Clicks1.7K
pl.news
8

Za dużo "interpretacji"? Wątpliwości wokół wywiadu Benedykta

Najnowszy wywiad Benedykta XVI dla oligarchów nie odpowiada słownictwu i stylowi Josepha Ratzingera, pisze AldoMariaValli.it (2 marca).

Argumenty: Ratzinger nie użyłby słowa "fanatycy" na określenie osób niezadowolonych z jego rezygnacji, nie ingerowałby we włoską politykę, mówiąc, że premier Mario Draghi jest "bardzo ceniony w Niemczech" i "może 'rozwiązać kryzys", ani nie przypisałby przekonań prezydentowi Bidenowi ("osobiście jest przeciwny aborcji").

Valli uważa jednak, że stwierdzenie, iż "nie ma dwóch papieży, ale tylko jeden" jest autorstwa Ratzingera, ponieważ często to powtarzał, ale nigdy nie wyjaśnił, że "jedynym papieżem jest Bergoglio, a ja już nie jestem papieżem". Valli sugeruje w ten sposób, że Ratzinger daje w ten sposób jakąś tajną wiadomość.

Kiedy wywiad został opublikowany, Corriere.it napisało, że momentami arcybiskup Gänswein interpretował niezrozumiałe wypowiedzi podupadłego Benedykta.

Grafika: AldoMariaValli.it, #newsChsmxunfdz
mulciper
A swistak zawija...
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
marcys.td, to nie Benedykt XVI zrobił tyle zamieszania, ale masoneria kościelna.
marcys.td
Nie wolno rozmywać odpowiedzialności. To kard. Ratzinger, były papież, i swoją postawą i wypowiedziami, wprowadził chaos.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
marcys.td, Nie wolno rozmywać odpowiedzialności. To kard. Ratzinger, były papież, i swoją postawą i wypowiedziami, wprowadził chaos.
------------------------------------------
Nieprawda, jesteś w błędzie! Nie można osądzać Papieża Benedykta XVI, nie znając całej Prawdy. Jaki były Papież ? Benedykt XVI do śmierci zostanie prawowitym Papieżem, nie zrezygnował z Urzedu, ale tylko został zmuszony do …More
marcys.td, Nie wolno rozmywać odpowiedzialności. To kard. Ratzinger, były papież, i swoją postawą i wypowiedziami, wprowadził chaos.
------------------------------------------
Nieprawda, jesteś w błędzie! Nie można osądzać Papieża Benedykta XVI, nie znając całej Prawdy. Jaki były Papież ? Benedykt XVI do śmierci zostanie prawowitym Papieżem, nie zrezygnował z Urzedu, ale tylko został zmuszony do rezygnacji z posługi. Zresztą Pismo Święte też o tym mówi! Proszę przeczytać Orędzie dotyczące Papieża Benedykta XVI :

Mój biedny Święty Wikariusz, Papież Benedykt XVI, zostanie usunięty ze Stolicy Apostolskiej w Rzymie
marcys.td
Pomodlę się za Ciebie
marcys.td
Interpretacja interpretacji! Tyle zamieszania zrobił kard. Ratzinger, że już więcej nie można było. "Hermeneutyka ciągłości" ?
V.R.S.
Naciągania.Antysyllabus jest zwyczajną formą Syllabusa, itp.