הלב. הכופרים המסכנים של העולם, החיים כאילו אין אלוהים או נצח, הם היחידים המסוגלים להתנער ממוסרי זה.
. נתפלל, שנית, עבור קרובי משפחה קצת יותר רחוקים, סבא, סבתא, אבות, דודים ודודות, בני דודים, אחיינים ואחיינים. יש לנו גם חיבה אליהם, ויש לנו רק את האמצעי הזה להראות להם זאת.
3 מעלות . נתפלל עבור אבותינו הרוחניים , שלמרבה הצער אנו חושבים עליהם מעט: הכומר שהטביל אותנו, אלה שהדריכו אותנו בקטכיזם, שגרמו לנו לעשות את הקודש הראשון שלנו, הבישוף שאישר אותנו, המודים שפטרו, כיוונו. , ניחם אותנו; מחברי הספרים שעשו טוב לנפשנו; המטיפים של ריטריטים או דרשות שהזכירו לנו סגולה או התחזקו בהחלטותינו הטובות.
4 מעלות . נתפלל עבור הנדיבים שלנו, אלה שיש לנו מהם יתרון כלשהו, זמני או רוחני; שנתן לנו דוגמאות טובות או עצות טובות; שהתפללו עלינו, שעשו לנו שירות כלשהו, הורישו את סחורתם; שהגן עלינו, הגן עלינו, העמיד אותנו בעמדה לחנך אותנו; אדונינו, שסבלנותם בוודאי הייתה כה גדולה; משכורת אומללה היא לא התגמול בשל מסירות כזו. נחשוב גם על אלה שבלי לעשות לנו טוב בעצמם, איחלו לנו קצת טוב או שאחרים יעשו זאת.
5 מעלות . נתפלל עבור חברינו , אלה שאיתם העברנו את נעורינו, שליוו אותנו על ספסלי בית הספר, במשחקים שלנו, ובהמשך בקשיי החיים. האם אין להם זכות להסתמך על זיכרון?
6 מעלות. נתפלל עבור כל אלה שהיינו מושא לשערורייה או דוגמה רעה להם, על ידי מעשים, מילים קלות, עצות, ספרים בהשאלה, לבוש לא הולם בכנסייה, או בכל דרך אחרת, אולי אפילו בלי לדעת זה. להעניק להם את קולותינו זו חובת צדק.
7 מעלות . נתפלל עבור כל הנחותים שלנו בכלל, עובדי עובדים, סטודנטים וכו'.
8 מעלות . למי שמוחזק בכור המצרף על אותם פגמים שממלאים את חיינו וגורמים לנו לפחד ממשפט ה': רכות, גאווה, חמדנות, כעס, פושרות רגילה, הנצחה ומה שאחריו וכו'. תרגול מצוין לאבטחת מגינים מעל.
9 מעלות. למי שאף אחד לא מתפלל למענם, שכולם נטושים ונשכחים. צדקה חביבה, ראויה ללב שחונכה באמת בבית הספר של ישוע המשיח.
10 מעלות . לבסוף, התפלל עבור אלה שזכאים לזכרך ולמעשיך הטובים, אך אתה מתעלם מהם. רכשו עבורם יתרונות, תרוויחו פינוקים, שתניחו בידי הבתולה הקדושה, כדי שהיא בעצמה תחיל אותם. איזו ערובה יש למארי כגזבר!
הכוונות האלה חובקות כמעט הכל. נוכל לעבור אותם ברצף, אחד ביום, במשך עשרה ימים: מה שיגרום להם לעבור מתחת לעיניים שלוש פעמים בחודש. אנו ממליצים בחום על תרגול קל זה.
אבל מהן העבודות הרווחיות ביותר לנשמות עניות? נציין כמה מהם.

( Divine Wonders in Souls in Purgatory , מאת PG Rossignoli, מהחברה של ישו)


le-petit-sacristain.blogspot.com/…bserver-en-priant-pour-les-ames-du-purgatoire.html