pl.news
15K

Nikaraguański biskup w areszcie domowym

5 sierpnia nikaraguańska policja wszczęła śledztwo przeciwko Biskupowi Matagalpy, Rolando Álvarezowi, który sprzeciwia się władzom.

Postawione oskarżenia są niejasne. Álvarezowi zarzuca się podżeganie wiernych do przemocy i "aktów nienawiści wobec społeczeństwa", a także zakłócanie porządku.

W czwartek kapłan został osadzony w swojej rezydencji. Policja nie pozwoliła mu odprawić Eucharystii. Wierni zgromadzili się wokół jego domu.

Biskup wyszedł na zewnątrz, aby skonfrontować się z funkcjonariuszami i pobłogosławić wiernym (film poniżej). Kapłan chodził wśród ludzi i śpiewał wraz z nimi.

W pewnej chwili Álvarez uklęknął na chodniku z rękami do góry zaraz obok policjanta, który nie zainterweniował - uchwycone zdjęcia obiegły cały świat.

6 sierpnia Álvarez odprawił Eucharystię streamowaną na żywo prosto z jego domu. W śledztwo zamieszani są również inni księża (dokładnie sześciu) oraz osoby świeckie.

Nuncjusz Nikaragui, Sommertag, w marcu został wydalony z kraju za wspieranie konspiracji mającej na celu obalenie urzędujących władz.

#newsDxgxswapkn
02:04
Sławomir Sokołowski
Jak sprzeciwił się władzy szatańskiej, to niech mu Pan Bóg błogosławi, a wierni, niech noszą na rękach... Takich kapłanów nam potrzeba: odważnych, prawych, zapatrzonych w Niebo, bezkompromisowych względem "świata"...