Clicks1.5K

Patrick and Nancy a čudná výzva k tanci

Maria Dubovska
106
Medžugorci sa vytasili s niečím, čo oni pokladajú za svedectvo a obšťastnili nás záznamom zážitkov istého Patricka a Nancy. Patrick a Nancy sú milionári. Z nejakého dôvodu je to potrebné zdôrazniť …More
Medžugorci sa vytasili s niečím, čo oni pokladajú za svedectvo a obšťastnili nás záznamom zážitkov istého Patricka a Nancy. Patrick a Nancy sú milionári. Z nejakého dôvodu je to potrebné zdôrazniť už v titulke.
V úvode Patrick "ďakuje svojmu arcibiskupovi, ktorý sa o neho týždeň staral" . Patrick má samozrejme doma svojho vlastného arcibiskupa, nevedno v čom je tento závadný, ale zrejme má len tie čudné americké zvyky - nevpúšťať do kostolov čokoľvek čo súvisí s Medžugorím, pretože americká cirkev rozumie, že práve toto sa nesmie a je schopná podriadiť sa celku
Inak zaujímavé by bolo zistiť, o koho z nás by sa arcibiskup na týždeň rád staral. Ale zase povedzme to rovno - nikto z nás ani neni milionár, no takže zalez chudý krtku.
Počiatok performance sa snaží navodiť dojem, že je zorganizovaný výlučne pre prítomné publikum. To sa hneď aj dozvie, že je vo veci priamo zainteresované. Ako? Voľná citácia: "Vaše modlitby to zariadili ". Zrejme nikto si v tom prívale slov nestihol uvedomiť, že Patricka, Nancy vidia prvýkrát v živote a veruže si nespomínajú, že by sa niekedy za čokoľvek v súvislosti s nimi boli modlili.
Takže prešlo len niekoľko sekúnd predstavenia a už tu máme dva nezmysly - Patrickovho arcibiskupa, ktorý vlastne nie je jeho arcibiskupom a úspešné modlenie za niečo, za čo sa nikto z prítomných nikdy nemodlil. (Odkaz prvého je však jasný: Náš je len ten, kto nás s našími "svedectvami" pustí do kostolov a druhý vyvoláva zdanie akéhosi modlitebného zázraku)
Bizarnosti však ešte len naberajú na obrátakch.
Patrick sa podľa všetkého súdi s Katolíckou cirkvou kvôli nejakým traumám z detstva (???). Výsledok celkovej neschopnosti katolíckej hierarchie a jej kompletné zlyhanie pri Patrickovej náročnej christianizácii je však natoľko krikľavý, že Nancy nám ho neváha predstavovať ako pohana (pokrstený a absolvujúci rôzne sviatosti, ale POHAN kým neprečítal medžugorské posolstvo, dobre sa treba zamyslieť, čo nám to chce povedať)
A ideme ďalej. S prvým stretnutím s Medžugorím sa Patrick a Nancy veľmi neondejú. Ide to dosť rýchlo, vlastne išlo o takú priam instantnú záležitosť. Nancy sa mala dostať do ruky kniha s posolstvami z Medžugoria, ktorú podala Patrickovi, vraj aby ju vyhodil. Nevedno prečo to neurobila sama, ale taká už zrejme býva medžugorská mystika. Jeden nikdy nevie čo sa zomelie. Ale pán milionár miesto poslušného cupitania ku smetnej nádobe urobil niečo nezvyčajné.
Nastáva humorná chvíľka. Patrick si prečítal JEDINÉ posolstvo a okamžite uveril, že je od Matky Božej. Toto posolstvo hovorilo o tom, že ho "Kráľovná pokoja" volá POSLEDNÝKRAT. A čo je na tom humorné? Nuž len to, že v danom posolstve uvádza, že volá poslednýkrát, pričom odvtedy zoslala ďalšie tisíce posolstiev, v ktorých veselo volá ďalej , takže inkriminované volanie vôbec nebolo poslednýkrát, bola to skrátka len taká sranda. Ale aj takáto sranda sa samozrejme v Medžugorí ráta ako platná evanjelizácia a Patricka, s ktorým si nevedeli poradiť hordy neschopných kňazov, razom osvietilo.
No a potom mali niekde nájsť posolstvo z Medžugoria o tom, ako sa odporúča v rodinách modliť ruženec . ( V skutočnosti žiadne z medžugorských posolstiev neobsahuje toto slovné spojenie ani toto odporúčanie a zrejme sem zaplietli odprúčanie z Fatimy a Nikaraguy, ktoré však nespomenuli a tieto odporúčania priradili Medžugoriu. Náhoda? Iste nie. ) Bolo by celkom zaujímavé vedieť, prečo práve toto "Gospe" neprejde cez pusu, že? Musia jej to umelo priradiť dobvrovoľníci.
Patrick postupom času predal všetko čo mal v Kanade a nezostalo mu vraj nič. (len milióny dolárov v kešeni dodávam).Teraz má bývať v Medžugorí, za susedku má podľa vlastných slov Pannu Máriu.
Nepovedal síce kde, ale keďže hovoril o stretnutí s mladými zo Slovenska "na svojom zámku", zrejme aj Panne Márii je cťou mať za suseda princa. Žeby zázrak pred našimi očami? Postaviť zámok z ničoho?
Okrem toho, že Patrick má šťastie na vnúčence, ktoré sú "pekné ako Patrick", má u nás konečne šťastie nielen na arcibiskupov podľa svojej chuti , ale aj na kňazov. V prípade potreby komparzu, si ich povoláva na plac (ešte predtým 17-ročné dievča vyvolávané z hľadiska celkom rozumne ponuku odmietne) . Títo - chacha, teraz to vyzerá ako keby dokopy mali menej rozumu ako jedna sedemnásťročná slečna - hromadne, sťa čierne pimprlata rôzneho veku a vzozrenia panáčkujú navôkol neho. Patrick ich aktívne zapája do k prasknutiu napínavého deja tým, že im nadvihuje ruky, rôzne s nimi máva, chechce sa a neviem či ich tam aj neštípe na líca. Toto veselé intermezzo nepodstúpili našťastie nadarmo a v závere je im poďakované za ich existenciu, načož sú odprataní zo scény. Všetci opäť cítime tú mystiku, ano? (Posolstvo je jasné - utáraný laik "osvietený" Medžugorím hraje automaticky prim )
V závere sa mihne o. arcibiskup Babjak. No tak dobre, nebudem robiť ďalšie švandy. Budeme vážni, predsa len. Tento proste zjavne netuší, prípadne vie a vedome ignoruje fakt ( jedno lepšie ako druhé), že v prípade Medžugoria platí zákaz propagácie čohokoľvek čo súvisí so zjaveniami. Čo dodať. Môže sa potom človek čudovať, že existujú ľudí, ktorí robia "púte" na Križevac - na pútne miesto, ktoré proste neexistuje a čerpajú tam neexistujúce milosti? Potrebujeme nutne virtuálnu realitu aj v Cirkvi?

Foto: archív cirkusu Kludsky
Peter(skala)
Felicitaa

No uz chapem.
Aj tu je jedno nejake priblizenie sa neba, pod kontrolou knaza : www.thymian.estranky.skTa kontrola je asi taka, ako ked mal pod kontrolou arcibiskup Milingo svoju manželku z moonovej sekty.

Totižto jej zjaveniam uveril, lebo mu pomohla prestať fajčiť, čiže ide o zaujatosť a neobjektivne skumanie zjaveni

To je ako ked sudca dostane pripad svojho priatel…More
Felicitaa

No uz chapem.
Aj tu je jedno nejake priblizenie sa neba, pod kontrolou knaza : www.thymian.estranky.skTa kontrola je asi taka, ako ked mal pod kontrolou arcibiskup Milingo svoju manželku z moonovej sekty.

Totižto jej zjaveniam uveril, lebo mu pomohla prestať fajčiť, čiže ide o zaujatosť a neobjektivne skumanie zjaveni

To je ako ked sudca dostane pripad svojho priatela a ked sa sudca dozvie, že jeho priatel je vinný, aj tak ho uzná za nevinneho

Jeho pripad je podobný kauze: zjavení pri brale (Sečovce)

V obidvoch pripadoch knazi, ktorí nadalej uznavaju zjavenia sa odlučili od jednoty s Božimi prorokmi, nehovoriac o strate iných milosti
Felicitaa
No uz chapem.

Aj tu je jedno nejake priblizenie sa neba, pod kontrolou knaza : www.thymian.estranky.sk
Maria Dubovska
To si robí iluzie že na nu hladia zbožne. Oni hlavne čakajú pre seba či zo znamosti s vizionarkou alebo údajnou vizionárkou im padne na osoh niečo pre nich. KLudne by boli schopní ráno zazvonit a vypotit zo seba : Vieš čo opýtaj sa Panny Márie, či mám radšej zobrat brojlery alebo vietnamské prasa, čo mi nezdochne. Alebo či najde robotu a také veci. Proste jak ludia chodia za vešticami. To je len …More
To si robí iluzie že na nu hladia zbožne. Oni hlavne čakajú pre seba či zo znamosti s vizionarkou alebo údajnou vizionárkou im padne na osoh niečo pre nich. KLudne by boli schopní ráno zazvonit a vypotit zo seba : Vieš čo opýtaj sa Panny Márie, či mám radšej zobrat brojlery alebo vietnamské prasa, čo mi nezdochne. Alebo či najde robotu a také veci. Proste jak ludia chodia za vešticami. To je len iluzia, že oni hladaju takto svoju duchovnú cestu. Hladaju nie jak niest svoj kríž, ale presný opak - jak si čo najviac ulavit v tom živote a "Mama" - však čo by nepomohla, no ný?
Felicitaa
O psychickom tlaku na osobu vizionara v pripade, ze veriaci cakaju, ze to bude uz hotovy dobre upeceny kolac svatosti, hovori iveta z Litmanovej vo filme. Zatial co je cestom,ktore Matka zhora este iba miesi, ostatni uz na nu hladia tak zbozne, ze to moze negativne ovplyvnit spravanie vizionarky,ak nema dobre duchovne vedenie.
Vzdy ma prekvapuje, ze je vacsi zaujem o osobu vizionara ako o obsah …More
O psychickom tlaku na osobu vizionara v pripade, ze veriaci cakaju, ze to bude uz hotovy dobre upeceny kolac svatosti, hovori iveta z Litmanovej vo filme. Zatial co je cestom,ktore Matka zhora este iba miesi, ostatni uz na nu hladia tak zbozne, ze to moze negativne ovplyvnit spravanie vizionarky,ak nema dobre duchovne vedenie.
Vzdy ma prekvapuje, ze je vacsi zaujem o osobu vizionara ako o obsah posolstiev zo zjavenia. Mnohi ini mozu zit vyssiu svatost ako on, ked zacnu realizovat poslusne vsetko, co je v posolstvach.
Maria Dubovska
vizionari nehovoria. ona vidno že neni celkom sučastou kliky,priame inštrukcie si davaju samozrejme len interne medzi sebou, ostatní sa musia zariadit tak aby prežili. a vidíš sprievodkyna o tom hovorí. ale my vieme, že nemáme robit nič čo by potvrdzovalo autenticitu zjavení a teda nemame počuva sprievodkynu, len ked opisuje geografiu a pod.
Maria Dubovska
Lenže dnes už o tom nehovoria, takže o pár rokov už tam budú ludia, ktorí si to vlastne nebudú ani pamatat a bude ich s každým rokom viac. Potom to proste potichu stiahnu zo stránok, brožúry doma sa postrácajú, nahradia ich nové, upravené a ty jak 80 ročný kmet ked im budeš chciet ukázat že naozaj to tak bolo odrazu zistíš, že tento fakt nemáš jak doložit. A keby si si náhodou aj nejakú doma …More
Lenže dnes už o tom nehovoria, takže o pár rokov už tam budú ludia, ktorí si to vlastne nebudú ani pamatat a bude ich s každým rokom viac. Potom to proste potichu stiahnu zo stránok, brožúry doma sa postrácajú, nahradia ich nové, upravené a ty jak 80 ročný kmet ked im budeš chciet ukázat že naozaj to tak bolo odrazu zistíš, že tento fakt nemáš jak doložit. A keby si si náhodou aj nejakú doma nechal jak dokaz kuknú na to a povedia - hm, to asi nejaký nepriatel tlačil. a dovi dopo.
One more comment from Maria Dubovska
Maria Dubovska
Felicita, Felicita! Ty si riadne pri zdroji a vieš si dat dve a dve dokopy. Poriadne sleduj situáciu z nových perspektív a nenechaj si svoje postrehy pre seba, ale sa pred nimi neprezrad, lebo sa neuvolnia pred tebou, budu hrat divadlo a neprídeš na nič.
Felicitaa
No myslim si, ze ten konflikt s biskupom v Mostare sa mal riesit uplne inac a tiez viera toho chudobneho ludu. V Medjugori naozaj boli a asi su doleziti vyznamni ludia- pre p.Slavka napriklad Milona Habsburgova. A nadobudli moc Americania, Taliani, naco by im bol ten chudobny lud z okolia, ked ich podporovali taki vyznamni ludia. Ja tomu vsetkemu tiez nerozumiem, co sa tam deje, ale viem, ze …More
No myslim si, ze ten konflikt s biskupom v Mostare sa mal riesit uplne inac a tiez viera toho chudobneho ludu. V Medjugori naozaj boli a asi su doleziti vyznamni ludia- pre p.Slavka napriklad Milona Habsburgova. A nadobudli moc Americania, Taliani, naco by im bol ten chudobny lud z okolia, ked ich podporovali taki vyznamni ludia. Ja tomu vsetkemu tiez nerozumiem, co sa tam deje, ale viem, ze chudobnu zenu,ktora zalozila male spolocenstvo pre chudobnych z okolia , z medjugorja volakedy vyhnali. Usadila sa niekde tych koncinach, kde je dnes nedaleko majetku Marie Pavlovic, hrad Patricka a Nancy. Zrejme nespolupracovala s vizionarmi alebo s miestnymi knazmi.Ale citala som, ze aj tito dvaja uz ponukli svoj hrad na pobyt chudobnym putnikom bez uhrady.
Maria Dubovska
Nie neboli. Vlastne neviem, ked ten chcel robit lurdskú jaskynu, mohlo byt nejaké uzdravenie. A poviem ti, že toto Hrašno je pre mna vlastne zlomové. Vidíš jak je to chudobný kraj, pre nich to bola velká obeta postavit to svetište, navyše tá hrozba vojny, tiež tá túžba biskupa je taká dosť dojemná. Ja nedokážem uveriť to, že Panna Mária by mala takú povahu, že nechá tých ludí postavit komplex …More
Nie neboli. Vlastne neviem, ked ten chcel robit lurdskú jaskynu, mohlo byt nejaké uzdravenie. A poviem ti, že toto Hrašno je pre mna vlastne zlomové. Vidíš jak je to chudobný kraj, pre nich to bola velká obeta postavit to svetište, navyše tá hrozba vojny, tiež tá túžba biskupa je taká dosť dojemná. Ja nedokážem uveriť to, že Panna Mária by mala takú povahu, že nechá tých ludí postavit komplex Kraljice MIra v Hrašne a potom sa doslova provokatívne zjaví o pár km ďalej a svoju svätynu nechá prakticky v zabudnutí, nepomože jej nijak, ale buduje proste svoje miesto inde z cudzích zdrojov. A navyše s clovekom typu Vlasic. Čo to je nejaká zlomyslená náladová žena lebo čo? Vytrepú jej na vrch z úcty sochu a ona im čo - napluje do očí a vyleze na susedný vrch? Ved to by nebolo normálne správanie z jej strany podla mna, proste neexistuje. To satanský škleb do tváre biskupa v spolupráci s už vtedy rebelujúcimi františkánmi mi dáva daleko jasneší zmysel.
Felicitaa
Kokso
Feličita, ale čo si majú teraz pomyslieť hľadači pravdy, keď odjakživa počúvajú samé podozrivé veci a kauzy o medžugorských? Ja rozumiem že veď nikto nie je bez chyby a že Satan sa snaží všetko skompromitovať, no aj tak, katolík by čakal od miesta zjavení predsa len viacej toho svetla, ktorému hovoríme rýdze katolíctvo. Ešte mi teda povedz akú vieru majú samotní vizionári, aby som si …More
Kokso
Feličita, ale čo si majú teraz pomyslieť hľadači pravdy, keď odjakživa počúvajú samé podozrivé veci a kauzy o medžugorských? Ja rozumiem že veď nikto nie je bez chyby a že Satan sa snaží všetko skompromitovať, no aj tak, katolík by čakal od miesta zjavení predsa len viacej toho svetla, ktorému hovoríme rýdze katolíctvo. Ešte mi teda povedz akú vieru majú samotní vizionári, aby som si spravil úplný obraz a viac sa pýtať nebudem.

O viere medj.vizionarov ,ak je zjavenie prave, nemusime pochybovat. Moze byt ich zivot poznaceny aj osobnymi zaujmami alebo zaujmami tych,ktori ich obklopuju? Z mojho pohladu moze. Kralovna pokoja vsak vidi do ich srdc, tak ja neviem. Boh im dal urcitu ulohu. To treba aj vidiet a respektovat. A aka je realita ich zivota? Raz som sa zacudovala,ked vizionar Ivan sa vyjadril, ze ide do Rakuska si oddychnut, lebo je tam vraj pokoj.
Nemusia a ani nemaju za ulohu riesit nejake problemy so slob.lozou, s rotarianmi ....Maria Pavlovic v Taliansku hovori v prospech papeza na svojich stretnutiach. Nebudu riesit to, ze sa niekto ohradi voci prijimaniu na ruku , a niekto zase na jazyk.
Raz sa isty polsky knaz rozhodol, ze neda nikomu prijimanie na ruku. Bol tak silny, ze mu kazdy otvaral usta. Sledovala som ho pocas vecerneho programu, bolo to neuveritelne. Raz sa o to pokusil aj jeden slovensky knaz a podarilo sa mu to az na jednu americanku,ktora mu pripravila velmi neprijemnu situaciu a tak jej musel podlahnut. To je len tak na zasmiatie, nie na riesenie.
Peter(skala)
Myslel som, že v Hrašne boli zjavenia a preto sa tam začali pute
Peter(skala)
Niekedy sa to stava, ked skopiruješ link alebo text, ktorý ma v sebe už odkaz-link a to rovno do polička, kde má byť nazov
Maria Dubovska
je to tam napísané. vzniklo z túžby biskupa vyliečit svoju diecézu, čo sa na pozadí prichádzajúcej vojny ukázalo ako prorocké.
mimochodom jak to sprosto nahralo? prečo to posiela na youtube? nevieš? teraz nemožem sledovat či poslušne klikáte na hrašno ))) celé to je nejako inak nahraté, aj predtým som dávala share link.
Maria Dubovska
nevieme čo to bolo za posolstvo.kontext mohol byt trochu širší, nemyslím si, že knaz dostal trest za to, že neuveril niekoho slovám. zrejme to bude upravená komunistická verzia, kladúca dôraz na poníženie kňaza, ktorá sa úspešne drží doteraz.
Peter(skala)
...a ako to bolo v Hrašne? Akosi som nepochopil, prečo sa tam začalo putovať?
Peter(skala)
..to je zaujímave... ako oslepol farar, že nechcel uveriť. Podobne ako knaz Zachariaš, ked nechcel uveriť anjelovi.
Maria Dubovska
Peter(skala) likes this.
Peter(skala)
Kto nevie, nech si pozrie:

Zjavenia na Slovensku
zjavenia-svatych-vosvete.webnode.cz/news/zjavenia-na-slovensku/
Maria Dubovska
nevie nikto, lebo to tam oblepí tutková plagátmi a mozog je razom inde. haha, dobré. mirjana tušim žije v medžugorí. ja neviem o tom, že by ju ludia stretali v kostole na omšiach. len tolko. a samozrejme aj ostatní niekde žijú , ale nikdy sme tu nemali nikoho, kto by prinieol svedectvo, že sedí každú nedelu vedla vicky ja neviem v milane. z toho mne vyplýva, že vizionári nevedú riadny duchovný …More
nevie nikto, lebo to tam oblepí tutková plagátmi a mozog je razom inde. haha, dobré. mirjana tušim žije v medžugorí. ja neviem o tom, že by ju ludia stretali v kostole na omšiach. len tolko. a samozrejme aj ostatní niekde žijú , ale nikdy sme tu nemali nikoho, kto by prinieol svedectvo, že sedí každú nedelu vedla vicky ja neviem v milane. z toho mne vyplýva, že vizionári nevedú riadny duchovný život. toto som aj počula, ale nechcem sa len spoliehat na počuté. logika nepustí. ivan v usa je vždy len zachytený vo svojej kaplnke. nikto nevie akej farnosti je členom, nikto z ameriky sa nechváli že sedáva vedla ivana. veru tak je to.
Peter(skala)
Dakujem za vaše nazory a doplnky k tomu ako vidite putnicke miesta.
Mne osobne tam chýba poukazanie na to, prečo sa tam začalo putovať.
napr. do Levoče sa putuje každý rok, ale povedzme si otvorene, kto z nich vie, ako to všetko začalo: prečo tam začali ludia putovať?!
Alebo taká Marianka, atd...
Maria Dubovska
vidíš aj tam tú deformáciu , ktorá proste je na postupe. kedysi stačilo podpísat sa Selecký a bola to viacmenej garancia toho, že ide o korektný názor, alebo mimimálne o pokus o dobrú vec, dneska už si musí pripisovat k menu " v úcte k pravde".

Felicita to čo opisuješ uklazuje len to čo píšem, pnutie okolo náplne púte. Ani ty ani knaz to nezchránite ani keby ste tam rozoberali mechaniku krídel …More
vidíš aj tam tú deformáciu , ktorá proste je na postupe. kedysi stačilo podpísat sa Selecký a bola to viacmenej garancia toho, že ide o korektný názor, alebo mimimálne o pokus o dobrú vec, dneska už si musí pripisovat k menu " v úcte k pravde".

Felicita to čo opisuješ uklazuje len to čo píšem, pnutie okolo náplne púte. Ani ty ani knaz to nezchránite ani keby ste tam rozoberali mechaniku krídel archanejla gabriela. Tam musia príst ludia čo majú našliapnuté k svätosti, sadnut si,k modlit sa, spontánne sa rozospievat, rozhovorit medzi sebou, spovedat sa atd. a čakať na omšu. NIkto na svete tú púť neurobí za nich. Ale ked tam proste prídu už zdeformovaní ludia, ktorí namiesto týchto vecí olizujú lavičku, ňuchajú nosmi, či cítili ruže s medzi sebou sa dohadujú či príde iveta alebo nie, tak to bude vždy len a len výbuch.
Felicitaa likes this.
Maria Dubovska
Otec arcibiskup Babjak aj ked si myslím že urobil hlúposť, proste sa správal len jak duchovný manažér a v snahe pozvať pútnikov vyberá taký program, ktorý predpokladá, že ludí osloví. Osvedčila sa už Myrna Nazzour, tak si povedal, prečo nie, podme spolupracovať ďalej. Ale je to naivita, bud putnici maju svoj vlastný potencial a ked nie, žiadny program na svete nezachráni úpadok.

Cúva sa pred …More
Otec arcibiskup Babjak aj ked si myslím že urobil hlúposť, proste sa správal len jak duchovný manažér a v snahe pozvať pútnikov vyberá taký program, ktorý predpokladá, že ludí osloví. Osvedčila sa už Myrna Nazzour, tak si povedal, prečo nie, podme spolupracovať ďalej. Ale je to naivita, bud putnici maju svoj vlastný potencial a ked nie, žiadny program na svete nezachráni úpadok.

Cúva sa pred požiadavkami laikov, ktorí si kladú podmienky. Snad v snahe nezbrzdit ich aktivny pristup, všetko sa im povoluje.
Celkovo sa bastardí atmosféra putnickych miest. Kedysi v šaštíne si proste len sadli do kruhu, spievali dobré pesničky a vydržalo to celú noc, ako aj Velehrad, každý si pamätá tú atmosféru. Dneska tam predvádzajú rôzne divadielka (nejaké deti čo nacvičia - tak pri všetkej úcte , to vždy zaujíma len ich rodičov), zocvičené súbory , ktoré nevedia chytit už nie pútnikov ale publikum za notu, rôzne premietanie, laici tam rozprávajú zo svojho života akési zážitky - raz si pamätám jednu, rozprávala o dcére Monike. No to sa nedalo počúvať. Jak tá Monika bola šikovná. Jak sa dobre učila, jak všetko dobre robila, jak potom išla na vysokú aj tam jak všetko perfektné...toto asi pol hodinu, neviem čo sa nakoniec z toho vyklulo, lebo som proste musela odist. Hovorim si toto sa nedá, ja musim volakde zaliezt pod smrek a proste len tak pozerat baziliku, dá mi to viac.

Pointa - vnútorný kompaktný svet človeka sa niekde stráca a nahrádza ho nejaká pochybná zážitková mozaika. Skrátka - milá pani nič proti vašej šikovnej Monike, ale ja som prišla za niekým iným sem do Šaštína, ako prepáčte.

Máš to teda v podstate jedno kto bol ten kto tam týchto dvoch nacpal. Ten istý kto nacpal Dragana z Medžugoria do Trnavy. Môžu ti prist na mysel tie suvislosti čo píšeš, ale oni nie su podstatné. Podstatné je, že pútnici nesmú byt vyprázdnení, potom pút naplnia svojou prítomnostou a žiadny šašo nemá šancu. Samozrejme že ked my uvolnujeme pole, ono sa hned naplní niekým iným a v dnešnom svete je tak jednoduchý pohyb a kontakt, že sa nesmieš vobec divit ked je z cudziny.
Peter(skala)
Felicitaa
To je moj nazor, moja skusenost. Po prve- vizionari maju "vzdy pravdu." Knaz, ktory ucinkuje v M. ma "vzdy pravdu". "Vzdy vedia" co je Bozia vola.
Nerespektuje sa dodnes prianie papeza, aby sa vizionari stiahli z verejnosti / som presvedcena, ze to bolo jeho prianie v prospech veci/


Bolo by dobre vedieť presne znenie, čo papež povedal, či napisal, aby si niekto nevysvetlil …More
Felicitaa
To je moj nazor, moja skusenost. Po prve- vizionari maju "vzdy pravdu." Knaz, ktory ucinkuje v M. ma "vzdy pravdu". "Vzdy vedia" co je Bozia vola.
Nerespektuje sa dodnes prianie papeza, aby sa vizionari stiahli z verejnosti / som presvedcena, ze to bolo jeho prianie v prospech veci/


Bolo by dobre vedieť presne znenie, čo papež povedal, či napisal, aby si niekto nevysvetlil tvoje slová nesprávne.
Napr. by si mohol tak, že papež chcel, aby vizionari na verejnosti nehovorili o zjaveniach a nepozývali ludi na zjavenie.
Neviem o tom, žeby niečo také papež si prial.
Ale to si niekto môže tak vysvetliť tvoje slová, pokial nepozná doslovne znenie papežových slov.
Felicitaa
To je moj nazor, moja skusenost. Po prve- vizionari maju "vzdy pravdu." Knaz, ktory ucinkuje v M. ma "vzdy pravdu". "Vzdy vedia" co je Bozia vola.
Nerespektuje sa dodnes prianie papeza, aby sa vizionari stiahli z verejnosti / som presvedcena, ze to bolo jeho prianie v prospech veci/
A aby takto konali spoja sa s dusami ,ktore ich v tom podporia a ani nebudu o tom vediet- tie duse.

Viem, ze treba…More
To je moj nazor, moja skusenost. Po prve- vizionari maju "vzdy pravdu." Knaz, ktory ucinkuje v M. ma "vzdy pravdu". "Vzdy vedia" co je Bozia vola.
Nerespektuje sa dodnes prianie papeza, aby sa vizionari stiahli z verejnosti / som presvedcena, ze to bolo jeho prianie v prospech veci/
A aby takto konali spoja sa s dusami ,ktore ich v tom podporia a ani nebudu o tom vediet- tie duse.

Viem, ze treba byt opatrnejsi, lebo taketo moje vyjadrenie moze pohorsit, alebo sa zle vysvetlovat a zneuzit,ale myslim si, ze som dost vysvetlila.
Kde som napisala, ze Medjugroje je diabolska zalezitost? Mozes citovat, ako som to napisala a ako vysvetlila.
Myslim, ze som napisala nieco o moci medj.ctitelov,ktoru pouzivaju a ktora nie je vzdy od Boha.

Drz sa svojej viery a lasky k Panne Marii. Raduj sa v medjugori, ak Ti Panna Maria ponuka radost.Vysvetlila som dost / na inom mieste /, aby si otazky,ktore pises, nemusel znova obnovovat. Ked mas inu skusenost, zachovaj si ju a hovor druhym o nej, nie o mojej skusenosti.. Si zodpovedny za to, co Tebe Pan dava. Hovor o svojich skusenostiach, ja sa nepohnevam, ze budes so mnou nesuhlasit. Ty mas pravo neprijat to, co napisem, ak si presvedceny, ze to tak nie je.
-------------------------------

Pater Petar, ktory je v kontakte s vizionarkou Mirjanou , chodieva na stretnutia s Vassulou Ryden. Pater Zovko je tiez na jej strane a prijima jej posolstva/ o tom existuju informacie,ktore sa daju vyguglovat/. Anton Selecky, ktory zverejnuje posolstva a informacie o Medjugori a aj videozazany s Mirjanou a jej posolstva, siri, ze Vassula je Satan. Pochopil si to ukryte diabolstvo.
Ak bude niekto moju vieru a vieru inych, ktori citaju a prijimaju Vassuline posolstva prehlasovat za dielo diabla, ale pojde do Medjugroja a natoci priatelsky videozaznam s p.Petrom,/ to len ako priklad/ a p.Petra nebude vediet, ze ten, kto s nim hovori, ho na Slovensku verejne sudi a odsudzuje, tak niekto na Slovensku moze byt obetou takychto manipulacii a do Medjugorja radsej nepojde.
Felicitaa
No niekto musel oboznamit arcibiskupa v Presove, ze Nancy a Patrick existuju. Ved on do Medjugorja nechodi. Niekomu muselo na tom velmi zalezat, aby tam prisli. A niekto to zariadil. Niekto, kto je ukryty. A oni to tak drzo vraveli, ze vy ste nam to vymodlili? Za koho maju ten jednoduchy modliaci sa lud? Alebo im to niekto takto povedal? Alebo sa tam v Litmanovej na nieci prikaz naozaj modlili …More
No niekto musel oboznamit arcibiskupa v Presove, ze Nancy a Patrick existuju. Ved on do Medjugorja nechodi. Niekomu muselo na tom velmi zalezat, aby tam prisli. A niekto to zariadil. Niekto, kto je ukryty. A oni to tak drzo vraveli, ze vy ste nam to vymodlili? Za koho maju ten jednoduchy modliaci sa lud? Alebo im to niekto takto povedal? Alebo sa tam v Litmanovej na nieci prikaz naozaj modlili deviatniky za prichod Nancy a Patricka? Mozno bude hrad aj v Litmanovej.
A ked niekomu bude zalezat, aby sa v litmanovej osadila aj nejaka medjugorska komunita, tak som pochopila vsetko - " diplomacia" ako hrom. Neposkvnena Cistota bude rozdavat milosti nemcom a talianom / nemam proti inym narodom ziadnu nevrazivost, ale uz tusim, ze ta talianska sestricka z medjugorskej komunity sa nauci, ze na Slovensku mame tiez elektricky prud a prestane zaradovat Slovensko na uroven svojej obmedzenosti/ a oni potom Slovakom ukazu, ako sme si mali Pannu Mariu v Litmanovej uctievat. Ukazu, ako malo su orientovani slovaci na nebo, a ako velmi na pozemske zalezitosti. Kam dojst s hakovymi krizmi ?
A naplni sa pre Slovensko to, o com raz hovorila Iveta z Litmanovej, ze pride take velke klamstvo, ze si to ani nevieme predstavit. Na prvom mieste ma byt Boh, nie narod. A toto nas asi musi naucit niekto,kto na Slovensko pride - ako zaostale deti, ktore sa nevedia naucit abecedu, tak pridu ucitelia z cudziny.
Maria Dubovska
No vsak to je ten ich uplne zbytocny angazman. Ale do mariazelu Ta neposlu neboj Sa. Pute inak sluzili jak miesta kde Sa putovalo napriklad v ramci ukonu kajucnosti alebo vdacnosti. Kardinal turina chcel cez alpy putovat k dnes turinskemu platnu ktore bolo niekde v nemecku CI Francuzsku z vdacnosti za ustup moru. Ale savojski platno doniesli k neni aby Sa nemusel drapat cez alpy.
Maria Dubovska
už len ich plky by som vážne brala.
2 more comments from Maria Dubovska
Maria Dubovska
šak nikto ti nehovorí že nemáš dobrú mariansku uctu, čo si zase projektuješ jaké báchorky.
Maria Dubovska
ich to nezaujíma. prosim ta. to je prave další signál. človek ktorý sa o to zaujíma, zaujíma sa komplexne o všetko. ich nezaujima fatima ani fatima ani šaštin ani nič na svete.

kokosos možeš prestat? samozrejme že ich nepotrebuješ nutne. ale ved ludia nutne nemusia žit len stroho, len to čo nutne potrebujú na prežitie jak keby boli neustale na brannom cvičení. tak isto nutne napriklad …More
ich to nezaujíma. prosim ta. to je prave další signál. človek ktorý sa o to zaujíma, zaujíma sa komplexne o všetko. ich nezaujima fatima ani fatima ani šaštin ani nič na svete.

kokosos možeš prestat? samozrejme že ich nepotrebuješ nutne. ale ved ludia nutne nemusia žit len stroho, len to čo nutne potrebujú na prežitie jak keby boli neustale na brannom cvičení. tak isto nutne napriklad nepotrebuješ ani internet, nie? a čo.
Felicitaa
Cize Nancy prisla do Litmanovej a hovorila o zazrakoch v Medjugori.
Aby vzdali uctu Medjugorskemu zjaveniu. Ja som si myslela, ze ona pride do Litmanovej, lebo uverila, ze v Litmanovej sa zjavila Panna Maria, ze nieco povie aj v suvislosti s Litmanovou. Ze podakuje za moznost, ze mohla byt na takom mieste.
Ja ked som niekedy p.Petrovi hovorila o Litmanovej, ani okom nemihol, ani slovo nepovedal, …More
Cize Nancy prisla do Litmanovej a hovorila o zazrakoch v Medjugori.
Aby vzdali uctu Medjugorskemu zjaveniu. Ja som si myslela, ze ona pride do Litmanovej, lebo uverila, ze v Litmanovej sa zjavila Panna Maria, ze nieco povie aj v suvislosti s Litmanovou. Ze podakuje za moznost, ze mohla byt na takom mieste.
Ja ked som niekedy p.Petrovi hovorila o Litmanovej, ani okom nemihol, ani slovo nepovedal, nic. Pocul a nepocul. Koniec. Nepotreboval nic vediet, nic pocut.
Maria Dubovska
daj si pohov ti hovorím. to že je všade neznamená že pútne miesta nemajú nejakú dôležitú funkciu.
Maria Dubovska
len nešpekuluj kokos! na niečo tie marianske miesta jak lurdy asi sú. keby bolo všade všetko rovnaké, tak by sme ich nepotrebovali vobec.
oni ale felicita stale zdoraznujú že sú tam uzdravenia, aj tu sa nancy s tým chvastá, nemlčia o tom. aj stale nejaké prípady spomínajú , strkajú to do tej svojej blogsféry. len všade chyba to podstatné - vysledok pred a po doveryhodne doloženy. ajaký problém …More
len nešpekuluj kokos! na niečo tie marianske miesta jak lurdy asi sú. keby bolo všade všetko rovnaké, tak by sme ich nepotrebovali vobec.
oni ale felicita stale zdoraznujú že sú tam uzdravenia, aj tu sa nancy s tým chvastá, nemlčia o tom. aj stale nejaké prípady spomínajú , strkajú to do tej svojej blogsféry. len všade chyba to podstatné - vysledok pred a po doveryhodne doloženy. ajaký problém je s k tomkom?
Peter(skala) likes this.
Felicitaa
Jezis niektorym vravel - nehovor nikomu - po uzdraveni.

Nie kazdy je povinny vsetkemu verit. Verit tomu, ze Panna Maria v medjugori uzdravila niekoho, lebo je tam mimoriadna milost, nie je nutne uverit.
Hlavcne,m ze verime to, co sluzi k spase nasej duse.
Vsetko ostatne zalezi od toho, k comu nas Boh vola, aku ulohu nam dava, alebo co od nas ziada.
Felicitaa
Obchody s dusami robit je diabolske, ci uz to je medjugorje alebo nejaka fara na slovensku.
Ja totiz medjugorskym vizionarom sluzit nechcem. Nikdy. Viem svoje. Oni vzdy niekoho potrebuju, ale Bozia vola to nie je. A ani kardinal Tomko im nepatri.
Maria Dubovska
iste. ale jeden jediný za 35 rokov aby nebol, tak to je na pováženú. dalších sto tisíc nech si nechá to sladké tajomstvo uzdravenia pre seba.

inak čo tam felicita písala že bola jej hlava vyliečená? a čo bola na hlavu predtým? sorry, trochu srandy.
Maria Dubovska
možu, možu. ale tak jak je všade Maria, tak všetky jej uzdravenia sa neboja ukazat doktorom.
Felicitaa
Samozrejme. Je vsade. Aj uzdravenia mozu byt vsade.
Maria Dubovska
určite existuje sposob , zdá sa mi , že v pripade potreby je možné obratit sa na lurdskú komisiu, ktorá má zaužívané postupy a može ich naaplikovat aj tu. neviem či to je ta istá komisia čo skuma vo vatikane zazraky svatých. ale kto hladá najde . a laurentin keby niečo mal, konexie má, takže by si už cestu našiel. ale u neho tiež len reči a skutek utek. každopádne by sa mohli obratit na komisiu …More
určite existuje sposob , zdá sa mi , že v pripade potreby je možné obratit sa na lurdskú komisiu, ktorá má zaužívané postupy a može ich naaplikovat aj tu. neviem či to je ta istá komisia čo skuma vo vatikane zazraky svatých. ale kto hladá najde . a laurentin keby niečo mal, konexie má, takže by si už cestu našiel. ale u neho tiež len reči a skutek utek. každopádne by sa mohli obratit na komisiu čo vyšetruje zjavenia momentálne, kardinál Tomko, alebo ktokolvek im zaiste poradí.
Felicitaa
To uzdravenie / p.James M. z Indie/ jej skutocne potvrdil lekar.Ale nie je to zdokumentovane pre verejnost ako zazrak v Medjugori.
Pani Jozefina G. zo Zahrebu: jej vrucne modlitby pred sochou Panny Marie pred kostolom v Medjugori boli vyslysane a bola vyliecena pocas svojich vlastnych modlitieb zo zhubneho nadoru, s ktorym si rozni lekari uz nevedeli rady. Prosila vrucne len preto, ze mala este …More
To uzdravenie / p.James M. z Indie/ jej skutocne potvrdil lekar.Ale nie je to zdokumentovane pre verejnost ako zazrak v Medjugori.
Pani Jozefina G. zo Zahrebu: jej vrucne modlitby pred sochou Panny Marie pred kostolom v Medjugori boli vyslysane a bola vyliecena pocas svojich vlastnych modlitieb zo zhubneho nadoru, s ktorym si rozni lekari uz nevedeli rady. Prosila vrucne len preto, ze mala este male dieta a a ostatne deti boli skolopovinne. Svedectvo o svojom nahlom a zazracnom uzdraveni je opisane v jej knihe Bog vapi za tobom.
Nie je to v nejakej medjugorskej dokumentacii o uzdraveniach. Existuje vobec nejaka evidencia - nieco ako v Lurdoch?
Maria Dubovska
Krasnych 29. My Tu na juhu furt okolo 34 davame. Von mna dostane ASI AZ vecerne polievanie.
Maria Dubovska
Hoki SI jak maly. Nevidis ze tym Len provokuje a caka protiargumenty Len to bere jak negativ miesto pozitivu? I ja tak niekedy robievam ale jasne vystrcim von ironiu, dotycny to robi bez nej aby viac zmiatol. Poviem proste je to pekne ale myslim skarede.
2 more comments from Maria Dubovska
Maria Dubovska
nemusí každý. ved hovorím, že stačí jeden, nie? či aj to je moc vysoký nárok?
Maria Dubovska
no tom som nevedela že manjackal sa produciruje po medžugorí . jeho aj boberove renomé u mna tým pádom padá na nulu.
ja to všetko jako chapem s tymi uzdraveniami čo oni robia a z čoho vychádzajú. O Ježišovej moci ale pochybovat nemusíme, pretože aj ked jeho "pacienti" nebehali pre potvrdenky, urobil tolko zjavných zázrakov, že jeho uzdravenia možeme považovat za tutovku.

Vkladači rúk z Mežugor…More
no tom som nevedela že manjackal sa produciruje po medžugorí . jeho aj boberove renomé u mna tým pádom padá na nulu.
ja to všetko jako chapem s tymi uzdraveniami čo oni robia a z čoho vychádzajú. O Ježišovej moci ale pochybovat nemusíme, pretože aj ked jeho "pacienti" nebehali pre potvrdenky, urobil tolko zjavných zázrakov, že jeho uzdravenia možeme považovat za tutovku.

Vkladači rúk z Mežugoria ale žiadne iné zázraky nerobia, nepodávajú žiadne dôkazy o svojej moci, len to, že isté subjekty HOVORIA, že sa uzdravili. To je ale málilinko. To je tak málo ako nič. Ani jeden sa nepodujal na cirkevné šetrenie svojho uzdravenia. Pritom to šetrenie nie je zas taká veda. Proste ukážeš rengen s tumorom z 25.5. a následne rengen bez tumoru z 1.6. Ukážeš ja neviem papier s leukocytmi 80 a potom sú 20. Proste transparentné podklady, ktoré preukazujú potvrdenie o uzdravení, nie pocity, ani tvrdenia.
Sú možno takí čo nejaké papiere zoženú a otrčajú,ale to má presné pravidlá. Aby sa nestalo, že niekto podstrčí cudzie výsledky, alebo foto opačnej, zdravej strany. Pokial toto absovuje jediný človek z Medžugoria a predloží dôkazy, velmi jednoduché dôkazy, svojho uzdravenia, stiahnem celú agendu. Ale toto sa zatial za tých 20 či kolko rokov nestalo. Ved len zo slovenska čo putnikov tam za rok ide. A čo? Poznáš jedno jediné meno, kto by splnal kriteria uzdravenia? Ja neviem kardiogram chorého srdca a potom mal kardiogram uplne zdravého srdca?
Felicitaa
To su dve rozlicne veci:
Prva: susedky a blizki, ktorych pani do svojho rodinneho domu povolala / knaz mal mimoriadnu charizmu , ale nerobieva to automaticky a vsade/, sa chovali no - poviem - nadsene. Pre mna to bolo komicke, pre knaza - ten sa ovladal a "sluzil" , zenicky sa tesili... To nebola atmosfera charizmatickej skupiny, to bolo nieco unikatne, jednoduche zeny, ktorym pani povedala, ze …More
To su dve rozlicne veci:
Prva: susedky a blizki, ktorych pani do svojho rodinneho domu povolala / knaz mal mimoriadnu charizmu , ale nerobieva to automaticky a vsade/, sa chovali no - poviem - nadsene. Pre mna to bolo komicke, pre knaza - ten sa ovladal a "sluzil" , zenicky sa tesili... To nebola atmosfera charizmatickej skupiny, to bolo nieco unikatne, jednoduche zeny, ktorym pani povedala, ze mozu prisedeli tam na stolickach vedla seba,s velkou doverou.... Verili v moc tychto modlitieb a boli pouceni vopred, ze moze byt ich dusa vyliecena skrze taketo modlitby. To bol Boh pritomny tam s nimi v tej domacnosti. Pre nich nieco vynimocne. Oni nechodievali na vespery, chodievali na vecerne programy- obcas. Tie zeny nikdy nechodievali za vizionarmi, alebo za miestnymi knazmi. A okrem toho , tam neslo o modlitby pred spanim, ale ten knaz sa tam ukazal az vecer, no a domaca to vyuzila.
Ako sa to oni dozvedeli? Myslim, ze den predtym sa knazi po vecernej omsi rozhodli modlit sa nad pritomnymi vkladanim ruk a medzi nimi bol aj ten knaz.
Raz ked bol v Medjugori p.James M. z Indie, tak tato domaca pani zazila pocas jeho modlitieb uplne uzdravenie srdca a krvneho obehu. Napriek tomu, ze chodievala takmer kazde rano na omsu do miestneho kostola, casto na vecerne programy, toto vyliecenie obdrzala od tohto knaza, ktory prisiel do M.na par dni.

Vacsinou z Medjugorja citame o uzdraveniach,ktore sa stali priamym zasahom zhora, bez knazov? Nemam prehlad.

Druha:Pisala som potom aj o tom,ze sa ti domaci,ktorych som stretla, citili akosi tak, ze pomoc od miestnych knazov im chyba. Rodina ma problemy a neziada knaza, lebo nie je zvyknuta prosit o pomoc. Myslim si, ze to je bezne aj u nas. Ja som sa cudovala,pytala, preco ked je tam taka milost a maju tolko knazov, nezajdu za niekym...A to, co mi povedali bolo to, ze som nadobudla dojem, ze knazi sa sami od seba sa o nich nezaujimali. Su to moje "historicke" spomienky. Je to nieco tiez z Medjugorja, ale urcite nezvykle v porovnani s tym typickym ,s cim sa tu clovek stretne a co zazije na tomto mieste.
...............................
A tu som nieco skopirovala o MODLITBE PRIHOVORU a VKLADANI RUK / to sa v Medjugori bezne nepraktizuje/
Pri modlitbe príhovoru sa často alebo skoro vždy používa gesto vkladania rúk. .
Asi nikto priamo nepopiera, že by táto forma modlitby nebola správna, ale ustálil sa u nich tradičný názor, že takúto formu modlitby používajú iba niektorí ustanovení služobníci (biskup, presbyter, diakon) a pri presne vymedzených udalostiach (biskup ordinujúci diakona alebo presbytera, presbyter pri pomazaní chorých atď.). Až charizmatická obnova, či letničné hnutia priniesli opätovný návrat k modlitbe vkladaním rúk, ktorú môže konať každý Ježišov učeník.

Ježiš kládol na ľudí ruky
Keď budeme pozorne sledovať Ježišovo verejné pôsobenie, môžeme vidieť ako neustále kládol na niekoho ruky. On vedome vstupoval do intímnej zóny slabých a zranených ľudí, aby im dotykom prejavil lásku. Jeho dotyk bol sprevádzaný Božou mocou. Zo všetkých evanjelií je na dotyk najcitlivejší evanjelista Marek, u ktorého môžeme sledovať vieceré Ježišove vonkajšie prejavy uzdravujúcej lásky. To, čo evanjelista Lukáš opisuje všeobecne: „Všetci, čo mali chorých na rozličné neduhy, privádzali ich k nemu. On na každého z nich kládol ruky a uzdravoval ich“ (Lk 4,40), evanjelista Marek rozpisuje niekoľkými príkladmi:
Vyjadrenie vzťahu k deťom: „Potom ich objímal, kládol na ne ruky a požehnával ich! (Mk 10,16;

Uzdravenie slepca v Betsaide: „On vzal slepca za ruku, vyviedol ho za dedinu, poslinil mu oči, vložil naňho ruky a opýtal sa ho: „Vidíš niečo?“ Ten sa pozrel a povedal: „Vidím ľudí; zdá sa mi, akoby stromy chodili.“ Potom mu znova položil ruky na oči. Tu začal vidieť i celkom ozdravel a všetko videl zreteľne“ (Mk 8,23-25);

Ježiš gestom vkladania rúk prejavil nežnosť, ochranu, súcit a ochotu priniesť Božie uzdravenie. Na konci Markovho evanjelia vzkriesený Ježiš hovorí o poslaní svojich učeníkov: „Na chorých budú vkladať ruky a tí ozdravejú“ (Mk 16,18). O realizácii tohto poslania sa podrobne dozvedáme zo Skutkov apoštolov:

[if !supportLists]Ø [endif]V Jeruzaleme sa „rukami apoštolov dialo množstvo znamení a divov medzi ľudom“ (5,12); podobne aj neskôr pri evanjelizácii v Ikónii: „Rukami apoštolov sa dialo množstvo znamení a divov medzi ľudom“ (14,3);

Pavol pripomína: „Nezanedbávaj dar /charizmu/, ktorý je v tebe a ktorý si dostal skrze proroctvo s vkladaním rúk starších /presbyterov/“ (1Tim 4,14). Podobne v druhej epištole, s rozdielom že pripomína vlastné vkladanie rúk: „Preto ti pripomínam, aby si roznecoval Boží dar (charizmu), ktorý je v tebe skrze vkladanie mojich rúk“ (2Tim 1,6).
Maria Dubovska
ja som teraz dočítala svedectvo jednej . boli pred vickou a tá klasicky trepala atd , potom stíchli a akože sa modlili. 20 minut ticha, alebo nejakeho mrmotu. s dvoma chlapmi zo skupiny to tresklo o zem, ale našťastie nie infarkty, ale taká ta svatá extáza, čo ta buchne o štrk. no a ked spadol chlap pri nej tak vraj "na strom vedla doletel vták a odletel ked ten muž vstal". no neviem čo k tomu …More
ja som teraz dočítala svedectvo jednej . boli pred vickou a tá klasicky trepala atd , potom stíchli a akože sa modlili. 20 minut ticha, alebo nejakeho mrmotu. s dvoma chlapmi zo skupiny to tresklo o zem, ale našťastie nie infarkty, ale taká ta svatá extáza, čo ta buchne o štrk. no a ked spadol chlap pri nej tak vraj "na strom vedla doletel vták a odletel ked ten muž vstal". no neviem čo k tomu dodat. pride mi to nesmierne ujeté. a tí ludia že knaz sa s nimi modlí boli šťastní? ja neviem, ved doma maju knazov, čo sa spolu nemodlia v kostole? nerobia si procesie ku kaplnkam atd, neni priestor modlit sa spolu? citia to akosi inak ked sa to deje na ubytovni? skor mi to pripadá ako akási absencia pocitu výnimočnosti, že knaz k nim nechodí domov a nemodli sa s nimi pred spanim, že sa necitia privilegovani ako domacnost vo svojej farnosti. takéto pocity by človeka ovladat nemali, ale je fakt, že ťažko niekomu možno vyčitat, že sa teší ked sa s ním večer modlí knaz. Odo mna je to tak vzdialené niečo. Povedala by som jej tam ti zvonia vešpery, modlila si sa sa doma baba jedna? vieš vobec čo su vešpery? tam ti to je jedno a tu robíš cirkus. normalne protivní su mi takíto vlezlí alebo hysterickí ludia alebo čo to je. keby mi knaz došiel do domu večer a ukladal ma spat modlením poviem ti rovno, že by mi to nebolo vhod.
Felicitaa
Makarius :tú druhú stránku, lebo keď som tam ja bol ubytovaný po rodinách, tak som videl pekný vzťah františkáni a farnosť, lebo aj to môže byť zavádzajúce, že sa im nevenujú, ale len pútnikom kvôli dobrému biznisu, ktorý sa tam točí...
Ja som to tak pocula od domacich a bolo to pred rokmi, bola to urcita cast Mejdugorja, kde turisti nebyvali. A nielen pocula od tretej osoby, to mi takto …More
Makarius :tú druhú stránku, lebo keď som tam ja bol ubytovaný po rodinách, tak som videl pekný vzťah františkáni a farnosť, lebo aj to môže byť zavádzajúce, že sa im nevenujú, ale len pútnikom kvôli dobrému biznisu, ktorý sa tam točí...
Ja som to tak pocula od domacich a bolo to pred rokmi, bola to urcita cast Mejdugorja, kde turisti nebyvali. A nielen pocula od tretej osoby, to mi takto poniektori povedali. Mozem verit, ze to nepredstavuje realitu celej fary. A ze to nie je sucasnost.
Raz tam v tej casti byval jeden slovensky knaz a ked sa vracal z vecerneho programu, cakala ho tam skupina domacich a ziadala od neho, aby sa nad nimi modlil. Boli to take srdcia hladne po pastierovi, Tesili sa z uprimneho srdca ze maju knaza, ktory im bude zehnat a bude sa nad nimi modlit. To nie je vtip, to sa stalo. Ale samozrejme nechcem tymto hovorit, ze to je celkovy obraz, je to taka vynimocnost
Maria Dubovska
namiesto toho aby ste boli radi, že vam predsa len nechali skulinu aby ste sa mohli na podbrdo trepat , jak čerti chcete urvat vacsi kus ruky. figa borová bude viac.
Maria Dubovska
ja som pristupna debate furt. to ty teraz nechceš počuvat. laurentin sa proste namá čo do toho starat, moce sa okolo tých vecí uplne zbytočne tak jak hnilica a podobní týpkovia, čo zrejme nemaju nič na robote. normalny človek čo robí svoju robotu sa nemá čas do takej miery venovat medzugoriu jak tito ludia. a motat sa v medzugorí sa poverili oni sami , nie vatikán. komisia je v poriadku, len …More
ja som pristupna debate furt. to ty teraz nechceš počuvat. laurentin sa proste namá čo do toho starat, moce sa okolo tých vecí uplne zbytočne tak jak hnilica a podobní týpkovia, čo zrejme nemaju nič na robote. normalny človek čo robí svoju robotu sa nemá čas do takej miery venovat medzugoriu jak tito ludia. a motat sa v medzugorí sa poverili oni sami , nie vatikán. komisia je v poriadku, len nemá nič spoločné s laurentinom. laurentin písal uplne nezmysly o uzdraveniach. ani jedno jediné nebolo doteraz oficialne uznané. vidiš. to splietala aj nancy. to tam malo byt ešte-
One more comment from Maria Dubovska
Maria Dubovska
ps a bacha, vrch je skutočne strmý a nejedna zbožná duša už skonala po páde na hlavu.