Igor75
Franciszek będzie jednak ostatnim papieżem!
Słynna przepowiednia się wypełnia


Ostatnie tygodnie obfitowały w spekulacje na temat wyboru kolejnego następcy świętego Piotra. Często przypominano słynną przepowiednię Malachiasza, która rzekomo zwiastuje wstąpienie na tron papieski czarnego papieża, który miałby być ostatni. Już wiemy, że nowym namiestnikiem chrystusowym został Jorge Mario Bergoglio.…More
Franciszek będzie jednak ostatnim papieżem!
Słynna przepowiednia się wypełnia


Ostatnie tygodnie obfitowały w spekulacje na temat wyboru kolejnego następcy świętego Piotra. Często przypominano słynną przepowiednię Malachiasza, która rzekomo zwiastuje wstąpienie na tron papieski czarnego papieża, który miałby być ostatni. Już wiemy, że nowym namiestnikiem chrystusowym został Jorge Mario Bergoglio. Jak ten wybór ma się do wizji żyjącego w XII wieku irlandzkiego duchownego?
Pochodzi z Argentyny, ma 76 lat i obrał imię Franciszek - cały świat poznał już nowego papieża. Nie milkną komentarze dotyczące dokonanego przez kardynałów wyboru. Wszystkie media prezentują też sylwetkę Ojca Świętego. Wybór nowej głowy Kościoła odbył się znacznie szybciej, niż prognozowano. Wiadomo już, że zawiodły typowania ekspertów oraz bukmacherów, którzy obstawiali, że wybrany zostanie Angelo Scola z Włoch albo Peter Turkson z Ghany. Ten ostatni idealnie wpasowywałby się w słynną przepowiednię Malachiasza, zakładającą - zgodnie z interpretacją - że kolejny papież, który ma być ostatnim, będzie papieżem czarnym. Czy oznacza to, że przepowiednia Malachiasza się nie wypełniła? Nic z tych rzeczy. Zgodnie z pojawiającymi się rewelacjami także papież Franciszek może być interpretowany jako "czarny papież".

Jorge Mario Bergoglio jest pierwszym od XIX wieku zakonnikiem, który został wybrany papieżem i pierwszym jezuickim przywódcą Kościoła w historii. Ten człowiek renesansu (Bergoglio jest teologiem, chemikiem, filozofem, znawcą literatury, filmu, a w przeszłości studiował także psychologię) w 1958 r. wstąpił do zakonu jezuitów. Fakt, że papież Franciszek przystąpił ponad pół wieku temu właśnie do tego zakonu apostolskiego, nie jest bez znaczenia w kontekście przepowiedni Malachiasza na temat "czarnego papieża" (fraza Gloria Olivae, czyli chwała oliwki, która kojarzona jest z czarnym kolorem oliwki, zdaniem niektórych może oznaczać właśnie wybór czarnego papieża). W ten właśnie sposób określany bywa bowiem potocznie generał Towarzystwa Jezusowego, który wybierany jest głosami przedstawicieli kongregacji generalnej.

Papież z Ameryki Południowej wprawdzie nigdy nie pełnił funkcji przełożonego generalnego jezuitów, ale już sam fakt jego związku z zakonem, na czele którego stoi osoba, która głównie przez propagatorów retoryki antykatolickiej nazywana bywa czarnym papieżem, wystarczył, by uznano, że nowy Ojciec Święty jest słynnym "czarnym papieżem" z przepowiedni Malachiasza, a co za tym idzie, papieżem ostatnim.

Skąd się wziął ten dziwny termin w odniesieniu do jezuickiego przełożonego? "Czarny papież" w wielu kręgach stanowi pogardliwe określenie lidera tego zakonu. Nie jest ono oczywiście stosowane przez samych jezuitów. Pojęcie to odnosi się do czarnej sutanny noszonej przez zakonników, w tym także samego przełożonego. Nawiązuje też do wielkiej władzy, jaką posiadali w przeszłości jezuici wewnątrz Kościoła katolickiego. Poza tym przełożony generał, podobnie jak papież, pełni zwykle swoją posługę do końca życia.
Piotr2000
Do KamilaPe

We wszystkim, cokolwiek sie stanie trzeba zaufac Bogu w Trojcy sw. Jedynemu i Matce Najswietszej.
Dziwi mnie tylko jedno, w tych Twoich komentarzach:
Skad wiesz /gdzie znalazles takie OSWIECENIE/, ze konca czasow ne bedzie, przynajmniej TERAZ?
Masz jakies specjalna komunikacje z Panem Bogiem?
_Stefanek,
O paruzji i końcu świata najlepiej i najdokładniej opowiada ks .A Skwarczyński:
www.youtube.com/watch
Deon
Wolnyczlowiek — 2013-02-13 10:00:31:
Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa
Wolnyczlowiek — 2013-02-13 09:59:53:
Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa
Wolnyczlowiek — 2013-02-13 09:58:54:
Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa
Wolnyczlowiek — 2013-02-13 09:53:05:
Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa
.......................................................................…More
Wolnyczlowiek — 2013-02-13 10:00:31:
Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa
Wolnyczlowiek — 2013-02-13 09:59:53:
Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa
Wolnyczlowiek — 2013-02-13 09:58:54:
Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa
Wolnyczlowiek — 2013-02-13 09:53:05:
Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa
................................................................................
Widzę,że troszeczkę sobie spamujemy ? 😌
Wolnyczlowiek
Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa
1 W sprawie przyjścia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, i naszego zgromadzenia się wokół Niego prosimy was, bracia, 2 abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo […More
Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa
1 W sprawie przyjścia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, i naszego zgromadzenia się wokół Niego prosimy was, bracia, 2 abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywane jest Bogiem lub co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga, dowodząc, że sam jest Bogiem. 5 Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? 6 Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. 7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 a wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, 10 z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy idą na zagładę, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.
2Tes, 2, 1-12 😇 Kroluj nam Chryste ! ! !
KamilPe
fr_parvus — 2013-02-12 12:28:45:

Spokojnie Kamil, to prawda, że ostatni Papież tej starej ery a nie końca świata, będzie nazwany Piotr II i on wprowadzi Kościół w nową epokę pokoju na ziemi, mimo że będzie zmuszony przebywać poza Watykanem, gdyż wówczas na Stolicy Piotrowej zasiądzie antypapież, który ogłosi antychrysta mesjaszem, chrystusem. Najpierw jednak inny Papież musi przygotować Kościół …More
fr_parvus — 2013-02-12 12:28:45:

Spokojnie Kamil, to prawda, że ostatni Papież tej starej ery a nie końca świata, będzie nazwany Piotr II i on wprowadzi Kościół w nową epokę pokoju na ziemi, mimo że będzie zmuszony przebywać poza Watykanem, gdyż wówczas na Stolicy Piotrowej zasiądzie antypapież, który ogłosi antychrysta mesjaszem, chrystusem. Najpierw jednak inny Papież musi przygotować Kościół i dokończyć reformę. ...chyba że uczyni to jeszcze Benedykt XVI w ciągu tych paru dni...

Nie będzie żadnego końca świata. Nadchodzi nowe średniowiecze, czas największego rozkwitu Kościoła na całej ziemi. Nadchodzi pełny triumf Niepokalanego Serca Maryi. Lecz zanim to nastąpi, musimy wejść na Golgotę. Kościół jest Mistycznym Ciałem Chrystusa i musi przejść tę samą drogę, którą przeszedł Jego Założyciel.

_____________________________________________________

Jak najbardziej braciszku końca świata nie będzie. Mówiąc papież apokalipsy miałem na myśli bardziej wielki ucisk i nadejście Królestwa Bożego. Co do Piotra II i antypapieża i antychrysta bądźmy jednak rozważni. Chociaż podobnie podejrzewam jak Ty, to jednak a interpretacja może byc mylna.

Co do nowego średniowiecza to trafiłęś w dyche. Właśnie.. Średniowiecze - wtedy Pan Jezus był na tronie. Intronizacja będzie przywróćeniem Króla na tron. :) Musimy być wszyscy w kontakcie i trzymać się wszyscy razem.
daniel.k
Ojciec Pio za przykładem św. Teresy powiedział wprost, że przy rozróżnianiu czy objawienie pochodzi od Boga, czy od złego należy spojrzeć na to, czy:
LĘK towarzyszy na początku objawienia czy później,
jeśli na początku jest lęk, po objawieniu smutek, tęsknota, to jest to prawidłowe,
jeśli odwrotnie,to pochodzi od złego.

Jako przykład podawał, że dzieci w Fatimie się zlękły, usłyszały, nie bójcie …More
Ojciec Pio za przykładem św. Teresy powiedział wprost, że przy rozróżnianiu czy objawienie pochodzi od Boga, czy od złego należy spojrzeć na to, czy:
LĘK towarzyszy na początku objawienia czy później,
jeśli na początku jest lęk, po objawieniu smutek, tęsknota, to jest to prawidłowe,
jeśli odwrotnie,to pochodzi od złego.

Jako przykład podawał, że dzieci w Fatimie się zlękły, usłyszały, nie bójcie się, przychodzę do was z Nieba, Maryja również się zlękła przy powitaniu Archanioła Gabriela.

Ojciec PIO – odróżnienie fałszywych objawień od prawdziwych
daniel.k
Autorem wizji mówiącej o końcu papiestwa jest Malachiasz, katolicki duchowny uznany za świętego. Jego dar jasnowidzenia potwierdził w swoich zapiskach jego biograf, a zarazem bliski przyjaciel - św. Bernard z Clarivaux. Malachiasz żył w latach 1094- 1148 i jak głosi legenda, przepowiednia została mu objawiona w roku 1139 r. Miała ona miejsce podczas pierwszej pielgrzymki irlandzkiego biskupa do …More
Autorem wizji mówiącej o końcu papiestwa jest Malachiasz, katolicki duchowny uznany za świętego. Jego dar jasnowidzenia potwierdził w swoich zapiskach jego biograf, a zarazem bliski przyjaciel - św. Bernard z Clarivaux. Malachiasz żył w latach 1094- 1148 i jak głosi legenda, przepowiednia została mu objawiona w roku 1139 r. Miała ona miejsce podczas pierwszej pielgrzymki irlandzkiego biskupa do Rzymu. Kiedy zobaczył on Wieczne Miasto, padł na kolana i otrzymał wizję: ujrzał przyszłość papiestwa.

Proroctwo irlandzkiego biskupa jest bardzo proste w formie i treści, zawiera bowiem wyłącznie przydomki przypisane kolejnym 111 papieżom. Wedle wyliczeń, to właśnie Benedykt XVI jest owym sto jedenastym namiestnikiem Stolicy Piotrowej. Jego następcą i zarazem ostatnim papieżem ma być Piotr Rzymianin. Końcowy fragment przepowiedni Malachiasza mówi: "W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego zasiądzie Petrus Romanus [Piotr Rzymianin], który będzie paść owce podczas wielu utrapień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec."
_Stefanek,
Metropolita Kolonii atakuje Niemców za zjadliwość wobec papieża

Po abdykacji Benedykta XVI kard. Joachim Meisner otwarcie przyznał, że zawsze czuł się osobiście zraniony pogardliwym traktowaniem papieża przez rodaków. Kardynał ma jeszcze inny powód do niezadowolenia. W styczniu br. odnotowano wyjątkowo dużą liczbę wystąpień z Kościoła: 494 Kolończyków, w tym 368 katolików.

Arcybiskup Kolonii …More
Metropolita Kolonii atakuje Niemców za zjadliwość wobec papieża

Po abdykacji Benedykta XVI kard. Joachim Meisner otwarcie przyznał, że zawsze czuł się osobiście zraniony pogardliwym traktowaniem papieża przez rodaków. Kardynał ma jeszcze inny powód do niezadowolenia. W styczniu br. odnotowano wyjątkowo dużą liczbę wystąpień z Kościoła: 494 Kolończyków, w tym 368 katolików.

Arcybiskup Kolonii nie szczędzi słów krytyki wobec Niemców za ich stosunek do rodaka na tronie Piotrowym. W portalu internetowym "Frankfurter Rundschau" Meisner powiedział: - Zawsze czułem się osobiście urażony pogardliwym i zjadliwym tonem, w jaki mówiono w Niemczech o papieżu. Wielu Niemców "nie ma poczucia własnej wartości, wręcz dumy" z tego, że po blisko 500 latach znów Niemiec "przejął funkcję, z którą łączy się taka odpowiedzialność globalna" - gromił kardynał.
================================
źródło ;onet
Spark_fulfilled_my_destiny
jest na glorii wywiad z znanym egzorcystą, który wypowiadał się na temat przepowiedni, orędzi czy wizji prywatnych. Jeśli podaje wizja czy to co wcześniej wymieniłem konkretną datę to jest to bardzo podejrzane, nawet biblia przecież nie podaje w księdze Daniela czy Apokalipsie daty kiedy to wszystko się wydarzy. Za dużo czytać prywatnych objawień bez cienia znania Biblii i teologii nie polecam, …More
jest na glorii wywiad z znanym egzorcystą, który wypowiadał się na temat przepowiedni, orędzi czy wizji prywatnych. Jeśli podaje wizja czy to co wcześniej wymieniłem konkretną datę to jest to bardzo podejrzane, nawet biblia przecież nie podaje w księdze Daniela czy Apokalipsie daty kiedy to wszystko się wydarzy. Za dużo czytać prywatnych objawień bez cienia znania Biblii i teologii nie polecam, sam kiedyś zawziąłem się bardzo i w dwa miesiące przeczytałem Biblię od deski do deski, wtedy efektem moich poszukiwań był film na youtube 24 minuty w piekle czy coś podobnego. Bardzo dużo pamiętałem z biblii i mogłem ten filmik i jego przesłanie skonfrontować z biblią. Okazał się całkowicie nie zgodny z prawdą Biblii. Dlatego nie ma co wpadać w fanatyzm i bezkresną i bezkrytyczną wiarę w te objawienia, który jak wiem denuncjatorem wydarzeń nie jest byt o dobrych aspiracjach a źródło każdego grzechu, a więc Szatan.
😡 😜 🤬 🙄 🙄
KamilPe
NIEWIADOMO CZY OSTATNI PAPIEŻ PRZYJMIE IMIĘ "PIOTR".

"Piotr Rzymianin" to przydomek nadany temu papieżowi przez św. Malachiasza. Jednak imię może przybrać inne
KamilPe
Polecam też zbiór przepowiedni o III wojnie światowej i trzech dniach ciemności

III WOJNA ŚWIATOWA, 3 dni ciemności i wielka rola Polski - PRZEPOWIEDNIE (WAŻNE !!!)
One more comment from KamilPe
KamilPe
Troche w tym filmie się pomylili, gdyż przedostatniego papieża św. Malachiasz opisał: "chwała oliwki".

Czyżby nadeszła już pora na papieża apokalipsy "Piotra Rzymianina" ?
Kinia87
hmmm...ciekawe 😌
Anja39
CZAS NAJWYŻSZY 😌
katolikos
Zbliża się

III wojna światowa w 2027 r. Zginie 1/4 ludzkości
Korea Pn żuci juz nie długo bombe atomową
daniel.k
klara33 — 2013-02-12 09:37:13:
I skąd możesz wiedzieć czego chce Bóg?

-------------------------------
Bóg chce szybkiego nawrócenia, Jego zagubionych dzieci, Klaro.
_Stefanek,
klara33 — 2013-02-12 09:41:53: Katolikos przestań już pisać te głupoty żaden święty nie podawał dat. Co ty możesz wiedzieć? jak ktoś podaje datę to jest już podejrzany
==================================
carpediem-dokładnie przekłada masońska propagandę medialna ,przed którą tak usilnie musimy sie bronić.Wiadomo przecież jaki jest jego cel pobytu na tym forum.
modernistae prohibere
Poniższe komentarze zwolennika zjudaizowanego chrześcijaństwa świadczą wyraźnie o wątpliwym pochodzeniu przepowiedni. chodzi o to, aby goje żyli w ciągłym strachu o własna przyszłość, a wtedy geszefty włóczęgów nie będą zagrożone. Na sąsiednim wątku jest wpis użytkownika Wolnyczlowiek — 2013-02-11 18:45:01: potwierdzający moją hipotezę.
klara33
Katolikos przestań już pisać te głupoty żaden święty nie podawał dat. Co ty możesz wiedzieć? jak ktoś podaje datę to jest już podejrzany.