Clicks1K
csk.news
2

Pozdravy Z Titaniku: František Vymyslel “Ministranta” Katechismu

František ustanoví Katechetu, jako nového oficiálního“ministranta” prostřednictvím Motu Proprio nesoucí zavádějící titul Antiquum ministerium ("Staré ministrování").

Bude zveřejněno 11. května, oznámila Vatikánská tisková kancelář. Až doposud byli katechetové "pověřeni" jejich činností. V budoucnosti, budou katechetové stát vedle Novus Ordo duchovenstva jako jsou "lektor" nebo "akolyt", kteří nemají žádnou skutečnou funkci, ani v liturgii, ani nikde jinde.

Teprve v lednu František změnil Církevní Zákon deklarováním, že laici se včetně žen, mohou stát lektory nebo akolyty. Avšak to bylo totéž, jako pohyblivé židle na Titaniku, protože v Novus Ordo, téměř všichni, kteří vystupují jako "akolyti" a "lektoři" - muži a ženy - jako takoví nebyli nikdy uvedeni do úřadu.

Obrázok: © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsVdwhzeunml
Strážce
Jasně, že je to mamlas. Kastrátos je druhý, hned po Františkovi. 😍
Krásný pokojný den
Segale místo prohlášení, že je Francek zednářský mamlas zkus ten text trochu rozvést a přelouskat co se výše píše. ;) pro mne je to zhola nesrozumitelné a pokud je tu nějaký czech admin, zkuste ten text někdy dotáhnout.... Bývá to jako pro hotentoty. 😊