wacula25wp.pl
No arcybiskup Sławoj Głódź opuścił definitywnie rezydencję w Gdańsku podał rzecznik kurii . Głódź otrzymał nakaz zamieszkania poza Archidiecezją Gdańską w ramach kary nałożonej przez Watykan. No to nie będzie już mógł wysysać z tacy biednym parafianom w tym miejscu .Hmm -To nie jest żadna kara to są jakieś jaja - będzie sobie żył jak pączek w maśle . A o czym myśli Glodz na tej mszy i, tak …More
No arcybiskup Sławoj Głódź opuścił definitywnie rezydencję w Gdańsku podał rzecznik kurii . Głódź otrzymał nakaz zamieszkania poza Archidiecezją Gdańską w ramach kary nałożonej przez Watykan. No to nie będzie już mógł wysysać z tacy biednym parafianom w tym miejscu .Hmm -To nie jest żadna kara to są jakieś jaja - będzie sobie żył jak pączek w maśle . A o czym myśli Glodz na tej mszy i, tak slicznie skladajac raczki do Bozi?. Też mi kara z jednej rezydencji przeprowadził się do drugiej większej na którą nie zarobił nigdy jedynie tylko brał z tacy.
wacula25wp.pl
Okazały majątek abp. Głódzia w Bobrówce

W przypadku Głódzia takie mieszkanie będzie raczej stało puste. Bo w rodzimej Bobrówce Głódź przez lata budował posiadłość na ziemi, którą w latach dziewięćdziesiątych skupował od sąsiadów.

w listopadzie 2020 roku, na dwudziestu jeden hektarach, znajduje się kompleks kilku budynków oraz las, po którym biegają hodowane przez hierarchę, także w trakcie …
More
Okazały majątek abp. Głódzia w Bobrówce

W przypadku Głódzia takie mieszkanie będzie raczej stało puste. Bo w rodzimej Bobrówce Głódź przez lata budował posiadłość na ziemi, którą w latach dziewięćdziesiątych skupował od sąsiadów.

w listopadzie 2020 roku, na dwudziestu jeden hektarach, znajduje się kompleks kilku budynków oraz las, po którym biegają hodowane przez hierarchę, także w trakcie posługi arcybiskupiej w Gdańsku, daniele.

Główny budynek z kolumnami przypomina pałac szlachecki. Przed wejściem stoją gipsowe figurki lwów i jeleni oraz mosiężny bóbr.

Jak pisał „Newsweek”, sama ziemia warta jest około miliona złotych, a budynki wraz z wyposażeniem – kolejne parę milionów. Ile dokładnie, nie wiadomo. O tym, co jest za murem, wiedzą tylko goście arcybiskupa.

Ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny działa w salkach, do których wchodzi się z boku

W środku jest też ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i warsztat terapii zajęciowej Caritas Archidiecezji Białostockiej, z którego korzystają dzieci i osoby niepełnosprawne z sąsiednich powiatów. Jak to na ten cel Głódź kupił miejscową szkołę, w której powstał jego pałac.

Rehabilitantka przyjmuje w bocznej części pałacu w godz. 8-12. Na wizytę z NFZ trzeba czekać b. długimi miesiącami.

W kilku salach prowadzona jest rehabilitacja niepełnosprawnych, na które płynie 500 tysięcy rocznego dofinansowania z PFRON. Ale niepełnosprawni nie mieszkają tutaj na stałe, co sugeruje nazwa (ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy), tylko dojeżdżają. Te salki do ćwiczeń są skromne.

Natomiast w części, w której mieszka arcybiskup, są marmurowe podłogi, pozłacane meble, żyrandole z poroża jeleni, meble w stylu ludwikowskim czy jego własne portrety w złoconych ramach.


Są oskarżenia o ukrywanie przestępstw na tle seksualnym itd.....
jac505
Gdy przyjdą ich dusze na Sąd do Pana Jezusa mogą przeżyć szok gdy usłyszą słowa - NIE ZNAM CIĘ. Chociaż wiele dobrych rzeczy uczynili w Kościele to na koniec dopuścili się nieprawości i te ich dobre uczynki nie zostaną im policzone. Tyle razy czytali te słowa. Chcieli budować Kościół a przyczynili się do jego upadku. Panie Jezu przyjdź !
Weronika....S
Ci dwaj to nie dramat Kościoła, a antypapież Franciszek chce odwrócić uwagę od sprawa bieżących. Episkopaty, w tym EP, weszły w układy z satanistami sprawującymi obecnie władzę w świecie. Do jednoznaczności zmobilizowała mnie również wypowiedź Ks. Prof. Guza. Tylko na wniosek satanistów mogło dokonać się wylanie wody święconej, poniżanie Najświętszego Sakramentu poprzez udzielanie Komunii …More
Ci dwaj to nie dramat Kościoła, a antypapież Franciszek chce odwrócić uwagę od sprawa bieżących. Episkopaty, w tym EP, weszły w układy z satanistami sprawującymi obecnie władzę w świecie. Do jednoznaczności zmobilizowała mnie również wypowiedź Ks. Prof. Guza. Tylko na wniosek satanistów mogło dokonać się wylanie wody święconej, poniżanie Najświętszego Sakramentu poprzez udzielanie Komunii Świętej na stojąco i na rękę, nałożenie wiernym masek, że wyglądają jak chochoły, zamykanie kościołów czy ograniczenia maksymalne wiernych w kościołach oraz interwencja satanistycznej policji w czasie nabożeństw, a był przypadek, że i na wniosek proboszcza.
wacula25wp.pl
Zasadnicze pytanie-czy on jeszcze wierzy w Boga?

Bo gdyby wierzył to chyba bałby się piekła i nie robił takich rzeczy. Patrząc na to co wyprawia z kościołem na przestrzeni lat to chyba nie wierzy w Boga.
jac505
Gdyby biskup, arcy-biskup miał prawdziwą wiarę w sercu, żyłby prawdziwie nauką Jezusa, wiarą, miłością, a nie wiedza, administrowaniem, to nie potrzebowałby nigdy żadnej kartki do wygłoszenia słowa Bożego. Pozdr.
wacula25wp.pl
No niestety oni też uważają się za świętych jak ks.rydzyk kochają mamonę niestety
Radek33
Żeby Ojciec świety z taką samą sumiennością karał wszystkich heretyków i odstępców w purpurach
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Radek33,
,,Żeby Ojciec świety z taką samą sumiennością karał wszystkich heretyków i odstępców w purpurach''
------------------------------------------------
Jeśli masz na myśli Bergoglio, to przede wszystkim nie jest on ani ojcem, ani świętym i dlatego nie będzie karał heretyków i oodstępców w purpurach, ale ich wywyższał.
jac505
@Radek33 Najpierw sam musiałby poddać się szczerej i konstruktywnej krytyce a wtedy w pokorze musiałby albo ustąpić albo zmienić myślenie-nawrócić się. Pozdr.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Żelazna zasada jest taka: na tyle człowiek traci na ile sam na to pozwoli. Im więcej się pozwoli szatanowi tym więcej będzie chciał i tym więcej będzie nas gnębił, aż do całkowitego naszego upadku duchowego Ludzie strachliwi sami sobie są winni, bo nie walczyli o swoją wolność i nie sprzeciwiali się złu. Kto im kazał włożyć maski na twarz? szatan! Skoro się słucha szatana a nie Boga to takie są …More
Żelazna zasada jest taka: na tyle człowiek traci na ile sam na to pozwoli. Im więcej się pozwoli szatanowi tym więcej będzie chciał i tym więcej będzie nas gnębił, aż do całkowitego naszego upadku duchowego Ludzie strachliwi sami sobie są winni, bo nie walczyli o swoją wolność i nie sprzeciwiali się złu. Kto im kazał włożyć maski na twarz? szatan! Skoro się słucha szatana a nie Boga to takie są konsekwencje naszych wyborów. Trzeba mieć Bojaźń BOŻĄ, a szatana unikać i przepędzać ,,idź precz szatanie''. Zaczęło się od założenia masek, a skończy się Ukrzyżowaniem Kościoła i brakiem dostępu do Sakramentów Świętych!
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
(...),,Bycie katolikiem lub bycie oskarżonym o przestępstwa związane z nadużyciami to jedyne dwa przestępstwa, które Watykan karze, podczas gdy prałaci, którzy doprowadzają swoje diecezje do upadku herezją, świętokradztwem, homoseksualizmem i niegospodarnością są regularnie promowani.''
jac505
Poszli w ślady faryzeuszów i arcy-kapłanów. WSTYD I HAŃBA ! Pierwszy z lewej milioner, drugi mentalnością przypomina komunistycznych aparatczyków. Któremu panu, Panu oni służyli ? Panie Jezu przyjdź i oczyść nas !