Clicks36
uk.news

L'Espresso наполягає на звинуваченнях проти кардинала Родрігеса

5 лютого видання L'Espresso, яке активно підтримує Папу Франциска, підтвердило, що буде наполягати на звинуваченнях проти кардинала Оскара Родрігеса Марадьяга з Тегусігальпа (Гондурас).

Ще в грудні італійське видання звинуватило Родрігеса в отриманні приблизно 500 000 євро протягом року від Католицького університету в Тегусігальпі, а також у відмиванні грошових коштів у розмірі 1,2 мільйона доларів США за рахунок сумнівних інвестицій у Лондоні.

Родрігес заявив, що платежі були призначені не йому особисто, а для реалізації пасторальних проектів.

Проте видання L'Espresso наполягає, що всі платежі були перераховані на особистий рахунок Родрігеса, а не на рахунок його єпархії. Вікарний єпископ Родрігеса, Хуан Хосе Пінеда, також отримував грошові кошти готівкою.

Видання L'Espresso вказує на те, що фінансові надходження не були відображені у фінансовій декларації Родрігеса, яку він надав представникам Ватикану у вересні 2017 року в рамках візиту "Ad-Limina". Крім того, декларація не містить інформацію про суму в один мільйон євро, який вікарний єпископ Пінеда отримав від місцевого уряду.

Ще одним джерелом для звинувачень стала Марта Алегрія Райхманн, вдова Алехандро Вальярдеса, який займав пост офіційного посла Гондурасу до Святого Престолу протягом 22 років. Родрігес, який був другом їхньої родини, переконав пару вкласти всі їхні заощадження в компанію лондонського фінансиста Юсрі Хеніена - тієї самої людини, яка допомогла Родрігесу вивести 1.2 мільйона євро з рахунків його єпархії. У лютому 2015 року Райхманн зрозуміла, що їх заощадження просто зникли. Всі спроби зв'язатися з Родрігесом або Хеніеном залишилися без результату.

До теперішнього часу Родрігес захищає себе заявами про те, що вся критика, спрямована на його адресу, виникла через "реформи", що проводить Папа Франциск.

Зображення: Oscar Rodríguez Maradiaga, © Gabriele Merk, CC BY-SA, #newsGcxvcfmjhm