zap01p08
318.6K
07:19
INTRONIZACJA - Abp Andrzej Dzięga. Wielu się spiera o słowa, a to jest diabelskie zamieszanie moim zdaniem. Wielu chce by ogłosić Chrystusa Królem Polski, ale On przecież już od 2 tyś lat jest Królem …More
INTRONIZACJA - Abp Andrzej Dzięga.
Wielu się spiera o słowa, a to jest diabelskie zamieszanie moim zdaniem. Wielu chce by ogłosić Chrystusa Królem Polski, ale On przecież już od 2 tyś lat jest Królem Polski i całego świata, a teraz chodzi o to, by Jezusa Chrystusa UZNAĆ ZA KRÓLA PRZEZ INTRONIZACJĘ, a nie ogłosić!. Dlaczego więc tak wielu nie chce, by Chrystusowe prawo panowało w naszym polskim narodzie?Nie chcą uznać prawa Bożego, bo nie chcą się temu prawu podporządkować, wolą ustanawiać swoje dzikie prawa, łącznie z prawem do morderstwa dzieci nienarodzonych i do chorych "związków".
Ks. Marek Bałwas udostępnił(a) link dzięki użytkownikowi Jan Hruszowiec.
17 czerwca.
Opublikowane w dniu 1 cze 2012 przez użytkownika frgiovanni
Fragmenty homilii wygłoszonej w kaplicy na Jasnej Górze w ramach czuwania Krucjaty Różańcowej 25 maja 2012 r.
youtu.be/1aDznW0b8Yo
masada and one more user link to this post
Boanerges"'
🙏 🙏 🙏
Boanerges"'
👏 👏 👏
yaphet
@placebo
Przekonałeś mnie.
yaphet
@nowy
Znaczy Pan Bóg, do piekła nie powinien wysyłać biednych grzeszników tylko ich grzechy?
stanislawp
WSTAWIŁ fr Giovanni- przeciw księdzu Natankowi.
Przewodniczący Episkopatu zwraca uwagę na to, że mamy naśladować Jezusa w Jego przebaczeniu i miłości i nikogo nie potępiać.
============
Trwa nieustająca walka sił DOBRA przeciw siłom ZŁA
Czy mamy potępiać czyny złych ludzi? ludzi na usługach szatana?
Jezus przebacza nawróconym. Tak jak przebaczył Szawłowi czy też Łotrowi. Dobremu Łotrowi …More
WSTAWIŁ fr Giovanni- przeciw księdzu Natankowi.

Przewodniczący Episkopatu zwraca uwagę na to, że mamy naśladować Jezusa w Jego przebaczeniu i miłości i nikogo nie potępiać.
============
Trwa nieustająca walka sił DOBRA przeciw siłom ZŁA
Czy mamy potępiać czyny złych ludzi? ludzi na usługach szatana?
Jezus przebacza nawróconym. Tak jak przebaczył Szawłowi czy też Łotrowi. Dobremu Łotrowi przebaczył, bo pamiętajmy było ich dwóch braci i jakoś temu drugiem nie przebaczył!
================

Przypomina o potrzebie wewnętrznego nawrócenia i czynów codziennych zrodzonych z wiary. „Zewnętrzne deklaracje niekiedy dla niektórych ludzi bywają usypiające i szkodliwe dla Kościoła" - dodaje.
========
Iście przekrętna logika- tłumaczenie.
Podobne do Indultu o Komunii św.
Skoro indult istnieje to wprowadzić go jako Normę!
Skoro ktoś kiedyś-niekiedyś zewnętrznie wyraził a potem zaszkodził to zakazać zewnętrznych deklaracji typu Intronizacji Jezusa na Króla.
===========

W rozmowie z redaktorem naczelnym „Idziemy" abp Michalik odpowiada też na pytania związane z posługą ks. Piotra Natanka oraz lefebrystów w Polsce. Abp Michalik podkreśla, że wierni, którzy korzystają z posługi duszpasterskiej suspendowanego ks. Natanka, czy uczestniczą we Mszach św. u lefebrystów promują rozłam w Kościele, łamią jedność, obciążając swoje sumienie.
=====================

Papież ma inną opinię o Bractwie Piusa X tzw lefebvrystłów niż biskup Michalik.
Uczestniczący we Mszach lefebvrystów nigdy nie rozłamali Kościoła a dziś już są dopasowani do nowej struktury kanonicznej-Prałatura Personalna- podlegają bezpośrednio Papieżowi.
Msze i spowiedzi przez lefebvrystów były ważne dla wiernych!
Tak samo jak i Msze, Spowiedzi przez ks Piotra Natanka są ważne. On nigdy nie był ekskomunikowany!
Jakże kłamliwe były dotychczasowe Komunikaty Kurii i KEP wklejane tutaj na forum przez "wściekniętych", że Spowiedz u ks Piotra jest nieważna?!!!
Biskup Michalik tym wywiadem wycofał się już z tych opcji ataku na ks Piotra.
Czy nasz fr giovanni pójdzie śladami Biskupa i zaprzestanie kłamliwych wklejanek?
===============

Jednocześnie podkreśla, że ksiądz suspendowany, to nie to samo, co ksiądz ekskomunikowany -
mówił biskup Michalik
===============
No proszę, biskup Michalik zauważył różnicę!
Czy fr giovanni zna tą różnicę?
A kto rozsyłał pisma do kapłanów polskich na całym świecie, że ks Natanek jest ekskomunikowany?
No jak się nie zna różnicy to można mówić co się chce, jak widać na załączonym przykładzie zaciemniacza sieciowego podszywającego się pod braciszka franciszkanina.... bracie daleko Ci jeszcze do Dobrego Łotra! Ten jest dziś już Świętym czego i Tobie z głębi serca życzę.
Trudno Ci będzie bo wpierw trzeba wycofać się z prześladowania Proroków naszych czasów, żyjących pośród nas, takich jak ta para ks Piotr opiekun i p Agnieszka -widząca.
kakrzys
Braciszku Jasiu, produkujesz filmik z homilią biskupa, którego dziecko nawet zrozumie, a za chwilę zaprzeczasz ten fakt cytatami innego modernisty odwracającego kota ogonem. Z tego widzę, że w Twoim wnętrzu kłócą się dwie przeciwstawne drogi Zbawienia. Życzę Ci zwycięstwa postawy skruszonego łotra na Sądzie, przed którego Oblicze nieustannie zmierzasz. 😇
RADEK29
Kula Ziemska się Zatrzyma i będzie pękać wtedy będzie za późno dlatego czas nagli i chwiac się jak Okręt na Wzburzonych falach oraz Wojna Rosji z Chinami 2030 będzie za późno :
Syria, Iran, Rosja i Chiny planują wspólne gry wojenne.
www.prisonplanet.pl
🙏 🙏 🙏 🙏More
Kula Ziemska się Zatrzyma i będzie pękać wtedy będzie za późno dlatego czas nagli i chwiac się jak Okręt na Wzburzonych falach oraz Wojna Rosji z Chinami 2030 będzie za późno :

Syria, Iran, Rosja i Chiny planują wspólne gry wojenne.

www.prisonplanet.pl

🙏 🙏 🙏 🙏
Slawek
12 czerwca 2012 ANIOŁ AVE: «Pisz, Człowiecze.
Polacy! Próba waszej wiary i wytrwałości ciągle trwa! Miarą tej próby jest wasza niezłomność i wierność wobec wiary przodków, którzy poświęcili wszystko w obronie Kościoła i tradycji. Pamiętajcie, że jesteście dziedzicami tego wszystkiego, za co oni byli gotowi przelewać krew! Dziś Bóg żąda, abyście to wy stali się prawdziwie wiernymi świadkami. …More
12 czerwca 2012 ANIOŁ AVE: «Pisz, Człowiecze.
Polacy! Próba waszej wiary i wytrwałości ciągle trwa! Miarą tej próby jest wasza niezłomność i wierność wobec wiary przodków, którzy poświęcili wszystko w obronie Kościoła i tradycji. Pamiętajcie, że jesteście dziedzicami tego wszystkiego, za co oni byli gotowi przelewać krew! Dziś Bóg żąda, abyście to wy stali się prawdziwie wiernymi świadkami. Znakiem tej wierności ma być dawane przez was świadectwo.
Maryja, wasza Królowa, przygotowuje was do przeżycia dziejowego bierzmowania, to znaczy – do wzięcia świadomej odpowiedzialności za losy waszej ojczyzny. Ta świadomość musi w was wzrastać i was jednoczyć. Dlatego każda inicjatywa, którą podejmujecie dla ratowania ojczyzny i dusz, przyniesie obfity owoc.
Polacy! Obecny czas oznacza dla was chwilę zdecydowanego działania! Teraz ukazują się zamysły serc wielu, teraz następuje zdecydowany podział, w którym prawda zostaje oddzielona od kłamstwa. Dlatego każdy z was musi wybrać, po której stronie stoi. Szatan – poprzez tych, którzy bardziej lub mniej świadomie mu służą – coraz bardziej zaciemnia umysły i serca wielu. Musicie jednak wiedzieć, że choć ci, którzy są świadomie na jego usługach, wykonują jego plan z całą determinacją, to przez modlitwę wielu i ofiarę – także tę ukrytą – działanie szatana zostaje ograniczone. To doprowadza go do wściekłości. Już dawno wpadlibyście w jego zupełną niewolę, gdyby nie wstawiennictwo waszej Królowej oraz świętych i błogosławionych Patronów waszej ojczyzny. Wasze modlitwy i ofiary powstrzymują moc jego działania. Dlatego, jako wasz Anioł Stróż, ponawiam swoje wezwanie: nie upadajcie na duchu! Wytrwajcie w waszych modlitwach!
Kościół w waszej ojczyźnie, podzielony i nie mówiący jednym głosem, także przeżywa próbę. Ale pamiętajcie, że to w Jego imieniu wypowiadali się wierni synowie tej ziemi, w Jego imieniu wzywali do odnowy życia narodowego kapłani i kardynałowie, a także błogosławiony syn tej ziemi, który został wezwany przez Boga na Stolicę Piotrową. Ich słowa były wyrazem zatroskania o losy Ojczyzny ze strony Kościoła, który wielokrotnie cierpiał prześladowania dla jej wolności.
Dziejowe bierzmowanie jest czasem dojrzałości w podejmowaniu decyzji, to czas opowiedzenia się za tym wszystkim, co należy do Chrystusa. Nie upadajcie na duchu, lecz z głęboką wiarą trwajcie na modlitwie, a Bóg, który zna zamiary serc, spojrzy na was swoim miłosiernym wzrokiem i udzieli wam swej łaski wedle waszej wytrwałości. Bóg czeka na waszą odpowiedź, abyście mogli stać się Jego rzeczywistym Królestwem miłości, sprawiedliwości i pokoju. Pomnażajcie dziedzictwo wiary waszej i minionych pokoleń. Bóg przygotował dla waszej ojczyzny nowy powiew Ducha Świętego, dlatego każda inicjatywa, każda pokuta, każde umartwienie i modlitwa, podjęta przez was dla ratowania Ojczyzny – wspólnie z Kościołem, który jest także, ze względu na swe posłannictwo, zobowiązany do dawania świadectwa – jest waszą odpowiedzią na powiew łaski Ducha Świętego. Dziś Bóg oczekuje od was stanowczego opowiedzenia się po Jego stronie, i to w sposób całkowity. Ten radykalizm ma was uczynić dojrzałymi świadkami Ewangelii. Odpowiedzialność tę ponosicie przed Bogiem jako naród, wspierany nieustannie wstawiennictwem waszej Królowej, i to od czasu, kiedy przyjęliście Chrzest.
Przyjmijcie Boże błogosławieństwo: w Imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego».

Korekta oraz adjustacja teologiczna ksiądz dr Adam Skwarczyński
Publikując orędzia nie zamierzamy uprzedzać osądu kościelnego


aniol-ave.blogspot.com/…/[40] Anioł Ave …
tahamata
"Był także nad Nim napis w języku greckim, łacińskim i hebrajskim: To jest król żydowski." Łk 23,38
Król w znaczeniu dosłownym...More
"Był także nad Nim napis w języku greckim, łacińskim i hebrajskim: To jest król żydowski." Łk 23,38

Król w znaczeniu dosłownym...
stanislawp
Na Zachodzie to już istna rewolucja przeciw Papieżowi i Eucharystii.
Już nie udają, że to tylko na stojąco.
Już na całego i bezczelnie dają "z łapki na łapkę", całkowita profanacja i poniżenie Ciała Pana Jezusa.
Żaden fr giovanni nie będzie nam mydlił w swojej propagandzie zamydlania, że przecież można pokornie klęknąć i poprosić jaśnie wywyższonego kapłana, stojącego na podwyższeniu przed …More
Na Zachodzie to już istna rewolucja przeciw Papieżowi i Eucharystii.
Już nie udają, że to tylko na stojąco.
Już na całego i bezczelnie dają "z łapki na łapkę", całkowita profanacja i poniżenie Ciała Pana Jezusa.
Żaden fr giovanni nie będzie nam mydlił w swojej propagandzie zamydlania, że przecież można pokornie klęknąć i poprosić jaśnie wywyższonego kapłana, stojącego na podwyższeniu przed Ołtarzem i często wykrzykującego proszę wstać i nie utrudniać mi sprawowania Mszy św.
Do nich nie dociera, że Wyjątek nie może służyć za Zasade!
Jeśli fr giovanni chce ujawniać nieposłusznych względem Papieża to proszę bardzo, całe pole do działania.
ks Piotr mu pomoże bo właśnie ks Piotr ma misje poprzez Objawienia i Orędzia, aby uświadomić wiernym omotanym przez niektórych biskupów i prasę pseudokatolicką, jak należy słuchać Papieża i jak rozdawać Komunię św.
Na Kolanach i do ust jest Prawem
Na stojąco i do ręki nie jest Prawem!
Tak naucza Papież, tak naucza Magisterium Kościoła Katolickiego.
Wszystko inne nie jest Prawem, może być tylko wyjątkiem, Indultem i to mocno obwarowanym i wydanym w celu pozostawienia furtki dla powracających do Norm Tradycji!
Tragedią było dla mnie w tym roku obserwować dzieci u Pierwszej Komunii w Ottawie.
Cały Biały Tydzień zmuszane były na stojąco.
Tylko jedna dziewczynka, Gabrysia, zawsze klękała.
Poznałem już rodziców Gabrysi a szczególnie jej babcię, obdarzoną szczególną łaską Bożą!
Dopóki mamy nowe powołania i świadectwa tak jak Gabrysia w Ottawie, dopóty biskupi wymuszający na stojąco nie pokonają Jezusa w Hostii ukrytego!
No na zdrowy rozum
Któż to chce wygrać z Jezusem i Go pokonać?
Jedrek
giovanni-
J 18:36
"Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom.
==========================================

........ALE JEST DLA "TEGO ŚWIATA"!!!!
BA !!! NAWET SAM CHRYSTUS SIĘ UPOMINA O "UZNANIE" GO PRZEZ LUDZKOŚĆ KRÓLEM -ABYŚMY DALI MU ŚWIADECTWO -CAŁKOWITEGO ZAWIERZENIA!
tahamata
giovanni... co Ty robisz między nami fanatykami? Zauważyłeś, że poza klakierami mało kto Cię słucha? Wyciągnij wnioski z podanego niżej cytatu:
Mt 10:14 "Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych!"
Z Panem Bogiem!More
giovanni... co Ty robisz między nami fanatykami? Zauważyłeś, że poza klakierami mało kto Cię słucha? Wyciągnij wnioski z podanego niżej cytatu:

Mt 10:14 "Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych!"

Z Panem Bogiem!
Jedrek
giovanni -my chcemy komentować wypowied z Abp,Dzięgi !!! a nie zakonnika ,który głosi masońsko-modernistyczne herezje!
biskup -nam dokładnie powiedział i potwierdził że Intronizacja ma sie odbyc "nie tylko w serduszkach'!!!
sam nagrywałeś -a i tak NIC nie zrozumiałeś co powiedział!
Módl się do Ducha Świętego o "dar zrozumienia ".
fr_giovanni
Aktu Intronizacji Chrystusa dokonano w Polsce już trzykrotnie - czytaj tutaj: Aktu Intronizacji Chrystusa dokonano w Polsce już trzykrotnie
RUCH INTRONIZACYJNY - dokument na ten temat: RUCH INTRONIZACYJNYMore
Aktu Intronizacji Chrystusa dokonano w Polsce już trzykrotnie - czytaj tutaj: Aktu Intronizacji Chrystusa dokonano w Polsce już trzykrotnie

RUCH INTRONIZACYJNY - dokument na ten temat: RUCH INTRONIZACYJNY
fr_giovanni
J 18:36 "Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd»."
Mt 25,34 "Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!"
Ap 19,16 "A na szacie …More
J 18:36 "Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd»."

Mt 25,34 "Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!"

Ap 19,16 "A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW."

Dz 17:7 "Oni wszyscy występują przeciwko rozkazom Cezara, głosząc, że jest inny król, Jezus»."
One more comment from fr_giovanni
fr_giovanni
Abp Józef Michalik:
„W dzisiejszym odbiorze społecznym ogłoszenie, że Chrystus jest królem Polski, mogłoby sugerować, iż w ten sposób rozwiązaliśmy wszystkie problemy społeczne. Jest to próba sprowadzenia idei odkupienia i panowania Boga na ziemi do sensu literalnego. Tymczasem powinno nam chodzić o panowanie Chrystusa w ludzkich sercach i o realizowanie tego panowania na ziemi za naszym, ludzkim …
More
Abp Józef Michalik:

„W dzisiejszym odbiorze społecznym ogłoszenie, że Chrystus jest królem Polski, mogłoby sugerować, iż w ten sposób rozwiązaliśmy wszystkie problemy społeczne. Jest to próba sprowadzenia idei odkupienia i panowania Boga na ziemi do sensu literalnego. Tymczasem powinno nam chodzić o panowanie Chrystusa w ludzkich sercach i o realizowanie tego panowania na ziemi za naszym, ludzkim pośrednictwem"
- mówi abp Józef Michalik w „Idziemy". Zaznacza, że przecież corocznie odmawiamy akt oddania się Chrystusowi Królowi.

Przewodniczący Episkopatu zwraca uwagę na to, że mamy naśladować Jezusa w Jego przebaczeniu i miłości i nikogo nie potępiać. Tymczasem, jak zauważa, w listach w sprawie intronizacji Chrystusa jako Króla, „powtarza się tendencja, aby niektórych ludzi wykląć, wykluczyć". „To co jest nasycone kontradykcją, niechęcią i agresją nie jest chrześcijańskie" - mówi Arcybiskup. Przypomina o potrzebie wewnętrznego nawrócenia i czynów codziennych zrodzonych z wiary. „Zewnętrzne deklaracje niekiedy dla niektórych ludzi bywają usypiające i szkodliwe dla Kościoła" - dodaje.

W rozmowie z redaktorem naczelnym „Idziemy" abp Michalik odpowiada też na pytania związane z posługą ks. Piotra Natanka oraz lefebrystów w Polsce. Abp Michalik podkreśla, że wierni, którzy korzystają z posługi duszpasterskiej suspendowanego ks. Natanka, czy uczestniczą we Mszach św. u lefebrystów promują rozłam w Kościele, łamią jedność, obciążając swoje sumienie. Jednocześnie podkreśla, że ksiądz suspendowany, to nie to samo, co ksiądz ekskomunikowany - on sam może i powinien podtrzymywać związek z Kościołem, nie wolno mu jednak spełniać funkcji kapłańskich"

Więcej tutaj: O INTRONIZACJI CHRYSTUSA
Jedrek
stanislawp- To nie jest fizyka kwantowa
To jest proste
Skoro Klękanie do Komunii jest obowiązującym Prawem a Indult to wyjątek dla pogubionych, to prosimy o klęczniki!
Papież jest z nami!
================================================
........sam dostarczyłem swojemu proboszcowi filmik -gdzie Papież jasno wyjasnia -jak powinna odbywac sie Komunia Świeta (na klęcząco i do ust) -i co ???cisza !! …More
stanislawp- To nie jest fizyka kwantowa
To jest proste
Skoro Klękanie do Komunii jest obowiązującym Prawem a Indult to wyjątek dla pogubionych, to prosimy o klęczniki!
Papież jest z nami!
================================================
........sam dostarczyłem swojemu proboszcowi filmik -gdzie Papież jasno wyjasnia -jak powinna odbywac sie Komunia Świeta (na klęcząco i do ust) -i co ???cisza !! dalej wszyscy w kolejce na stojąco jak barany!
Jedrek
tahamata — 2012-06-22 23:00:06:
Czapki z głów przed Autorem! Uczyć się od Autora skromności i pokory! Prawa Autorskie jak widać wygrywają z Ewangelizacją...
=========================================
......mnie dzisiaj również demony scigają z tego samego powodu"Prawa Autorskie -wygrywają z Ewangelizacją !"
carpediem -to się dzisiaj zapienił aż mu piana po brodzie spływała ! nawet odszukał autora …
More
tahamata — 2012-06-22 23:00:06:
Czapki z głów przed Autorem! Uczyć się od Autora skromności i pokory! Prawa Autorskie jak widać wygrywają z Ewangelizacją...
=========================================
......mnie dzisiaj również demony scigają z tego samego powodu"Prawa Autorskie -wygrywają z Ewangelizacją !"
carpediem -to się dzisiaj zapienił aż mu piana po brodzie spływała ! nawet odszukał autora i mnie nim poszczuł ! dotyczyło to tego filmiku czysto Ewangelizujacego:
gloria.tv/post/8C6dfcFwd4M8A2wzKHbWJ17c8
carpediem=giovanni ,giovanni = carpediem!
Brawo za postawę nukuli:
nukula — 2012-06-22 12:04:24:
Może nie przesadzajmy, może wystarczy poprosić Jedrka żeby umieścił info, że to twój film. Co wyście tacy zawzięci w sprawach własności? Przecież na tym filmiku nikt nie zarabia, a ukazuje on coś co nie wszyscy wiedzą.
🤗
Widzę, że polszewicy tu ryją i dają popis ACTA