Sławomir Mentzen: Nadchodzi BIEDA?! Będziemy PRZEPŁACAĆ ZA WSZYSTKO, a PiS będzie BUDOWAŁ SOCJALIZM!

– Czy rząd zapewni nam węgiel, tego nie wiem. To przyszłość pokaże. Natomiast na razie prognozy nie są tu optymistyczne. To znaczy, okazuje się, że nie bardzo jest skąd ten węgiel dobrej jakości kupić. Następnie jest problem, że jeżeli już udałoby się go kupić, to jest problem z tym, to nie bardzo jest go gdzie wyładować, ponieważ porty też mają swoją przepustowość. Są jeszcze koleje, które także mają swoją przepustowość i tam eksperci mówią, że może być niewesoło. W związku z czym należy się obawiać tego, że może być różnie – mówi dr Sławomir Mentzen.
Sławomir Mentzen: KONTROLA PRYWATNYCH KONT przez URZĘDY! System podatkowy – Jak usprawnić?!
Dr Sławomir Mentzen wypowiada się na temat węgla w Polsce
Dr Mentzen argumentuje: – Co więcej, pojawiają się takie doniesienia, że już ten węgiel, który udało się sprowadzić w tych statkach, które potem były pokazywane w „Wiadomościach”, że wreszcie węgiel do Polski na Śląsk przypłynął z drugiego końca świata, że nie do końca jest takiej najlepszej jakości. W związku z czym na razie nie wygląda to dobrze.

Dr Mentzen: „A czy sprawę załatwiłby wolny rynek?”
– A czy sprawę załatwiłby wolny rynek? Pytanie: Co my nazwiemy wolnym rynkiem? Tak, bo jeżeli utrzymalibyśmy obecną sytuację, że nie bardzo można wydobywać węgiel, nie bardzo można w niego inwestować, bo mamy różne normy, mamy limity, mamy ograniczenia, firmy finansowe, banki mają ograniczenia w finansowaniu kopalni, więc ciężko dostać kredyt na tego rodzaju inwestycje, to wolny rynek tak ograniczony przez te wszystkie regulacje mógłby również nie podołać – dodaje ekonomista.
Sławomir Mentzen: Trzy bzdury: wielka, większa i największa! [WIDEO]
Czy państwo powinno się odciąć od naszej energetyki i gospodarki?!

– Natomiast gdyby państwo by się od naszej gospodarki, od naszej energetyki od stosunkowało i nie ingerowało w to, czym kto ogrzewa swój własny dom, to przekonany jestem, że w XXI wieku, kiedy latamy w kosmos, latamy dookoła świata, budujemy wieżowce prawie na kilometr wysokie, to nie tylko nasza gospodarka i technika byłaby w stanie ogrzać ludziom mieszkania – zaznacza dr Sławomir Mentzen.
Źródło; NamZalezy.pl (YouTube)
Bądź z nami na Twitterze, YouTube oraz Facebooku:
twitter.com/wolnosctv
youtube.com/channel/UCM0fdCQR1F6mEy035JP6nCA
facebook.com/WolnośćTV-112056964836550/
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU