Marieta Ria
92.3K

Nemecko: Nové pravidlá pre zamestnancov v Cirkvi – aktívni homosexuáli a znovu zosobášení rozvedení sú vítaní

24. novembra 2022

Model, ktorý bol v rámci nemeckej Synodálnej cesty diskutovaný už počas minulého roka, sa dočkal pred niekoľkými dňami posvätenia zo strany Nemeckej biskupskej konferencie. Odteraz je zakázaná akákoľvek „diskriminácia“ cirkevných zamestnancov, aj ak žijú v aktívnom homosexuálnom vzťahu, či sú rozvedení a znovu zosobášení. Doteraz boli tieto skutočnosti prekážkou pre možnosť výkonu zamestnania.
Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Aplikácia odporúčania biskupskej konferencie je v kompetencii každého biskupa. K trendu sa okamžite pripojilo 27 diecéz. Felix Neumann z portálu Katholisch.de sa však ešte stále sťažuje, že je toho liberalizmu málo, pretože nemecká cirkev sa tvrdošijne bráni zamestnávaniu tých, ktorí oficiálne vystúpili z katolíckej Cirkvi. Inými slovami tých, ktorým katolícka viera prekáža, ale katolícke peniaze nie.

V novom biskupskom dokumente sa píše: „Rozmanitosť v cirkevných inštitúciach je obohatením. Bez ohľadu na špecifické povolania, pôvod, náboženstvo, vek, postihnutie, pohlavie sexuálnu identitu a spôsob života, všetci zamestnanci môžu byť predstaviteľmi bezpodmienečnej Božej lásky, a tým aj Cirkvi, ktorá slúži ľuďom.“ (par. 3, ods. 2, odst. 1f)

Nám už len zostáva sa spýtať: Týka sa táto klerikálna vášeň pre „rozmanitosť“ aj katolíkov oddaných tradícii?

Nemecká cirkev sa však určite touto zmenou neocitla na konci svojej cesty k sebazničeniu. Štátna komisárka pre boj s diskrimináciou, Ferda Atamanová, totiž nové pracovné právo okamžite kritizovala ako nedostatočne inkluzívne. Vyzvala na zrušenie všetkých pravidiel obmedzujúcich prijatie do pracovného pomeru v nemeckej cirkvi. Ak by sa jej to podarilo, tak potom by zrejme mohli byť dvere otvorené aj pre tzv. dezinformátorov, ruských špiónov, konšpirátorov, pravicových extrémistov, antivaxerov a podobne? Alebo, žeby nie?

Atamanová hodnotí zmeny ako „príliš váhavý krok“ a avizuje, že budú musieť nasledovať „ďalšie vylepšenia“.

Na druhej strane rehoľná sestra Mária Gabriela Zinklová jasá na stránkach Katholisch.de už teraz. V príspevku so sladkým názvom Sloboda v spálňach: Mnoho zamestnancov Cirkvi si vydýchlo, oznamuje:

Napriek všetkým proroctvám o záhube, treba teraz zamestnávateľovi – katolíckej Cirkvi, zaželať, aby už viac nezatvárala dvere pred všetkými, ktorých s radosťou nazývala „hriešnikmi“, ako sú napríklad tí, ktorí sa rozviedli a znovu zosobášili, alebo tí, ktorí žijú vo vzťahu s osobou rovnakého pohlavia. Skúsenosti z mnohých individuálnych prípadov ukazujú, že nemálo z nich realizuje Ježišov ideál katolíckej Cirkvi s veľkou obetavosťou voči blížnym, slabým, starým a chorým.“

Aha, takže Ježišov „ideál“ asi spočíval v tom, aby boli všetci obetaví voči slabým, starým, chorým a zároveň žili v hriechu. Zaujímavé…

A opäť trochu kritiky od Felixa Neumanna: v texte sa nehovorí explicitne o transgender ľuďoch! No, raz darmo – cesta je cesta. Aj tá synodálna. Treba po nej kráčať stále vpred, až sa nakoniec dospeje k vytúženému cieľu.

BM

Zdroj: katholisch.de, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


Christianitas.sk
Metod
Laco Bajzo chce byť múdrejší ako biskup Vigano!
Metod
Nemci sú geneticky poškodený národ, veční rebeli proti RKC!
Laco Bajzo
Aj tak vám nedôjde ,že ste v neviestke.
. ARMATA .
Lepšie mať vlastné slobodné presvedčenie,ako mať natlačenú povinnú agendu nenávisti niekym,najmä k RKC a jej veriacim.
Coburg
Toto "pápežovi" Františkovi nevadí? Kde je jeho komentovanie tohto stavu? Jeho zaujíma všetko možné, len nie potreby katolíkov a obrana Kristovho Evanjelia.
U.S.C.A.E.
celé roky viedli Tradičný Katolíci boj o to ukázať čo to vlastne ten (neo)modernizmus je a znamená teraz popri všetkom zle stačí ukázať prstom na synodu najlepšie ukázanú v nemeckku ale nemyslime si že len tam a to je v podstate celá práca Tradičného Katolíka o kritike DVK a (neo)modernizmu ukazuje sa dnes sama hroznosť plodov ale aj nezničiteľnosť opaku čiže Pravej Viery kto nie je úplne …More
celé roky viedli Tradičný Katolíci boj o to ukázať čo to vlastne ten (neo)modernizmus je a znamená teraz popri všetkom zle stačí ukázať prstom na synodu najlepšie ukázanú v nemeckku ale nemyslime si že len tam a to je v podstate celá práca Tradičného Katolíka o kritike DVK a (neo)modernizmu ukazuje sa dnes sama hroznosť plodov ale aj nezničiteľnosť opaku čiže Pravej Viery kto nie je úplne vtiahnutý do herézy modernizmu už to musí aspoň badať ak nie jasne vidieť
U.S.C.A.E.
opravujem to neboli roky ale desaťročia a o stav RKC v nemecku ja obavy nemám neomodernizmus tam už takmer zožral sám seba a Katolíci nie len podľa mena sú stále aj tam nebude veľká RKC nie len v Rahner lande ale malé stádo aj tam udrží a udržiava Pravú Vieru
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Vidíš,ale sektári stále budú písať a hovoriť po svojom,že sme v neviestke a neviem ešte aké ich hlúposti. Sú vedení zlým duchom. Aj keby neviem aké zákerné veci sa diali vonku alebo vo vnútri Cirkvi a aj keby mnohí členovia by sa zapredali nikdy pekelné brány Svätú pravú RKC nepremôžu do konca sveta až do druhého príchodu Ježiša Krista.
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Tak treba bojovať za pravdu ako svätí služobníci a svätí papežovia.
Na záchranu Cirkvi bude treba odvahu a krv.
Předchůdce antikrista - svatí o islámu.More
Tak treba bojovať za pravdu ako svätí služobníci a svätí papežovia.
Na záchranu Cirkvi bude treba odvahu a krv.

Předchůdce antikrista - svatí o islámu.