Clicks4.8K

Wiadomości GloriaTV

Jordania Ponad 30 tys. osób wzięło udział we Mszy św., której Benedykt XVI przewodniczył na stadionie międzynarodowym w Ammanie. W kazaniu Ojciec Święty powiedział: „Niech każda chrześcijańska …More
Jordania

Ponad 30 tys. osób wzięło udział we Mszy św., której Benedykt XVI przewodniczył na stadionie międzynarodowym w Ammanie. W kazaniu Ojciec Święty powiedział: „Niech każda chrześcijańska rodzina wzrasta w wierności wzniosłemu powołaniu do bycia szkołą modlitwy, gdzie dzieci uczą się szczerze miłować Boga, gdzie dojrzewają w samodyscyplinie i w trosce o potrzeby innych. Kontynuując wątek rodzinny, Benedykt XVI wskazał na niezwykle istotną misję kobiet w społeczeństwie i Kościele. Obecnie Kościół stara się odkryć na nowo ów „profetyczny charyzmat” kobiet, ubogacający człowieczeństwo ciepłem, miłością, miłosierdziem i pokojem, podkreślił Papież.

Polska

Skąd bierze się powołanie do kapłaństwa, zastanawiał się dzisiaj, 9 maja, w katowickiej katedrze metropolita katowicki arcybiskup Damian Zimoń, informuje portal wiara.pl. Przewodniczył on uroczystej Mszy św., podczas której wyświęcił 17 kapłanów. W homilii abp Zimoń wyjaśnił, że u źródeł powołania jest Boża miłość. Hierarcha podkreślił, że powołanie do kapłaństwa jest czymś większym niż sam człowiek. Przypominając słabość św. Piotra, abp Zimoń wyjaśnił, że dopiero po zesłaniu Ducha Świętego apostoł otrzymał moc by odważnie głosić niewygodną dla słuchaczy prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Chrystusa. - Taka jest teologia posłannictwa – podkreślił metropolita katowicki.

Polska

Dnia 7 maja br. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego miała się odbyć konferencja pt. Homoseksualizm z naukowego i religijnego punktu widzenia. W wyniku terroryzującej presji medialnej Prorektor ds. Studenckich i Informatyzacji został zmuszony odwołać konferencję. W tej sytuacji studenci przenieśli obrady poza obszar Uniwersytetu.
Oficjalnie uniwersytet objaśnił odwołanie troską o bezpieczeństwo studentów oraz całego środowiska uniwersyteckiego.

Polska

Od 15 do 17 maja w kinie "Świt" w Warszawie odbędzie się pierwszy. Podczas przeglądu pokazanych zostanie 8 filmów minowanych przez Filmotekę Watykańskę jako najwartościowe. Będą to: „Andriej Rublow” Andrieja Tarkowskiego, "Metropolis” Fritza Langa, „Tam, gdzie rosną poziomki” Ingmara Bergmana, "Dersu Uzała” Akiry Kurosawy, „Franciszek - kuglarz Boży” Roberto Rosselliniego, „Obywatel Kane” Orsona Wellsa, „Nazarin” Louisa Bunuela, „La Strada” Federico Felliniego i „Iluminacja” Krzysztofa Zanussiego. Wstęp na wszystkie filmy i imprezy towarzyszące jest wolny.
Tylko prawda jest ciekawa
Prof. UKSW dr hab. Marek KOWALSKI prorektor ds. studenckich i informatyzacji odwołal konferencję na temat homoseksualizmu. Na zdjeciu wyglada jak brat Zyda Geremka. Czyzby kolejny "kon trojanski" na katolickiej uczelni?

GLORIA TV prawie nie ma filmow z pielgrzymki papieza Benedykta XVI do Ziemi Swietej. Nie ma jego homilii.