24:23
trio plus
291.7K
Czy w Kościele Katolickim jest piąta kolumna? youtu.be/69ViW9RgC-oMore
Czy w Kościele Katolickim jest piąta kolumna?
youtu.be/69ViW9RgC-o
wacula25wp.pl
Posoborowe absurdy Piszesz -[I depczesz po Panu Jezusie, lub siadasz z tyłkiem na Niego w ławce.]==Co ty za bzdury wypisujesz przez siebie zmyślone i dodane . Oooooooo ty masz naprawdę problemy z głową kobieto. Spójrz na swoje teksty, wypisujesz takie bzdury że tego się nie da opisać
V.R.S.
Kościół Katolicki pozostaje założonym przez Pana Jezusa Chrystusa doskonałym stowarzyszeniem połączonym Wiarą, Sakramentami i Urzędem Piotrowym (nie żadnym tam "sakramentem" jak w posoborowej wersji - Kościół jest dysponentem "sakramentów" jako środków uświęcenia i łaski a nie sakramentem, zwłaszcza dla świata, który odrzuca Boga i Wiarę Katolicką. Jest Kościołem Chrystusowym a nie tylko że …More
Kościół Katolicki pozostaje założonym przez Pana Jezusa Chrystusa doskonałym stowarzyszeniem połączonym Wiarą, Sakramentami i Urzędem Piotrowym (nie żadnym tam "sakramentem" jak w posoborowej wersji - Kościół jest dysponentem "sakramentów" jako środków uświęcenia i łaski a nie sakramentem, zwłaszcza dla świata, który odrzuca Boga i Wiarę Katolicką. Jest Kościołem Chrystusowym a nie tylko że Kościół Chrystusowy w nim trwa - nie bardzo wiadomo w jakiej części czy formie).
Natomiast w okresach zamętu do szyldu Kościoła Katolickiego doczepia się mnóstwo osób, które z Wiarą Katolicką nie mają wiele wspólnego a szyld ten wykorzystują do głoszenia prywatnych wizji, przemyśleń i poglądów.
Okresy zamętu charakteryzują się tym że hierarchia w Kościele nie działa jak powinna, nie wykonuje swoich podstawowych obowiązków - biskupi przechodzą otwarcie lub milcząco na jakiś tam arianizm czy protestantyzm, jakiś tam Jan XII czy Aleksander VI daje destrukcyjny przykład moralny na najwyższym szczeblu, jakiś Leon X zajmuje się sprawami światowymi zamiast bronić Wiary przed uderzeniem herezji, jakiś Honoriusz koresponduje przyjaźnie z herezją czy jakiś Jan Paweł II opowiada że herezja i wspólnoty heretyckie mogą stać się środkami zbawienia albo jakiś Paweł VI wzywa do szukania tego co prawdziwe i święte w fałszywej religii, zaś jakiś Franciszek ogłasza ich obu świętymi (w przeciwieństwie do Honoriusza, który stał się na kilkaset lat oficjalną przestrogą dla kolejnych papieży, żeby więcej podobnych "numerów" nie robili). Oczywiście te ostatnie z wymienianych działań są najstraszniejsze, stąd też obecny kryzys nie ma precedensu w dziejach Kościoła.
Na szczęście Kościół ma 2000 lat i nauczanie Kościoła ma 2000 lat - katolik ma zatem bezpieczny punkt odniesienia.
Także lex orandi - liturgia rzymska Kościoła jest starożytne, więc i tu katolik ma punkt odniesienia, także przez porównanie w wcześniejszymi rewolucjami i sposobami ich szerzenia.
Katedra w Lund nie przestała się nazywać katedrą w Lund a zaczęto w niej odprawiać niekatolicki kult luterański.
Katedra w Canterbury nie przestała się nazywać katedrą a zaczęto w niej odprawiać niekatolicki kult anglikański.
Duża część wiernych w XVI w. w Szwecji i Anglii sobie to po swojemu wytłumaczyła, mówiąc że właściwie głosi się dalej tam Jezusa Chrystusa, więc nie ma problemu.
Takie podejście ("katole nic się nie stało") sięga starożytności - św. Hilary z Poitiers biadał że wierni chodzą dalej do zajętych przez arian kościołów, uważając że się nic nie zmieniło, św. Hieronim ze Strydonu przestrzegał że nie na trzymaniu się murów, choćby szacownych Kościół polega.

Dziecko rozezna liczne różnice między tradycyjnym kultem katolickim - tradycyjnym rytem rzymskim Mszy Św. a nowym rytem Bugniniego-Montiniego. Dorosłe osoby na tym forum, które brały udział w obu rytach, mają z tym poważne problemy. A ludzi, którzy dostrzegają co zrobiono w ciągu ostatnich dekad obdarzają nienawistnymi oszczerstwami.
Nawet wspomnienie przez jednego z kapłanów żądania fatimskiego konsekracji Rosji przez papieża w łączności z biskupami potrafią w sposób diaboliczny przeinaczyć.
Posoborowe absurdy
Postawa Bractwa św. Piusa X wobec Franciszka i posoborowego Kościoła jest rzeczywiście BOŻA. Tylko w FSSPX jest prawdziwy K.K. - Kościół Chrystusowy oparty na Tradycji Apostolskiej i Piśmie Świętym.
Posoborowe absurdy
@Natalia Teresa Dokłądnie. Ty i @PiotrM byliście V-tą kolumną w Bractwie św. Piusa X, aby potem uderzyć w Bractwo paszkwilami Piotra Mrotka. I jeszcze dałaś 1000 zł księdzu Łukaszowi Szydłowskiemu, na Obraz, albo na Tabernakulu..... które w 2019 r. zostało zakupione. A potem Piotr Mrotek wysmarował paszkwil o tym jak to księża Bractwa zarabiaja na Tradycji i na wiernych.
Posoborowe absurdy
@Natalia Teresa To przypomnę ci coś słyszała co mówił Piotr Mrotek, a potem zwalił na księży Bractwa św. Piusa X . W tej audycji nawet cię przyjąciółką nazwał WTEDY MIAŁAŚ KSYWE @weronika S >> UWAGA ! Nowe słowa Konsekracji nie skutkują Przeistoczeniem !
V.R.S.
@Posoborowe absurdy
Taka była wtedy mądrość etapu tzw. huzia na Franciszka, bo zmienia Mszę i Konsekracja będzie nieważna. Temat tabloidowy, bardzo nośny. Problem w tym że zapomnieli, że w większości języków (angielskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, etc.) te nowe słowa Konsekracji już od dawna funkcjonują i "klepnął" je zarówno wspaniały autor nowej Mszy czyli papa Montini (czyli że taki …More
@Posoborowe absurdy
Taka była wtedy mądrość etapu tzw. huzia na Franciszka, bo zmienia Mszę i Konsekracja będzie nieważna. Temat tabloidowy, bardzo nośny. Problem w tym że zapomnieli, że w większości języków (angielskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, etc.) te nowe słowa Konsekracji już od dawna funkcjonują i "klepnął" je zarówno wspaniały autor nowej Mszy czyli papa Montini (czyli że taki super jest ten NOM, którego bronią) jak i papież "Największy z rodu Słowian". No i narracja okazała się bez sensu.
Na szczęście dla tej grupy ks. Bańka na pytanie w Internetach zajął w kwestii ważności Konsekracji (!) nie prawowitości Konsekracji ani prawidłowości rytu - warto to zaznaczyć, bo osoby, które temat "grzeją" to pomijają - stanowisko takie jak św. Tomasz z Akwinu w Summie Teologii, tj. jeżeli padają słowa: to jest bowiem Kielich Krwi mojej - to już w tym momencie musi być Krew, bo inaczej byłaby to nieprawda. No i można było się rzucić na ks. Bańkę z idiotycznym atakiem, że "lefebryści" popierają zmiany Franciszka i nie bronią NOM, ołtarzy i czego tam jeszcze.
Ten ostatni zarzut dla każdego kto zna dzieje dzieła abp Lefebvre (nawet jeśli go nie popiera) jest szczególnie kretyński, bo trudno żeby SSPX, które powstało by ocalić Mszę św. Piusa V przed rewolucją posoborową, której głównym narzędziem praktycznym był nowy ryt, broniło NOMu.
No ale tu nie chodzi o jakąkolwiek spójność tylko rzucanie błotem.
Posoborowe absurdy
Dedykacja dla @MEDALIK ŚW. BENEDYKTA @Jota-jotka , @Bos016 propagatorów "rapowego różańca" a Jota-Jota zwolenniczką szafarek, ministrantek, diakonisek w K.K jako woli Boga. Dedykacja też dla @PiotrM, @Natalia Teresa podstępnie uderzyli w Bractwo św. Piusa X, aby bronić Indultu na bazie nauczania SW II ,
Jota-jotka
a Jota-Jota zwolenniczką szafarek, ministrantek, diakonisek w K.K jako woli Boga.
Poborowe,
ZABRANIAM używania mojego nicku i opisywania tutez wkładania SŁÓW których nie wypowiedziałam !!!
A jedynie ty urabiasz swoimi komentarzami o MNIE OPINIĘ

ROZUMIESZ krótki przekaz ja personalnie nie piszę o Tobie .
I TEGO OCZEKUJĘ OD CIEBIE.More
a Jota-Jota zwolenniczką szafarek, ministrantek, diakonisek w K.K jako woli Boga.

Poborowe,
ZABRANIAM używania mojego nicku i opisywania tutez wkładania SŁÓW których nie wypowiedziałam !!!
A jedynie ty urabiasz swoimi komentarzami o MNIE OPINIĘ


ROZUMIESZ krótki przekaz ja personalnie nie piszę o Tobie .
I TEGO OCZEKUJĘ OD CIEBIE.
Posoborowe absurdy
@Jota-jotka Ty zabraniasz? Więc nie pisz głupot i nie rób głupich zaczepek. To twój wpis o ministrantkach w Kościele? Poczytaj po sobie swoje wpisy Pod Twoją obronę - Heres wzn ft @Adam Żak (prod. DBsound)
Po drugie.
Branie udziału na Mszy Świętej z ministrantkami, szafarkami , Komunią świętą na rękę , w maseczkach to jest grzech. I tu zgadzam się z komentatorką, że to kpina z Mszy świętej .…More
@Jota-jotka Ty zabraniasz? Więc nie pisz głupot i nie rób głupich zaczepek. To twój wpis o ministrantkach w Kościele? Poczytaj po sobie swoje wpisy Pod Twoją obronę - Heres wzn ft @Adam Żak (prod. DBsound)
Po drugie.
Branie udziału na Mszy Świętej z ministrantkami, szafarkami , Komunią świętą na rękę , w maseczkach to jest grzech. I tu zgadzam się z komentatorką, że to kpina z Mszy świętej .WYSŁUCHAJ UWAŻNIE TĘ AUDYCJĘ, CZY RZECZYWIŚCIE BÓG WIE PO CO JE POWOŁUJE
----------------------------------------
Twój wpis.
"Ps .
Próba rozbudowania o ministrantki itp.tematu ...
jeden Pan Bóg wie po co.
Radek33
Że co?Branie udziału we Mszy Św ,w której odbywa się Komunia na rękę, czy są ludzie w maskach to grzech?Napiszcie jeszcze jak jeden nawiedzony,że lepiej nie iść wcale do Kościoła niż na NOM.
Posoborowe absurdy
@Jota-jotka A co chcesz pisać o mnie? Może to że jestem "sekciarą" w Bractwie Piusa X? 😂 Pisz co chcesz. Chętnie z Tobą wejdę w polemikę
V.R.S.
@Radek33
"Napiszcie jeszcze jak jeden nawiedzony,że lepiej nie iść wcale do Kościoła niż na NOM."
---
To akurat, tj. jeśli chodzi o pójście do kościoła - patrząc na to co NOM robi z Katolicką Wiarą i najświętszymi jej tajemnicami akurat nie budzi większych wątpliwości dla tych, którzy patrzą na dewastację jakiej dokonał nowy ryt w dziedzinie liturgii oczami wiary i rozumu.
Posoborowe absurdy
@Radek33 Najpierw wysłuchaj tej audycji, a potem cytuj fałszywe słowa @PiotrM "... że lepiej nie iść wcale do Kościoła w niedzielę niż na NOM.." . To On pierwszy tak krzyczał , aby wyjść z Kościołów UWAGA ! Nowe słowa Konsekracji nie skutkują Przeistoczeniem !
Po drugie
1. Ty masz świadomość czy rzeczywiście uczestniczysz we Mszy NOM?
2. Ty masz świadomość, że ta obecna Msza jest zmutowana …More
@Radek33 Najpierw wysłuchaj tej audycji, a potem cytuj fałszywe słowa @PiotrM "... że lepiej nie iść wcale do Kościoła w niedzielę niż na NOM.." . To On pierwszy tak krzyczał , aby wyjść z Kościołów UWAGA ! Nowe słowa Konsekracji nie skutkują Przeistoczeniem !
Po drugie
1. Ty masz świadomość czy rzeczywiście uczestniczysz we Mszy NOM?
2. Ty masz świadomość, że ta obecna Msza jest zmutowana od tej Mszy NOM jaką nakazywał odprawiać Pawe VI, a w Polsce kard. Wyszyński, gdzie na 177 konferencji EP przedstawił Regulamin tej Mszy NOM, gdzie w słowach KONSEKRACJIA miała być zachowana ŁACINA?
3. Ty masz świadomość, że Msza NOM zależy od INTENCJI księdza . Jeżeli jest zła INTENCJA + KONCELEBRA = NIEWAŻNA MSZA ŚWIĘTA
4. Ty masz świadomość, że podchodząc do Komunii św. na stojąco i na rękę profanujesz Jezusa Eucharytycznego? I depczesz po Panu Jezusie, lub siadasz z tyłkiem na Niego w ławce.
5. Ty masz świadomość, że maski w kościele to obraza Pana Boga i brak ufność w jego nadprzyrodzoność. Czy Pan Jezus zaraża w Kościele. Ten co leczył trędowatych?
JAK SIĘ TO MA DÓ SŁÓW PSALMISTY .... "NIE ZAKRYWAJ OBLICZA PANIE PRZEDEMNĄ" ,a sam buźkę zasłaniasz szmatą - symbolem niewolnictwa?
PO TO SĄ USTA ABY CHWALIĆ PANA W JEGO ŚWIATYNI.
6. Ty masz świadomość, że to Ksęża łamią Konkordat i Prawo Cowidowe, gdzie wyraźnie pisze, że WCZASIE SPRAWOWANIA KULTU RELIGIJNEGO NIE TRZEBA ZASŁANIAĆ TWARZY
Jota-jotka
Posoborowa,
Proszę usuń wszystkie oszczercze wypowiedzi o ministrantkach ,do których dopisałaś swoją narrację!
Robert Suchowski
Postawa przełożonego Bractwa św. Piusa X, który akceptuje aborcyjne szczepionki jest antykatolicka. Co z tego, że ktoś odprawia Mszę Trydencką, skoro aprobuje te satanistyczne preparaty ? Uznawanie jawnego heretyka Bergoglio za Papieża, który udziela im ,,zezwoleń'' na spowiadanie czy śluby też daje do myślenia.
Ciężko dziś w ogóle określić, ile jeszcze Kościoła Katolickiego pozostało na świecie …More
Postawa przełożonego Bractwa św. Piusa X, który akceptuje aborcyjne szczepionki jest antykatolicka. Co z tego, że ktoś odprawia Mszę Trydencką, skoro aprobuje te satanistyczne preparaty ? Uznawanie jawnego heretyka Bergoglio za Papieża, który udziela im ,,zezwoleń'' na spowiadanie czy śluby też daje do myślenia.
Ciężko dziś w ogóle określić, ile jeszcze Kościoła Katolickiego pozostało na świecie. Myślę, że są to rozproszone grupki i jednostki, które trzymają się jeszcze katolickiej wiary i przykazań i nie pokrywają się one z oficjalnymi wspólnotami i zakonami figurującymi formalnie pod przymiotnikiem ,,katolicki''. A czy są jacyś katolicy wśród księży i wiernych FSSPX ? Myślę, że są; mam nadzieję że ich też tam można znaleźć.
Posoborowe absurdy
Zacznij od siebie @Jota-jotka na tej stronie Pod Twoją obronę - Heres wzn ft @Adam Żak (prod. DBsound) . Wyjaśnij też ten wpis. TO TWÓJ WPIS
-------------------------------
Ps .
Próba rozbudowania o ministrantki itp.tematu ...
jeden Pan Bóg wie po co.
More
Zacznij od siebie @Jota-jotka na tej stronie Pod Twoją obronę - Heres wzn ft @Adam Żak (prod. DBsound) . Wyjaśnij też ten wpis. TO TWÓJ WPIS
-------------------------------

Ps .
Próba rozbudowania o ministrantki itp.tematu ...
jeden Pan Bóg wie po co.
Jota-jotka
Posoborowe,
Jesteś zablokowana koniec dydkusji
Jota-jotka
Panie Robercie,
,,Myślę, że są to rozproszone grupki i jednostki, które trzymają się jeszcze katolickiej wiary i przykazań i nie pokrywają się one z oficjalnymi wspólnotami i zakonami figurującymi formalnie pod przymiotnikiem ,,katolicki'',,
I tutaj zgadzam się ,są takie grupy i jednostki ,które boją się wprost przyznać ( nie oceniam na wszystko przyjdzie czas jak Bóg pozwoli,,
Ważne by Trwać na …More
Panie Robercie,

,,Myślę, że są to rozproszone grupki i jednostki, które trzymają się jeszcze katolickiej wiary i przykazań i nie pokrywają się one z oficjalnymi wspólnotami i zakonami figurującymi formalnie pod przymiotnikiem ,,katolicki'',,

I tutaj zgadzam się ,są takie grupy i jednostki ,które boją się wprost przyznać ( nie oceniam na wszystko przyjdzie czas jak Bóg pozwoli,,
Ważne by Trwać na modlitwie Eucharystii ,Sakramentach ,wtedy nawet ,kiedy człowiek zawiedzie ( może nawet Kapłan ,który przeżywa kryzys)
Jest BÓG ,ON nie zawiedzie.
Nawet kiedy nic nie czujemy ,widzimy ,kiedy może taka ciemność ,która AŻ BOLI .
właśnie wtedy jeszcze bardziej i mocnej przylgnąć do Jezusa ,który zna ból OPUSZCZENIA ,aż do ...
Radek33
@Posoborowe absurdy
Napisałeś,że uczestniczenie w takiej Mszy jest grzechem,a nie przyjmowanie na rękę Konunii,to chyba jest różnica,czy wg Ciebie żadna?Jak jak wrzucałem dziesiątki mediów jakim złem jest Komunia na rękę,to Ciebie tu jeszcze nie było,wiec daruj sobie szkolenie mnie w tym temacie ,tak samo z maskami
V.R.S.
@Radek33
Panie Radku kiedy pan sobie wreszcie uświadomi że Komunia na rękę to element pakietu Nowy Ład Liturgiczny Pawła VI z wiosny 1969 kiedy to w przeciągu półtora miesiąca pojawił się NOM (konstytucja Missale Romanum) i zezwolenie na Komunię dołapną (Memoriale Domini)?
Polecam lekturę - przyszłego błogosławionego ks. Blachnickiego - bo on otwarcie pisał w latach 60-tych że chodzi o walkę …More
@Radek33
Panie Radku kiedy pan sobie wreszcie uświadomi że Komunia na rękę to element pakietu Nowy Ład Liturgiczny Pawła VI z wiosny 1969 kiedy to w przeciągu półtora miesiąca pojawił się NOM (konstytucja Missale Romanum) i zezwolenie na Komunię dołapną (Memoriale Domini)?
Polecam lekturę - przyszłego błogosławionego ks. Blachnickiego - bo on otwarcie pisał w latach 60-tych że chodzi o walkę z "materializmem" eucharystycznym u wiernych i indywidualną adoracją eucharystyczną podczas Mszy. Komunia miała być teraz wydarzeniem wspólnotowym, podobnie jak Msza NOM, w którym widać protestancką koncepcję zbiorowej celebracji "synaksy" w zgromadzeniu, któremu pastor jedynie przewodniczy (o czym otwarcie napisano w pierwotnej instrukcji obsługi czyli OWMR pomijając w ogóle katolicką definicję Mszy).
Jota-jotka
Panie VRS,
Bliżej nam byłoby do siebie ...gdybyśmy szukali tego co nas łączy.
A łączy nas JEZUS CHRYSTUS ,który to na Krzyżu umarł i odkupił już wtedy mnie i Ciebie .
JEZUS i ŻYCIE WIECZNE powinno być CELEM,
środkiem nasza wolna wola w wyborze .
Duchowni ,Kapłani to narzędzia w ręku Boga.
Ja i Pan też możemy być narzędziem dla innych jeśli zobaczą ,że NAJWAŻNIEJSZY jest JEZUS ,potem KOŚCIÓŁ …More
Panie VRS,
Bliżej nam byłoby do siebie ...gdybyśmy szukali tego co nas łączy.
A łączy nas JEZUS CHRYSTUS ,który to na Krzyżu umarł i odkupił już wtedy mnie i Ciebie .
JEZUS i ŻYCIE WIECZNE powinno być CELEM,
środkiem nasza wolna wola w wyborze .
Duchowni ,Kapłani to narzędzia w ręku Boga.
Ja i Pan też możemy być narzędziem dla innych jeśli zobaczą ,że NAJWAŻNIEJSZY jest JEZUS ,potem KOŚCIÓŁ ŚWIĘTY ...to nic ,
że napełniony grzesznikami do takich przyszedł do chorych ... i często pytał Pan Jezus czy WIERZYSZ ?
To jest klucz .

„Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” (Łk 18,8)
Posoborowe absurdy
@Radek33 Tak napisałam, że takie uczestnictwo w Novus Ordo jest grzechem . Wymieniłam ci punkty. Ale wsłuchaj się w słowa tej pani prowadzącej audycję, która również mówi kiedy uczesnictwo we Mszy NOM jest grzechem. ODNOWA W KOŚCIELE KATOLICKIM JEST TEŻ GRZECHEM, gdzie na Mszy grają gitarki, ludzie klaszczą, bujają się w rytm muzyki, tańczą.
P:o drugie
Powołujesz się na Blachnickiego? Na tego …More
@Radek33 Tak napisałam, że takie uczestnictwo w Novus Ordo jest grzechem . Wymieniłam ci punkty. Ale wsłuchaj się w słowa tej pani prowadzącej audycję, która również mówi kiedy uczesnictwo we Mszy NOM jest grzechem. ODNOWA W KOŚCIELE KATOLICKIM JEST TEŻ GRZECHEM, gdzie na Mszy grają gitarki, ludzie klaszczą, bujają się w rytm muzyki, tańczą.
P:o drugie
Powołujesz się na Blachnickiego? Na tego księdza, który wprowadził baptystyczną Oazę do Kościoła Katolickiego? I z protestantami udoskanała Domowy Kościół i Oazę. . O nie dziekuję
To przez Oazę odeszłam od K,K i protestantów z którymi miałam styczność
V.R.S.
@Jota-jotka
"Bliżej nam byłoby do siebie ...gdybyśmy szukali tego co nas łączy"
---
Szukanie tego co łączy to ma miejsce w posoborowym dialogu pseudo-ekumenicznym. 1) Jeżeli jesteśmy katolikami to nie ma potrzeby szukania tego co nas łączy a jeśli 2) istnieje taka potrzeba to założenie zdania nr 1 jest najwyraźniej błędne.
A używanie Imienia Jezus jako sloganu, hasła jak to lubią robić protestanci …More
@Jota-jotka
"Bliżej nam byłoby do siebie ...gdybyśmy szukali tego co nas łączy"
---
Szukanie tego co łączy to ma miejsce w posoborowym dialogu pseudo-ekumenicznym. 1) Jeżeli jesteśmy katolikami to nie ma potrzeby szukania tego co nas łączy a jeśli 2) istnieje taka potrzeba to założenie zdania nr 1 jest najwyraźniej błędne.

A używanie Imienia Jezus jako sloganu, hasła jak to lubią robić protestanci tj. bez rzeczywistej woli poznania prawdziwego Jezusa i Jego Objawienia przekazywanego wiernie i niezmiennie przez Kościół (a nie żadne prywatne wizje, nauki "braci odłączonych" czy własne subiektywne odczucia) jest wzywaniem Imienia Bożego nadaremno.
Jota-jotka
VRS,
ŁAŁ CO ZA munrości.
szczerze powiem,w pierwszej chwili niedowierzalam,że TAK MOZNA!
(A używanie Imienia Jezus jako sloganu, hasła jak to lubią robić protestanci tj. bez rzeczywistej woli poznania prawdziwego Jezusa i Jego Objawienia przekazywanego wiernie i niezmiennie przez Kościół (a nie żadne prywatne wizje, nauki "braci odłączonych" czy własne subiektywne odczucia) jest wzywaniem Imienia …More
VRS,
ŁAŁ CO ZA munrości.
szczerze powiem,w pierwszej chwili niedowierzalam,że TAK MOZNA!

(A używanie Imienia Jezus jako sloganu, hasła jak to lubią robić protestanci tj. bez rzeczywistej woli poznania prawdziwego Jezusa i Jego Objawienia przekazywanego wiernie i niezmiennie przez Kościół (a nie żadne prywatne wizje, nauki "braci odłączonych" czy własne subiektywne odczucia) jest wzywaniem Imienia Bożego nadaremno.😡😡😡
To jeśli tak uważasz,że ja tak postępuje !!!jak napisałeś co dokładnie zacytowałam 😡😭)

Ad1,,. 1) Jeżeli jesteśmy katolikami to nie ma potrzeby szukania tego co nas łączy ,,

I to powinno wystarczyć
,,Niech wasza mowa będzie:
Tak, tak; nie, nie.
A co nadto jest, od Złego pochodzi,,
Posoborowe absurdy
@Robert Suchowski Ośmieszasz się tym wpisem. Wysłuchaj tej pani w audycji co ma do powiedzenia. Twoje argumenty są warte tyle "co kot napłakał".
Dalej jest złośliwe walenie konia tym artykułem z Bibuły. Macie z @PiotrM i resztą bandy jak @MEDALIK ŚW. BENEDYKTA , @m.rekinek , @Natalia Teresa . @Tadeusz Kaktus
temat, aby uderzać w Bractwo Św. Piusa X, który był jiuż dawno i to przez wiele …More
@Robert Suchowski Ośmieszasz się tym wpisem. Wysłuchaj tej pani w audycji co ma do powiedzenia. Twoje argumenty są warte tyle "co kot napłakał".
Dalej jest złośliwe walenie konia tym artykułem z Bibuły. Macie z @PiotrM i resztą bandy jak @MEDALIK ŚW. BENEDYKTA , @m.rekinek , @Natalia Teresa . @Tadeusz Kaktus
temat, aby uderzać w Bractwo Św. Piusa X, który był jiuż dawno i to przez wiele osób tłumaczony nawet w samym Bractwie. Wasz cel - uderzyć w Bractwo i tyle zwykłym paszkwilem. Nie ma sensu tłumaczyć, nawet sam ks. Bańka przedstawił dowody i autor tego artykułu. No cóż. Ludzie nie są tacy głupi jak wy. Swój rozum mają i wnioski sami wyciągną.

Po pierwsze
Tu jest wyraźnie obracanie kota ogonem i przypisywanie czyiś win Bractwu. Nie winni są papież, biskupi, kardynał Polak, proboszczowie, za to że namawiali do wiernych do szczepień, ale winne Bractwo. W dodatku z rąk tych zbrodniarzy bierzecie Komunię Świętą na Indulcie lub NOM

Gdyby tak było, że księża Bractwa namawiają do abrocyjnych szczepionek to ja pierwsza krzyczę i dołączam do waszej bandy Indultowej.

Gdyby tak było że ks. Stehlin krzyczy, że Pan Jezus zaraża jak kłamał Piotr Mrotek w swoim filmie to też byłby wielki szum. - Dziwię się że tego argumentu nie przytoczyłeś.

Tak się boi ks. Stehlin, że rozdaje Komunię wiernym na kolanach i do ust, i w dodatku bez maseczki i rękawiczek gumowych

Po drugie
Skoro rzekomo akceptujemy szczepionki TO DLACZEGO KSIĄDZ SZYDŁOWSKI ZNALAZŁ SIĘ W WIĘZIENIU? Za co? za to że zachęcał do szczepień "aborcyjnymi szczepionakami"?
Cóż dalej bijcie pianę, walcie konia. Może ktoś wam uwierzy, jakie to jest zbrodnicze Bractwo Św. Piusa X. Piotr, rekinek, abp. Lenga, dr. St. Krajski ośmieszyli się na maxa. A głupców, którzy wam uwierzą też się znajdą. Jedno jest pewne. Boga się nie boicie powielając na okrągło te kłamstwa, aby znięchęcić do FSSPX i przyciągnąć wiernych do Indultu w Sanoku , Sandomierzu, Radomiu, z Kielc innych regionów do Indultu. Dla księży Indultu liczy się wierni, a za nimi Kasa. I tyle.

Po trzecie

I znowu się tutaj ośmieszył PIotr Mrotek i m. rekinek, a Bractwo PXma być chłopcem do bicia. Kto tu się dogaduje z Franciszkiem?
Bractwo św. Piusa X - skrót FSSPX, czy Indultowe Bractwo św. Piotra - skrót FSSP? - to dowiedz się z tej audycji powyżej.

Po czwarte
Bractwo od 2000 lat jest takie samo, Nie musi mieć pozwolenia w Kościele na udzielanie Sakramentów - a tym samym przy okazji Mszy Trydenckiej.
Jednak to pierwszy Benedykt XVI zdjął ekskomunikę z FSSPX, na które nałożył JP II . BXVI pozwolił na to, aby księża posoborwi uczyli się odprawiania Mszy po Łacinie. To FSSP odłączyło się od FSSPX i podporządkowało się papieżowi i nauczaniu SW II sprawując INDULT

Po piąte
Franciszek dał pozwolenie na sprawowanie Sakramentów w Kościołach, które zajęli bezprawnie moderniści. JEDNAK W PRAKTYCE PROBOSZCZOWIE NIE WPUSZCZALI DO KOŚCIOŁÓW KSIĘŻY BRACTWA ŚW. PIUSA X
To był "haczyk" Franciszka, aby złowić Bractwo i włączyć go w struktury posoborowe

Po szóste.
Tak się Bractwo dogaduje i uznaje Franciszka, że dalej jest poza Jego strukturami. Uznają NIE FRANCISZKA, ALE URZAD PAPIESKI. W końcu jest święto KATEDRY ŚW. PIOTRA APOSTOŁA Święto katedry św. Piotra – Wikipedia, wolna encyklopedia
Uznają Urząd, ale nie Franciszka i wcześniejszych papieży posobrowych. Są od 2000 lat w Kościele Chrystusowym i odrzucają MODERNISTÓW W K.K. I ICH FAŁSZYWE NAUCZANIE.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Robert Suchowski
łoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz
4 godziny temu
Postawa przełożonego Bractwa św. Piusa X, który akceptuje aborcyjne szczepionki jest antykatolicka. Co z tego, że ktoś odprawia Mszę Trydencką, skoro aprobuje te satanistyczne preparaty ? Uznawanie jawnego heretyka Bergoglio za Papieża, który udziela im ,,zezwoleń'' na spowiadanie czy śluby też daje do myślenia.
Ciężko dziś w ogóle określić, ile jeszcze Kościoła Katolickiego pozostało na świecie. Myślę, że są to rozproszone grupki i jednostki, które trzymają się jeszcze katolickiej wiary i przykazań i nie pokrywają się one z oficjalnymi wspólnotami i zakonami figurującymi formalnie pod przymiotnikiem ,,katolicki''. A czy są jacyś katolicy wśród księży i wiernych FSSPX ? Myślę, że są; mam nadzieję że ich też tam można znaleźć.
Robert Suchowski
- Ośmieszasz się tym wpisem.
Nie jesteśmy na ,,Ty’’; to po pierwsze
- Twoje argumenty są warte tyle "co kot napłakał".
No to jest dopiero ,,argument’’ …
- złośliwe walenie konia
Co to ma być ?! Jakaś nowa subkultura u was zapanowała ?
- Nie winni są papież, biskupi, kardynał Polak, proboszczowie, za to że namawiali do wiernych do szczepień, ale winne Bractwo.
A gdzie ja to napisałem ? Każdy …More
- Ośmieszasz się tym wpisem.
Nie jesteśmy na ,,Ty’’; to po pierwsze
- Twoje argumenty są warte tyle "co kot napłakał".
No to jest dopiero ,,argument’’ …
- złośliwe walenie konia
Co to ma być ?! Jakaś nowa subkultura u was zapanowała ?
- Nie winni są papież, biskupi, kardynał Polak, proboszczowie, za to że namawiali do wiernych do szczepień, ale winne Bractwo.
A gdzie ja to napisałem ? Każdy jest winny jeśli to bagno akceptuje.
- Gdyby tak było, że księża Bractwa namawiają do abrocyjnych szczepionek to ja pierwsza krzyczę …
Nie trzeba namawiać, by stawiać się poza Kościołem. Wystarczy akceptować te zbrodnicze preparaty jako dopuszczalne. Do aborcji też ktoś może nie namawiać, ale wystarczy, że jest za jej dopuszczalnością.
- Gdyby tak było że ks. Stehlin krzyczy, że Pan Jezus zaraża jak kłamał Piotr Mrotek w swoim filmie to też byłby wielki szum.
Nie jestem adwokatem Pana Mrotka i nie wiem co ów ksiądz krzyczał.
- Skoro rzekomo akceptujemy szczepionki TO DLACZEGO KSIĄDZ SZYDŁOWSKI ZNALAZŁ SIĘ W WIĘZIENIU? Za co? za to że zachęcał do szczepień "aborcyjnymi szczepionakami"
Podobno pomagał w załatwianiu fałszywych zaświadczeń. A takie fałszywki są zgorszeniem dla innych, ponieważ udając że zaakceptowaliśmy aborcyjne preparaty dajemy zły przykład innym i narażamy ich jeszcze na utratę życia lub zdrowia.
- Cóż dalej bijcie pianę, walcie konia.
Pani język to prymitywny chlew i kompromitacja
- Bractwo od 2000 lat jest takie samo,
Nie wiedziałem, że Bractwo istnieje już 2000 lat …
- Uznają Urząd, ale nie Franciszka i wcześniejszych papieży posobrowych.
Co za bełkot. Przecież wymieniają go w kanonie a niedawno ich szef się z tym heretykiem spotkał. Niezłe pranie mózgu Pani zrobili ci ludzie. Ale ja dobrze Pani życzę. Z Panem Bogiem.
Posoborowe absurdy
@Robert Suchowski Ha, ha, ha. 😂 😂 😂 . Nie wiedział, że Bractwo św, P X ma 2000 lat. .." Za to ma 2000 lat nauczanie po SW II. Koniec dyskusji. Następny do golenia proszę. Tak walicie batem jak w konia na Bractwo św. Piusa X.