08:35
Clicks872
Stano Kobella
3
Cez Oheň #04 - Moja nová jazda 28. júla 2011 Toto je pokračovanie môjho svedectva - "Cez Oheň." Veci o ktorých rozprávam nie sú v chronologickom poradí, ale rozpamätávam sa na tieto udalosti a veci, …More
Cez Oheň #04 - Moja nová jazda 28. júla 2011

Toto je pokračovanie môjho svedectva - "Cez Oheň." Veci o ktorých rozprávam nie sú v chronologickom poradí, ale rozpamätávam sa na tieto udalosti a veci, ktoré sa stali v mojom živote, pretože viem, že iní ľudia sa z nich môžu poučiť. Veľmi silno som túžil za konkrétnym motorovým autom, keď ma Pán priviedol naspäť k priemyslu, potom čo som nejaký čas nemal prácu.

Dostal som sa na vrchnú riadiacu pozíciu a rozhodol som sa kúpiť si auto, a veľmi sa mi páčil Mercedes-Benz - bol to Mercedes E-240. Práve ich začali vyrábať s malými dvojitými svetlami vpredu a naozaj som miloval toto auto.

Ale podriadil som to Ježišovi, kvôli tomu som sa modlil. Povedal som: "Pane, naozaj chcem toto auto, ale ak nechceš, aby som ho mal, potom ho nechcem." Ale veľmi som túžil za týmto konkrétnym motorovým autom.

A tak som sa modlil a pýtal som sa Boha, a čakal som. A veľmi krátko potom som mal sen. A v tomto sne som si kupoval toto konkrétne motorové auto, tento konkrétny model. Tak som sa rozhodol a kúpil som to auto, veľmi pekné auto.

Ľudia, to je najlepšie auto, aké som kedy v živote mal. Všetko o čom som sníval pre auto, bolo v tom aute. Báječne sa ovládalo a všetko tam bolo skrátka báječné. Ale, viete, toto auto ma nespravilo šťastným, pretože v prvom rade, prvá vec čo sa stala bolo, že zrazu som mal lepšie auto ako môj šéf. A tento chlapík bol žiarlivý a začal byť na mňa protivný. Nuž dobre, možno že to môžem zvládnuť!

Ale mal som problém - ak som išiel do obchoďáku či kamkoľvek, musel som zaparkovať na druhej strane parkoviska, lebo som sa obával, že niekto by mohol prísť a zaparkovať vedľa mňa, otvoriť svoje dvere pri mojom aute a poškodiť ho. Tiež som mal obavu, že nejaká stará dáma by mohla naraziť nákupným vozíkom do môjho auta a poškodiť ho. Chodieval by som do obchodov a vyzeral z okna, či auto je stále v poriadku.

A jedného dňa som si pomyslel: povedzme že by som išiel okolo miesta autohavárie a niekto bude smrteľne krvácať - vzal by som ho a naložil do môjho auta? A uvažoval som, že by som váhal, pretože by som zašpinil to krásne šikovné auto.

Moji vlastní priatelia i rodina začali byť ku mne protivní, pretože si mysleli: "nuž, tento chlapík teraz zbohatol!" - ale ja som nezbohatol! Bol som len zadĺžený, lebo som dlhoval peniaze za toto auto.

Takže som platil za túto veľkú jazdu, ale nedávalo mi to radosť, ktorú som očakával, že mi dá. V tom čase som si to mohol dovoliť, ale nerobilo ma to šťastným.

Takže jednej noci som mal sen - snívalo sa mi, že šoférujem toto šikovné auto na ceste a zrazu sa mi v ceste objavila voda. Tak som sa musel otočiť a vrátiť sa späť. A v tomto sne som zastavil a otočil som auto. A keď som ho otočil, ľavý blatník odpadol - tam vo sne. A potom odpadla kapota. A v tomto sne som stál vedľa auta a pozeral som sa naň, a dobre som ho uvidel. Je to len šasi, kolesá a motor.

A v mojom sne som si uvedomil: Človeče, táto vec nie je taká úžasná, ako som si vždy myslel. A pozrel som sa hore vo sne a povedal som: "Pane, čo teraz?"

A obzrel som sa a za mnou bolo staré autíčko: štvordverový pickup, či dvojkabína, ako ho niektorí nazývajú. A okamžite som vedel v tomto sne, že toto musím urobiť.

Ráno som sa prebudil a bol som už rozhodnutý - vedel som, že Pán mi dal odkaz. Tak som zavolal predajcovi z autoobchodu, kde som kúpil auto a povedal som, že chcem predať toto auto. A v tom čase boli tieto autá veľmi žiadané, lebo ich bol nedostatok. A boli prekvapení, ale povedali, že ho radi odo mňa odkúpia. Predal som ho veľmi rýchlo, za pár dní, ani som pri tom veľa nestratil. Ale potom som začal hľadať ten pickup, ktorý som videl v mojom sne. A viete si predstaviť, že moja žena i priatelia boli šokovaní a vraveli: "Prečo si predal Merca? Je to tvoje vysnené auto, prečo si ho predal?" Dokonca môj šéf bol šokovaný.

A potom keď som šoféroval okolo autobazáru, uvidel som to auto. Bolo už raz havarované, pretože hore na streche bolo miesto, kde sa začal odlupovať tmel z karosérie, bola už predtým opravovaná. Ale cena bola dobrá - stálo zlomok toho, čo som zaplatil za Mercedes. A rovno som ho kúpil v hotovosti. Nevyzeralo príliš dobre, ale tento malý dízlový pickup je presne to, čo som chcel. Táto vec mi dala veľa radosti.

Akí prekvapení boli moji kolegovia v práci na parkovisku pre vedúcich, keď som tam došiel v pondelok ráno s touto dymiacou šelmou - pretože to bol dízel a robil trošku hluk, a zaparkoval som tam medzi ďalšie Mercedesy a BMWčka a autá vedúcich pracovníkov. Nedokázali toto pochopiť. Ale ľudia, toto ma urobilo šťastným, lebo som si uvedomil, že toto auto bolo modlou a nedávalo mi žiadnu radosť. Veľmi sa mi uľavilo, keď som sa ho zbavil.

Viete, Boh nás nechce vyvlastniť, ale my prikladáme hodnotu veciam, ktoré nemajú žiadnu hodnotu. Pracujeme pre veci, ktoré nemôžu uspokojiť, a vtedy sa tieto veci stávajú našimi modlami a z tohto som sa poučil. Odvtedy šoférujem staré autá.

Toto sa stalo asi pred 12 či 13 rokmi. Ale odvtedy šoférujem staré vozidlá a dávajú mi radosť, lebo ich môžem používať na to, na čo máte auto, a to znamená ako vozidlo, nie ako modlu.

Moji priatelia, len som sa chcel s vami podeliť, že Boh vám chce dať to úplne najlepšie, ale to najlepšie je byť svedkom pre Ježiša Krista, byť spokojní s tým čo máme, byť zameraní na Krista. A nehľadať potešenie vo veciach tohto sveta. Nezáleží na tom, aké šikovné je to auto, už po 5 rokoch je staré a nikto ho už nechce, stratilo svoju hodnotu. Skôr ako ho splatíte, už si viac nemyslíte, že je také šikovné. Ale zapredali ste mu svoju dušu.

Boh ma uzdravil, a ja ďakujem Ježišovi za školu ohňa. Viedol ma cez oheň, aby ma učil správne hodnoty, hodnoty Kráľovstva, hodnoty Božieho Kráľovstva!

Ďakujem za vypočutie. Nech vás Ježiš žehná.

youtube.com/watch?v=iNIrsL5dDl4
Public domain
Unam Sanctam SK
Benedikt XVI. aj František nie sú kresťania. Benedikt XVI. splnil proroctvá z Apokalypsy: vatikankatolicky.com/proroctva/ Je to falošný prorok. vatikankatolicky.com/apokalypsa/
Herézy antipápeža Benedikta XVI. vs herézy antipápeža Františka: vatikankatolicky.com/anti-papez-benedikt-xvi/ vatikankatolicky.com/anti-papez-frantisek/
Odpadlíctvo Benedikta XVI. a Františka v mešite
Silvia Ivanová
ježiš je na prvom mieste
Unam Sanctam SK
Tak sa obráťte na pravú vieru Kristovu, katolícku vieru: vatikankatolicky.com/katolicky-krst-kroky-ku-konvertovaniu/