Clicks392
przeciwherezjom
1

Co nieco o faryzeuszach, którzy wcale nie wyginęli

Dzisiejsza Ewangelia traktowana jest przez większość jak bajka. Faryzeusz i celnik to bohaterowie tacy jak hobbici w powieści Tolkiena. Bo niby gdzie można ich spotkać? Podobno wyginęli! Generalnie wszyscy należymy do trzeciej, nieznanej niemal w Ewangelii kategorii ludzi. Czyli do
grupy takich tam przyzwoitych, normalnych, nowoczesnych, porządnych, wierzących katolików itd. Trochę przesadzam, bo owszem istnieją (w naszym pojęciu) celnicy – to szumowiny, pijaczki, bandziorki, tylko tak się składa, że nie o nich jest w dzisiejszej Ewangelii. Co do faryzeuszy, to owszem myślę, że niektórzy tu piszący, czy pozwalający sobie na jaskrawe dawanie świadectwa prawdziwego życia chrześcijańskiego wśród bliskich, otrzymują od wielu ten „wspaniały” tytuł faryzeusza. Oczywiście z zabarwieniem totalnie negatywnym, w celu upokorzenia, wyśmiania. Koniec końców uważa się, że faryzeusz i celnik to jakieś marginalne patologie, a my, prawie wszyscy, to porządni i właściwie święci (oczywiście ten ostatni przymiotnik zręcznie ukrywamy przed sobą samym, żeby udawać pokorę…).

A właśnie, że nieprawda! „Słowo Boże trwa na wieki!” I to Słowo Boga (dzisiejsza niedziela) zwraca nam uwagę, że albo jestem faryzeuszem albo celnikiem i kropka. Albo uznaję, kim naprawdę jestem i szczerze żałuję i wewnętrznie uniżam się przed Bogiem (i wypadałoby na zewnątrz też…) – albo nie! Nie ma w nas tego uniżenia? No, uświadomiona pycha to już początek pokory. Albo uznajesz się za faryzeusza? To już dobrze, że widzisz, że stawiasz się jak koleś samego Boga i widzisz swoją wewnętrzną arogancję, wyniosłość, pewność siebie. Ale niestety najczęściej tak jest, że pycha całkowicie zaślepia i człowiek nie ma pojęcia, że jest faryzeuszem!!! I to jest największe niebezpieczeństwo! A jeśli nie chcesz przyjąć, że jesteś albo faryzeuszem albo celnikiem i zakładasz przynależność w sobie do trzeciej kategorii o której nie mam mowy w dzisiejszej Ewangelii, to jesteś w błędzie… I to jednak oznacza, że w istocie należysz do jednej z tych kategorii – niestety do tej gorszej, czyli faryzejskiej… (dobrze, że przez internet nie można dostać zgniłym pomidorem). Dla chętnych jeszcze mamy cytat na temat faryzeuszy z Księgi Prawdy:

Faryzeusze nie mogli zrozumieć znaczenia pokory. Nie mogli zaakceptować tego, jak działa Bóg, że nie wywyższa potężnych czy najbardziej doświadczonych przywódców religijnych w Jego Kościele, aby przez nich ujawnić swoje plany lub ostrzec swoje dzieci. Bóg wybrał proste, pokorne i szczodre serca, aby przekazać swoje ostrzeżenia dla ludzkości. Podniósł słabych i wywyższył ich przez cierpienie, którym oczyścił ich serce, aby mógł się z nimi porozumiewać. Dzięki temu jest mało prawdopodobne, aby ludzka pycha ze strony proroka przeszkadzała w przekazywaniu Prawdy. Odrzucili Jana Chrzciciela i zamordowali go. Zamordowali dawnych proroków. Znęcali się nad wybranymi duszami przez które Bóg się porozumiewał z ludźmi. Czy myślicie, że w waszym, dzisiejszym świecie będzie cokolwiek inaczej? Czy wy, Moi oddani naśladowcy i wy, którzy uważacie się za ekspertów w Moim, Chrześcijańskim Kościele lub innych Kościołach, którzy wierzycie w Mojego Ojca Przedwiecznego, przyjmiecie dzisiaj Słowo Boże? Nie. Zrobicie dokładnie to z prorokami, prawdziwymi prorokami, co od początku z nimi robiono. Będziecie oczerniać ich w Imię Mojego Ojca.
Per singulos dies benedicimus te
" Dzięki temu jest mało prawdopodobne, aby ludzka pycha ze strony proroka przeszkadzała w przekazywaniu Prawdy. Odrzucili Jana Chrzciciela i zamordowali go. Zamordowali dawnych proroków. Znęcali się nad wybranymi duszami przez które Bóg się porozumiewał z ludźmi. Czy myślicie, że w waszym, dzisiejszym świecie będzie cokolwiek inaczej? "
====================================================…
More
" Dzięki temu jest mało prawdopodobne, aby ludzka pycha ze strony proroka przeszkadzała w przekazywaniu Prawdy. Odrzucili Jana Chrzciciela i zamordowali go. Zamordowali dawnych proroków. Znęcali się nad wybranymi duszami przez które Bóg się porozumiewał z ludźmi. Czy myślicie, że w waszym, dzisiejszym świecie będzie cokolwiek inaczej? "
==========================================================

....nie będzie i nie jest , bo złe duchy nie zmieniają taktyki działania .