Výstava Posledná večera: Prichádza "jediné vyjadrenie" Novus Ordo

Páter Peter Dries pripravil liturgiu Zeleného štvrtka podľa Novus Ordo. Je farárom farnosti svätého Mikuláša v Raerene v nemecky hovoriacej časti Belgicka. Jeho asistentmi boli šiesti tínedžeri a …More
Páter Peter Dries pripravil liturgiu Zeleného štvrtka podľa Novus Ordo. Je farárom farnosti svätého Mikuláša v Raerene v nemecky hovoriacej časti Belgicka.
Jeho asistentmi boli šiesti tínedžeri a šesť tínedžeriek oblečení ako dvanásti apoštoli. Sedeli pri hodovnom stole v tvare písmena U pred svätostánkom, ktorý predstavoval Poslednú večeru.
Zatiaľ čo dve ženy napravo za tínedžermi čítali mierne pozmenené evanjelium, Dries hral "Ježiša" tým, že konal podľa scenára evanjelia. Motto podujatia znelo "Slávime spoločný pokrm". Toto je najpovrchnejšie vysvetlenie Poslednej večere.
Na stole boli kalichy z čias, keď sa vo farnosti slávila svätá omša, džbány s červeným vínom a dvanásť tanierov a pohárov pre tínedžerov, ktorí predstavovali apoštolov.
Už nie mladý Dries, ktorý sa tiež angažuje v homosexuálnej propagande, umyl mladým ľuďom nohy, ale na rozdiel od Františka ich nepobozkal.
Uprostred tohto divadla predsedal akejsi eucharistii podľa kardinálneho pravidla Novus Ordo: "všetko je dovolené …More
KláraMarie
I jen účast na takovéto "bohoslužbě" je svatokrádeží! Hanba.
apredsasatoci
Lebo im to dovolil Boh! Beda im!
Caesar
Slobodomurári dosiahli, co chceli