03:25
ZAMORDYZM ,,QR" W PETERSBURGU. PRZECZYTAJ. Petersburg „nie wróci do swojego dawnego stylu życia”, powiedział gubernator Aleksander Biegłow w wywiadzie 3 stycznia, dzień po tym, jak miasto zaostrzyło …More
ZAMORDYZM ,,QR" W PETERSBURGU. PRZECZYTAJ. Petersburg „nie wróci do swojego dawnego stylu życia”, powiedział gubernator Aleksander Biegłow w wywiadzie 3 stycznia, dzień po tym, jak miasto zaostrzyło reżim kodów QR. „COVID będzie z nami przez długi czas. Naszym zadaniem jest przywrócenie miasta do normalnego funkcjonowania w warunkach nowej normy i przyspieszenie przejścia do nowej normy. Nowe ograniczenia, które umożliwiają pracodawcom wykluczenie z pracy osób nieszczepionych, nowe zachęty do szczepień oraz wszechobecne kody QR są ważnym i bardzo współczesnym krokiem w tym kierunku.”

Od jesieni St. Pete wprowadził kody QR dla muzeów oraz ograniczonej liczby placówek i miejsc biznesowych. Od 2 stycznia, aby odwiedzić sklepy (z wyłączeniem sklepów spożywczych), restauracje i bary, instytucje kulturalne, baseny, centra fitness, obiekty rozrywkowe, hotele, wesela i imprezy sportowe z udziałem ponad 40 osób, wymagana jest cyfrowa przepustka zdrowotna.

Zasadniczo, jeśli nie masz kodu QR, wszystko, co możesz zrobić, to zrobić zakupy spożywcze i udać się do apteki. Nie martw się: jeśli tęsknisz za towarzyskością, możesz usiąść w ulubionej kawiarni na stacji benzynowej - prawdziwe doświadczenie Petersburga, jak opisał to Gogol w swoim słynnym opowiadaniu „Niestrzeżony nos”.
Zachęty do szczepień i wszechobecne kody QR są ważnym i bardzo współczesnym krokiem w tym kierunku.”

„Witam, poproszę lody”; „Paszport i kod QR poproszę”

Jak w praktyce wygląda ten „ważny i bardzo aktualny krok” w kierunku de facto obowiązkowego szczepienia?

Osoby nieszczepione mogą przejść obok Gelateria Venezia na Newskim Prospekcie. Aby cieszyć się osiemnastoma różnymi rodzajami włoskich lodów, potrzebny jest kod QR. Jest to wskazane, gdy zamawiany jest stół, a czek nie jest zapominany przy wejściu. Zostaniesz również poproszony o paszport.

Według raportu z doświadczeń, 17-letnia córka kobiety została wydana w centrum handlowym, mimo że nieletni nie potrzebują kodów QR. Z oczywistych względów zdrowia publicznego młodzi ludzie poniżej 18 roku życia nie mogą robić zakupów w centrum handlowym bez osoby dorosłej. Oczywiście Omikron jest zboczony i celuje w nieletnich bez opieki.

Inna mieszkanka Petersburga powiedziała, że uniemożliwiono jej kupowanie jedzenia dla niemowląt, ponieważ nie miała paszportu cyfrowego. To jedyny sposób na ominięcie pozytywnych testów PCR.

Nasza nieszczepiona informatorka w St. Pete poinformowała, że chociaż mogła kupić drinka w piekarni, nie wolno jej było usiąść. A potem klient z tagiem QR szczeknął na nią, gdy wyszła. Co to znaczy?

Nowa norma: niezbyt dobra dla małych firm

Sputnik V nie ma wyraźnego działania neutralizującego, nie zatrzymuje transmisji i jest prawdopodobnie niebezpieczny – więc co dokładnie zrobią te QR kody?

Zmiażdżą małe firmy.

Alexander Romanenko, współwłaściciel browaru i kilku barów w mieście, tak skomentował nowy wymóg dotyczący cyfrowego identyfikatora:

Nie jesteśmy do tego przygotowani ani moralnie, ani finansowo. Pracownicy napisali i zrezygnowali w panice. Ruch w naszych restauracjach bez QR kodów, ale z ograniczonymi godzinami otwarcia, wynosi teraz mniej niż 50% z poprzednich lat… QR kody są dodawane dzisiaj, prawdopodobnie potrwamy kilka tygodni, najwyżej miesiąc.

Dodał, że Petersburg jest pełen sklepów, które pracują w nocy bez kodów QR… plują na ograniczenia.

Alexander Konovalov, który jest właścicielem 200 sklepów w mieście, opluł ograniczenia COVID od czasu początkowej blokady St. Pete. I będzie to robił dalej, bo wie, że przestrzeganie zasady kodu QR byłoby fatalne dla jego biznesu:

Nie będziemy prosić o kody QR, bo to niesprawiedliwe… Ja osobiście nigdy nie wchodziłem do baru z QR kodem i to nie tylko w barze, w jakimkolwiek lokalu, ale także w kinach, w których zaczęli go używać zapytaj - już nie szedłem.

A co z mandatami, inspekcjami, kontrolami?

Jeśli się go boisz, to znaczy, że nie robisz interesów. Przypomnijmy, że były poprzednie zamknięcia, kiedy zamykano fabryki, nasze fabryki nie były zamykane przez jeden dzień, dzięki czemu je uratowaliśmy, uratowaliśmy zespół, który się nie poddawał, w zasadzie stawiał opór, a duża liczba kolegów została zamknięta .

To niepewna sytuacja. Prawdopodobnie jedynym sposobem na uniknięcie rzezi małych firm w dużym mieście jest ignorowanie przez firmy zasady kodu QR i wszystkich innych ograniczeń. Firmy te powinny mieć świadomość, że jeśli uda im się utrzymać na powierzchni, zgodność tylko tymczasowo przedłuży ich istnienie. Pojawią się nowe, szkodliwe dla biznesu oszustwa i ograniczenia, które utorują drogę.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni zamknięto prawie 200 restauracji, w całym ostatnim roku pandemii było ich 220. W ciągu dwóch i pół tygodnia straciliśmy prawie tyle samo restauracji, co w całym poprzednim roku, który był najtrudniejszy dla branży.

Spełnij i umrzyj. To całkiem proste.

Należy zwrócić uwagę, że burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin został zmuszony do zakończenia krwawej łaźni wśród właścicieli małych firm, ponieważ zbliżały się wybory do Dumy Państwowej, a Jedna Rosja musiała przez chwilę udawać, że troszczy się o chłopów. Teraz, gdy Rosja „głosowała”, nie ma już potrzeby powstrzymywania ekonomicznej rzezi.

Oczekuje się, że Duma Państwowa zagłosuje nad wprowadzeniem ogólnokrajowych kodów QR jeszcze w tym miesiącu. Jest duża szansa, że ta obłąkana i mizantropijna ustawa, nawiasem mówiąc, w pełni popierana przez prezydenta Władimira Putina, zostanie uchwalona. Jesteśmy w strefie zagrożenia.

Niestety ignorowanie reżimu kodów QR nie wystarczy dla St. Pete i reszty Rosji. Tu nie ma kompromisu. Albo cyfrowe znaczniki żywego inwentarza zostaną na zawsze unieważnione i zniesione, albo gra zostanie zakończona.

substack.com/p/the-qr-code-siege-of-st-petersburg