Clicks103
Peter(skala)
4

Minúta po minúte: 17. novembra tisíce ľudí vyjadrujú v uliciach svoj postoj k nariadeniam Matovičovej vlády

Bratislava 17. novembra 2020 (HSP/TASR/SITA/Foto: SITA/Jana Birošová, HS, TASR-Pavol Ďurčo)

hlavnespravy.sk/…niam-matovicovej-vlady/2351786

Dnes, 17. novembra, dňa boja za slobodu a demokraciu, plánujú vo veľkom vyjsť do ulíc slovenských miest mnohí ľudia. Chcú dať najavo, čo si myslia o vláde Igora Matoviča. Protesty sa uskutočnia v Bratislave a ďalších mestách Slovenska vrátane Košíc, Prešova, Michaloviec, Banskej Bystrice, Popradu či Žiliny. V Bratislave sa uskutoční protest na Hodžovom námestí, začína sa o 16.00 h. Na 15.00 h je ohlásená aj tzv. prechádzka na Námestí slobody

Účastníci protestujúci proti vláde Igora Matoviča pred Prezidentským palácom počas núdzového stavu na Slovensku pre pandémiu COVID-19 pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu. Bratislava, 17. november 2020

17.30 Jeden z ťažkoodencov pred Úradom vlády pristúpil k davu a protestujúcim uviedol, že zbytočne kričia, keďže „dom je prázdny.“ Ľudia tu stoja so sviečkami. Ľudia sú zhromaždení aj na Námestí Slobody.

17.20 Davy ľudí sa presunuli pred Úrad vlády SR i parlament. Pri parlamente sú policajní ťažkoodenci. Pred Úradom vlády sú oceľové zábrany a stovky ťažkoodencov.

17.15 Agentúra SITA informuje, že medzi rečníkmi pred Prezidentským palácom vystúpili poslanci Národnej rady SR Marian Kotleba a Milan Mazurek (obaja ĽSNS), bývalý predseda Kresťanskodemokratického hnutia Ján Čarnogurský, predseda Komunistickej strany Slovenska (KSS) Jozef Hrdlička či syn bývalého predsedu Slovenskej národnej strany Jána Slotu Pavol Slota.

Kotleba vo svojom prejave davu povedal, že policajti zbili poslanca parlamentu Andreja Medveckého (ĽSNS). Ľudí vyzval, aby sa spolu s ním išli „prejsť pred parlament“.

Igora Matoviča pred Prezidentským palácom počas núdzového stavu na Slovensku pre pandémiu COVID-19 pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu. Bratislava, 17. november 2020

17.11 V Košiciach majú niektorí ľudia cez seba vlajku SR. Ľudia pískajú a skandujú: „Preč s takou vládou.“

Na snímke protivládny protest pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici v Košiciach v utorok 17. novembra 2020

17.10 Dav v Bratislave sa pokojne rozchádza.

17:00 V Bratislave ľudia opäť spievali hymnu Slovenskej republiky.

16.58 Ľudia prítomní v Bratislava na proteste dodržiavajú nariadenie nosiť rúško aj v exteriéri.

16.52 „Každý jeden z toho davu pred prezidentským palácom, každý jeden a každá jedna z nich umožnili, aby 31 rokov po Nežnej revolúcii stál pri birmovanom boľševikovi Ficovi nejaký smiešny pohlavár Hrdlička, ktorý oslovuje ľudí súdruh a súdružka. Takto vyzerá krádež Nežnej revolúcie v priamom prenose. Normálne fyzicky ma to bolí,“ uviedla na sociálnej sieti europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS).

16.50 Na transparentoch prirovnávali ľudia premiéra k Adolfovi Hitlerovi a vládu k fašistom, na kabátoch mali niektorí pripnutú židovskú hviezdu s nápisom netestovaný.

16.45 Dopravu v Bratislave usmerňujú policajti, ktorí po 16. hodine uzavreli priľahlé ulice.

16.42 „V jednote je sila,“ kričia ľudia v Košiciach.

16.40 V uliciach sú dnes aj tisíce Čechov. Dav v centre Prahy skanduje: „Slobodu!“, „My chceme na pivo!“ a „Deti do škôl!“, ale aj „Čechy Čechom!“.

16.32 „No, nedá sa veľmi prechádzať, mesto je plné… Tak pokračujem na Hlavné námestie…,“ zverejnil Andrej Danko.

16.30 Dav kričí: „Odstúpiť!“

16.15 Agentúra SITA informuje, že pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestujú proti súčasným opatreniam vlády tisíce ľudí. Pripojili sa k nim aj protestujúci spred Úradu vlády SR či futbaloví Ultras Slovana.

Tí dnes pred Úradom vlády SR hádzali delobuchy, niektorí sa snažili zhodiť aj zátarasy oddeľujúce protestujúcich od sídla vlády. Na protest dohliadalo niekoľko desiatok ťažkoodencov a policajti na koňoch. Demonštrujúci pred Úradom vlády SR skandovali heslá ako „Slovensko Slovákom“, „Vlastizrada“ či „Matovič do basy“. Policajti na niektorých použili slzotvorný plyn.

16.12 Množstvo ľudí sa nachádza aj na Námestí SNP v Bratislave.

16.10 K prezidentskému palácu neustále smeruje dav ľudí. Niektorí stoja až pri hoteli Tatra.

16.02 „Nie, nebojme sa o November. Dnešný deň nie je jeho pohrebom, je len budíčkom. Budíčkom, aby sme si o to viac uvedomili, že jeho hodnoty musíme neustále chrániť a deťom vysvetľovať. Aby pochopili, že sloboda bez zodpovednosti je len ilúzia slobody. Aby pochopili, že sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii, ktorú dnes budeme vidieť v uliciach v bagandžách mašírovať,“ zverejnil na sociálnej sieti Igor Matovič.

Uviedol tiež, že ostatní ľudia si dnes myslia, že sloboda je absolútna a ak príde k oprávnenej snahe štátu chrániť v pandémii zdravie a životy starých a chorých, tak to je vraj zásah do ich ústavných práv.

16.00 Rečník žiadal nadviazať diplomatické vzťahy s Ruskou federáciou a nastolenie úradníckej vlády.

15.55 Na bránu prezidentského paláca umiestnili transparent „Deti do školy. Vláda do basy.“

15.50 Ľudia v Bratislave skandujú: „Matovič do basy.“

15.46 Pred prezidentským palácom sú tisíce ľudí. Skandujú: „Slovensko Slovákom.“ Prichádza sprievod ľudí smerujúci zo železničnej stanice.

15.45 Ľudia protestujú aj v Žiline.

17. november 2020 Žilina

15.42 Pri ľavom krídle prezidentského paláca sa nachádza oddiel ťažkoodencov, ktorých je približne okolo sto.

15.40 Na Hodžovom námestí sa nachádza množstvo ľudí v rozostupoch. Priestor pred prezidentským palácom je takmer celý zaplnený.

15.35 Ľudia idúci od NR SR sa spojili s davom prichádzajúcim z Petržalky.

15.30 Dav ľudí smeruje od železničnej stanice k prezidentskému palácu. Domáci obyvatelia tam prišli privítať „cezpoľných“. Slečna v dave uviedla: „Toto je môj prvý protest.“

15.20 Dav pred NR SR sa rozchádza a smeruje k prezidentskému palácu.

15.18 Množstvo ľudí sa zišlo aj v Košiciach.

15.17 Agentúra SITA informuje, že pred Úradom vlády SR a Prezidentským palácom sa zišlo niekoľko stoviek ľudí, ktorí plánujú protestovať proti vládnym opatreniam v boji proti koronavírusu. Postupne tam prichádzajú aj policajti a ťažkoodenci. Hlavný protest je naplánovaný na 16:00.

Pred Hlavnou stanicou sa zasa vo veľkých skupinách združujú aj Ultras Slovana. Polícia proti nim zatiaľ nezasiahla.

15.15 Stretnutie pri NR SR je pokojné, zúčastňuje sa ho približne 500 ľudí.

15.12 Predseda strany Smer-SD má krátky príhovor. Jeden účastník vykrikoval, ale dav ho vypískal.

Ľudia pre NR SR počas 17. novembra 2020

15.10 Slováci spievajú hymnu Slovenskej republiky.

15.07 Ľudia prítomní pred NR SR skandujú: „Fico je najlepší.“

14.45 „Bratislava sa už plní, my práve s Lacom Kamenickým vyrážame z mojej kancelárie k soche Alexandra Dubčeka pred parlamentom,“ zverejnil na sociálnej sieti poslanec Smer-SD Ľuboš Blaha.

14.42 „Na Šafárikovom námestí pred UK v Bratislave sme ako vedenie SNS vzdali hold slobode a demokracii,“ informoval Andrej Danko, predseda SNS.

14.40 Ľudia s vlajkami smerujú z mesta na železničnú stanicu, kde je plánovaný zraz o 15.00 h.

Ďalšie hlúčiky ľudí idú na hrad. Pri budove Národnej rady SR sa uskutoční o 15.00 h akcia opozičnej strany Smer-SD.
ľubica
kto nemá jasno o čom bol 17.11.1989.....Sametově snadný pád komunismu v Československu 1989
sametová/ nežná? len preto že bola vopred dohodnutá!!! Prečo teraz ked sme oberaní o základné ľudské práva, sa teraz žiadni herci, umelci nezgrupovali na namestiach? Lebo to jednoducho neorganizovali ´ich´ ludia...ale nomrálni ludia z davu, ktorým zaleží na tom, aby ekonomika SR , zdravie i životy …More
kto nemá jasno o čom bol 17.11.1989.....Sametově snadný pád komunismu v Československu 1989
sametová/ nežná? len preto že bola vopred dohodnutá!!! Prečo teraz ked sme oberaní o základné ľudské práva, sa teraz žiadni herci, umelci nezgrupovali na namestiach? Lebo to jednoducho neorganizovali ´ich´ ludia...ale nomrálni ludia z davu, ktorým zaleží na tom, aby ekonomika SR , zdravie i životy detí , starkých a celých rodín neletelo von Bruselským komínom!!!
Peter(skala)
Vládni poslanci zo SaS a OĽaNO nechcú rešpektovať výsledky prípadného referenda o predčasných voľbách. Matovič bol pritom v minulosti silným zástancom referenda
hlavnespravy.sk/…ym-zastancom-referenda/2351222
Peter(skala)
Taraba k testovaniu: „Rečičky, ako Rakúsko ide Slovenskou cestou, sú reálne ako letný sneh.“ Ústavný právnik vysvetlil dôvod
hlavnespravy.sk/…ravnik-vysvetlil-dovod/2351728
One more comment from Peter(skala)
Peter(skala)