Clicks658
csk.news

Zmanipulovaná Rada: Ako Časopis Time Zlákal Biskupov

Robert Blair Kaiser (+2015), korešpondent Druhého Vatikánskeho koncilu pre Časopis Time, disponoval s mesačným rozpočtom $20 000 (ekvivalent $173 750 v roku 2021) poskytnutým jeho zamestnávateľom, na usporiadanie večierkov pre biskupov a novinárov.

Spomenul to v roku 2004 Robertovi Moynihanovi (InsideTheVatican.com, 13. Máj). Kaiser bol vo veku 18-28 Jezuitom, rád však opustil v polovici 60. rokov aby sa oženil a rozviedol.

Časopis Time bol v tom čase riadený jeho zakladateľom Henrym Luceom (+1967), synom Presbyteriánskeho misionára a člena Republikánskej strany, ktorého nazývali „Il Luce“, podľa Talianskeho Benita Mussoliniho („Il Duce“). Luce vyskúšal v 60. rokoch LSD a tvrdil, že pod jeho vplyvom hovoril s Bohom.

V Ríme si Kaiser prenajal veľmi veľký byt ako miesto na diskusiu o programe „otvorenejšej Cirkvi“ počas pravidelných večierkov, „S manželkou sme často hostili 50 až 100 novinárov a monsignorov, kňazov a biskupov a diplomatov, niekedy počas týždňa, niekedy cez víkendy.“

Kaiser mával každý deň večere a obzvlášť veľké Nedeľné nočné stretnutia ktoré sa stali „akýmsi zvykom.“ Na jednom z večierkov, idealistický Bombajský Arcibiskup Thomas Roberts SJ (1893-1976) zistil, že jeho „podnikavé názory“ zdieľalo mnoho ďalších prelátov, „Boli toho názoru (a povedali to nahlas), že Cirkev bola preťažená nadmernou batožinou, mýtusmi, poverami, a nezmyslami.“

Toto boli tí istí, čo hlasovali za dokumenty Druhého Vatikánskeho koncilu a zaviedli takzvané „reformy“, ktoré viedli k najväčšej pohrome ktoré postihla Cirkev od jej založenia.

Obrázok: Vatican II © wikicommons, CC BY-SA, #newsMhjmdkpksb