Clicks1.7K
csk.news
92

Šéf synody: pierka áno, ale sutany nie sú vítané

Kardinál Lorenzo Baldisseri, 79-ročný tajomník synody, na začiatku „Amazonského“ stretnutia - Synody dňa 7. októbra oznámil delegátom, že „môžeme [= mali] prísť v duchovnom“- skôr ako v sutanách. „Duchovné“ označuje kňažské tričko, ktoré sa nosí s nohavicami a ktoré pôvodne používali protestantskí kazatelia.

Po vyhlásení nasledoval obvyklý potlesk [Komunistickej strany] (video nižšie). Otázkou je, či František bude dobrým príkladom v [bielych?] nohaviciach.

Komentátori na sociálnych médiách vtipkovali: „Paródia je mŕtva.“ A „Kým to skončí, budú nahí.“

Baldisseriho návrh má zmysel: Týmto spôsobom je viditeľné dokonca aj voľným okom, že nejde o Katolícku synodu.

#newsFbecmarpon

Kňazov nerobí kňazmi ich oblečenie ale posvätný úrad, ktorí zastávajú. Vďaka Bohu za nich. Dávajme si pozor, aby sme sa nestali farizejmi, obielenými hrobmi, ktorí hľadia na vonkajšok a vnútro je plné hniloby. Nečiahajme na Pánovho pomazaného- ani slovami, nie je to bez zodpovednosti, kráľ Dávid je v tom príkladom. Vnímam, a nechápem, ako je možné, že na kresťanskej? stránke je plno protipápežský…More
Kňazov nerobí kňazmi ich oblečenie ale posvätný úrad, ktorí zastávajú. Vďaka Bohu za nich. Dávajme si pozor, aby sme sa nestali farizejmi, obielenými hrobmi, ktorí hľadia na vonkajšok a vnútro je plné hniloby. Nečiahajme na Pánovho pomazaného- ani slovami, nie je to bez zodpovednosti, kráľ Dávid je v tom príkladom. Vnímam, a nechápem, ako je možné, že na kresťanskej? stránke je plno protipápežských článkov, a administrátori s tým súhlasia....?
Paxus likes this.
Paxus
Administrátori Gloria tv sú sami proti pápežom po II. Vatikánskom koncile, asi sú lefebvristi. Okrem toho tu dáva svoje príspevky najmä sekta Dohnalovcov a mnohých aj získali svojou "horlivosťou a pravovernosťou"
Mária Hajduchová mozes mi dať súradnice, kde sa David ruhá Bohu?
Láska k blížnemu (aj keď je to pápež, ktorý je na tejto stránke dehonestovaný) nie je rúhanie, ale Boží príkaz(Mt22,39+Lk6,35). A toto je výzva pre nás na celý život, aby sme sa tomu učili. Kráľ Dávid bol taký frajer, že ani kráľovi, ktorý mu čiahal na život si nedovolil ublížiť, aj keď mal možnosť (Knihy Samuelove- 1Sam 26,16, 2Sam1,14...). Dokonca potrestal toho, ktorý tak urobil - z úcty k …More
Láska k blížnemu (aj keď je to pápež, ktorý je na tejto stránke dehonestovaný) nie je rúhanie, ale Boží príkaz(Mt22,39+Lk6,35). A toto je výzva pre nás na celý život, aby sme sa tomu učili. Kráľ Dávid bol taký frajer, že ani kráľovi, ktorý mu čiahal na život si nedovolil ublížiť, aj keď mal možnosť (Knihy Samuelove- 1Sam 26,16, 2Sam1,14...). Dokonca potrestal toho, ktorý tak urobil - z úcty k Bohu. Každý kňaz je "Pánov pomazaný".
Určite sa nemá nikto dehonestovat. Dokonca ani pápež. Prúser nastáva, keď sa ukáže, že dehonestovany úbožiak robí špinu a zapiera Krista. Sám Duch Svätý ho usvedčuje z týchto praktik. Dôkazy sú nevyvrátitelne! Falošná láska ešte nikoho nikdy nespasila.
Mates5485 and one more user like this.
Mates5485 likes this.
ľubica likes this.
ľubica
Mates5485 and one more user like this.
Mates5485 likes this.
ľubica likes this.
Tato Synoda nema nic spolocne s katolickym ucenim! Sv.Pavol to vyjadril jasne!

Ale to, čo obetujú, obetujú zlým duchom, a nie Bohu. A ja nechcem, aby ste boli spoločníkmi zlých duchov. Nemôžete piť Pánov kalich aj kalich zlých duchov; nemôžete mať podiel na Pánovom stole aj na stole zlých duchov. 1Kor 10,20-21
maria klara and 5 more users like this.
maria klara likes this.
Joske likes this.
BernadettaJaMalinka likes this.
Mates5485 likes this.
apredsasatoci likes this.
ľubica likes this.
Joske
Pleticháři se snaží dát slovu katolický jiný obsah. Stejně katolická je podle nich služba Bohu i démonům. Káže se zcela otevřeně jiné evangelium, podle kterého je možná služba dvěma pánům.
Za sebe prohlašuji, že jiné evangelium, než Kristovo, nepřijímám.
BernadettaJaMalinka and 3 more users like this.
BernadettaJaMalinka likes this.
Mates5485 likes this.
ľubica likes this.
apredsasatoci likes this.