Clicks75
Peter(skala)

Britský minister zdravotnictva odstupil po tom, čo sa bozkával s milenkou (porušil covid opatrenia a etiku)

Britský minister zdravotníctva Sajid Javid dostal covid aj napriek tomu, že je dvojnásobne očkovaný vakcínou AstraZeneca. Antigénový test si minister dal urobiť v piatok večer po tom, čo sa, podľa vlastných slov „necítil dobre“. Aj PCR test v sobotu potvrdil, že minister má koronavírus.

Pán Javid nahral pre verejnosť video, kde informáciu o svojej domácej karanténe potvrdil. Povedal, že „vďaka vakcíne“ má len mierne príznaky a vyzval obyvateľstvo, aby sa dalo očkovať. „Budem tu (doma) teda izolovaný aj s celou svojou rodinou a budem pracovať odtiaľto“, nechal sa na videu počuť.

Nepríjemná situácia však nastala u premiéra Borisa Johnsona, ktorý by sa podľa hygienických nariadení taktiež mal izolovať, keďže sa s ministrom Javidom osobne stretol. Podľa britských médií sa mu však do domácej karantény veľmi nechcelo a spočiatku ju odmietol. Po tvrdej kritike však podľa denníka The Guardian otočil a je v domácej izolácii.

Zaujímavý je inak fakt, ako sa Sajid Javid vlastne stal ministrom zdravotníctva, keďže túto funkciu zastáva iba mesiac po škandalóznom odstúpení jeho predchodcu, Matta Hancocka.

The Guardian uvádza:

Javid sa stal ministrom zdravotníctva minulý mesiac po tom, čo jeho predchodca, Matt Hancock, rezignoval po zverejnení videa na ktorom sa bozkával so svojou blízkou spolupracovníčkou, Ginou Coladangelovou a to priamo v ministerskej kancelárii – čím porušili nariadenia ohľadom Covidu-19.“

Hancock je pritom ženatý muž s deťmi a kamery ho vlastne prichytili ako podvádza svoju manželku, ktorá o ničom ani netušila. Keď si uvedomil, že hrozí prepuknutie aféry, požiadal o rozvod. Z ministerského kresla sa mu veľmi nechcelo, ale k rozhodnutiu rezignovať ho dotlačili poslanci jeho vlastnej konzervatívnej strany – nielen preto, že porušil covidove nariadenia (čo už samo o sebe je v Británii ťažkým prečinom), ale aj pre správanie voči vlastnej manželke, ktoré niektorí konzervatívni poslanci označili za „neetické“.

V článku z 25. júna britské noviny o vtedajšom ministrovi bizarne uvádzajú:

Matt Hancock sa ospravedlnil za porušenie pravidiel bezpečného / sociálneho odstupu… objavili sa (totiž) fotografie, na ktorých bozkáva v práci svoju dlhoročnú priateľku.