pl.news
13.5K

Nieokrzesany Neo-Kardynał prezentuje herezję "Nieograniczonej papieskiej władzy"

Świeżo upieczony Kardynał Gianfranco Ghirlanda w trakcie sierpniowego konsystorzu zaprezentował koncepcję, według której władza papieża nad Kościołem jest "nieograniczona", ujawnia Kardynał Müller na łamach InfoVaticana.com (23 września).

Ghirlanda zaprezentował "teorię papiestwa jako nieograniczonej władzy z bożego prawa nad całym Kościołem, jakby Papież był Deus in terris [Bogiem na ziemi]".

Müller podkreśla, że ta idea kompletnie zaprzecza katolickiej tradycji i jest karykaturą urzędu Piotrowego. Ponoć koncepcja Ghirlanda wywołała falę krytyki podczas konsystorzu.

Zapytany o niemiecki Episkopat, który nawołuje do małżeństw księży, niepoprawnych święceń kobiet i homoseksualizmu, Müller odpowiada, że ciężko mu określić, czy wydarzenia z Niemiec należy uważać za tragiczne, czy też komiczne.

W Synodzie Niemiec nie chodzi o odnowę w Chrystusie, tylko o "poddanie się światu, w którym nie ma miejsca dla Boga". Zdaniem Müllera Synod skupia się wokół seksualności, interpretując ją jako "narkotyk dla zaspokojenia podstawowych nihilistycznych żądz za pomocą maksymalnej satysfakcji z przyjemności".

Grafika: Gianfranco Ghirlanda © wikicommons CC BY-SA, #newsNvyggzwkld
Maczek5
kazdy papiez moze byc ogloszony heretykiem lub schizmatykiem (ryzyko zawodowe) ale wylacznie przez Sobor Powszechny by bylo to wiazace