45:24
KTO BĘDZIE WŁAŚCICIELEM CAŁEGO ŚWIATA, ŁĄCZNIE Z TOBĄ ? (Rozwiń tekst !!!) Poniższy 45-minutowy film „Monopol — podążaj za pieniędzmi” zapewnia kompleksowy przegląd tego, kto naprawdę jest …More
KTO BĘDZIE WŁAŚCICIELEM CAŁEGO ŚWIATA, ŁĄCZNIE Z TOBĄ ?

(Rozwiń tekst !!!) Poniższy 45-minutowy film „Monopol — podążaj za pieniędzmi” zapewnia kompleksowy przegląd tego, kto naprawdę jest właścicielem świata. Jak się okazuje, zdecydowana większość światowych aktywów należy do zaledwie dwóch firm inwestycyjnych — BlackRock i Vanguard Group.

Łącznie mają oni udziały w prawie 90% wszystkich firm z indeksu S&P 5001, a poprzez swoje pakiety inwestycyjne potajemnie sprawują kontrolę monopolistyczną nad wszystkimi branżami. Krótko mówiąc, pomysł, że na rynku istnieje konkurencja, jest sprytną iluzją.

BlackRock kupuje domy

Być może już znasz hasło Światowego Forum Ekonomicznego: „Do 2030 r. nic nie będziesz posiadać”. W tym celu BlackRock i inne firmy inwestycyjne kupują obecnie każdy dom jednorodzinny, jaki mogą znaleźć, oferując gotówkę w wysokości od 20% do 50% ceny wyższej niż cena oferowana. 2

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, być może zauważyłeś, że domy sprzedają się w ciągu kilku godzin od umieszczenia na liście, przez co polowanie na domy jest prawie niemożliwe. Nabywcy domów w moim rodzinnym stanie Floryda z pewnością doświadczają tego zjawiska.

Firmy inwestycyjne wykupują też całe dzielnice. Jako tylko jeden przykład, osiedle składające się z 124 domów w Conroe w Teksasie zostało kupione za 32 miliony dolarów — 20% powyżej wykazu — przez Fundrise LLC, firmę zajmującą się finansowaniem społecznościowym nieruchomości, która następnie przekształciła wszystkie domy w mieszkania jednorodzinne (SFR). 3

Według ekspertów inwestycyjnych, SFR są „wyjątkowo atrakcyjnymi aktywami inwestycyjnymi” i jest to jeden z aspektów napędzających ten trend. Uważa się, że czynniki napędzające to zmiany demograficzne, takie jak zakładanie rodzin przez milenialsów i ograniczenia przystępności cenowej. 4 Ale to naprawdę nie wyjaśnia w pełni tego, co się dzieje.

„Nic nie będziesz posiadać” do 2030 r. https://youtu.be/VmOJEPVLUlQ

Wojna z własnością prywatną

Kupno domu było częścią amerykańskiego snu od początku istnienia tego kraju. To znacząca część sukcesu finansowego i bezpieczeństwa.

Teraz Amerykanie z niższej i średniej klasy są celowo pozycjonowani, aby stać się stałymi najemcami, co oznacza, że nie mogą budować kapitału własnego. Ich zdolność do zakupu domu, nawet jeśli ich na to stać, jest odbierana im przez firmy, które mogą ich przelicytować ofertami gotówkowymi.

W ostatnim odcinku „60 minut” https://youtu.be/ZEwxYvQVU5g Stahl wykonała dobrą robotę, ujawniając, dlaczego ceny domów idą w górę. Nie chodzi tylko o to, że te firmy inwestycyjne mogą kupować domy jednym kliknięciem, ale także sztucznie podnoszą ceny zarówno domów, jak i czynszów.

Na przykład czynsze w Jacksonville na Florydzie wzrosły średnio o 31% w 2021 r., a Austin w Teksasie odnotowały wzrost czynszów o 40%. Powód wydaje się być dwojaki: nie budujemy wystarczającej liczby mieszkań, a to, co jest budowane, kupują właściciele korporacyjni po cenach wyższych niż rynkowe.

Inwestorzy na rynku nieruchomości korporacyjnych nawet nie patrzą na domy, które licytują, i zazwyczaj rezygnują z inspekcji. Dom może być w dowolnym stanie i sprzedać się w ciągu kilku godzin. Jak zauważa Stahl, „postawia to nabywców domu po raz pierwszy w poważnej niekorzystnej sytuacji”, ponieważ muszą przeskoczyć wiele przeszkód, zanim będą mogli uzyskać pożyczkę i sfinalizować transakcję.

Rząd szacuje, że brakuje nam obecnie 4 milionów domów i ten niedobór wciąż rośnie. Jedna z firm inwestujących w nieruchomości, z którą rozmawiał Stahl, twierdzi, że co tydzień wystawia średnio od 200 do 300 domów do wynajęcia i co tydzień otrzymuje 10 000 zapytań o leasing.

Nie tak ukryta redystrybucja bogactwa

Jak zauważono w tweecie z hodowli kulturowej: 5

„To jest redystrybucja bogactwa i to nie bogactwo bogatych ludzi jest redystrybuowane. To normalna amerykańska klasa średnia, sól bogactwa ziemi trafiająca w ręce najpotężniejszych podmiotów i jednostek na świecie. Tradycyjny instrument finansowy [jest] odszedł na zawsze.

Kapitał własny jest głównym elementem finansowym wykorzystywanym przez rodziny z klasy średniej do budowania bogactwa, a BlackRock, instytucja finansowa finansowana przez rezerwy federalne, wykupuje wszystkie domy, aby upewnić się, że młode rodziny nie będą w stanie budować bogactwa… To jest fundamentalna reorganizacja społeczeństwa."


Rzeczywiście, i jest to zgodne z planami reorganizacji społecznej opisanymi pod banerami takimi jak The Great Reset, Build Back Better, Agenda 21 i Agenda 2030 for Sustainable Development (zobacz filmy poniżej). 6 , 7

https://youtu.be/VxqXf6gDPmI

Wszystkie te agendy działają razem w kierunku tego samego celu, którym jest globalny monopol na własność i bogactwo, z wyraźnym oddzieleniem tych, którzy mają, i tych, którzy nie mają; właściciele i właściciele; władcy i rządzeni; elita i chłopi pańszczyźniani.

Agenda „Zrównoważonego Rozwoju” to plan zniewolenia

https://youtu.be/rTE-3Fl7wgg

Wojna z własnością prywatną sięga dziesięcioleci. W 1976 roku, podczas pierwszej Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie osiedli ludzkich, zwanej Habitat 1, 8 , ONZ stwierdziła w punkcie 10: 9

„Ziemia… nie może być traktowana jako zwykły majątek, kontrolowany przez jednostki i podlegający naciskom i nieefektywności rynku. Prywatna własność ziemi jest również głównym instrumentem akumulacji i koncentracji bogactwa, a zatem przyczynia się do niesprawiedliwości społecznej; jeśli nie jest kontrolowana , może to stać się główną przeszkodą w planowaniu i realizacji planów zagospodarowania przestrzennego. Publiczna kontrola użytkowania gruntów jest zatem niezbędna.”

Najwyraźniej pomysł polega na tym, że prywatne firmy inwestycyjne, takie jak Vanguard i BlackRock, mogą zapobiegać niesprawiedliwości społecznej, wykupując całą prywatną własność i wynajmując ją. W ten sposób nikt (oprócz inwestorów) nie może budować bogactwa.

Własność prywatna i wolność są nierozłączne. ~ Jerzy Waszyngton

Na tym polega „sprawiedliwość” i nie ma ona nic wspólnego z równością. „Równość społeczna” jest niewiarygodnie niesprawiedliwa, ponieważ pozbawia osoby z talentem i chęcią możliwości zrobienia czegoś z siebie.

Własność prywatna i wolność są nierozłączne

Agenda ONZ dotycząca osiedli ludzkich, Agenda 21 i agenda Zrównoważonego Rozwoju 2030 stoją w bezpośredniej sprzeczności z amerykańską Kartą Praw i podstawowymi zasadami tego kraju. George Washington oświadczył: „Własność prywatna i wolność są nierozłączne”. Podobnie John Adams stwierdził, że „własność musi być bezpieczna, inaczej wolność nie może istnieć”.

W 1992 roku na Szczycie Ziemi podsekretarz generalny Konwencji w sprawie zmian klimatu i dyrektor wykonawczy Programu Środowiskowego ONZ Maurice Strong stwierdził, że: 10

„Obecny styl życia i wzorce konsumpcji zamożnej klasy średniej, obejmujące wysokie spożycie mięsa, spożywanie dużych ilości mrożonej i wygodnej żywności, korzystanie z paliw kopalnych, urządzeń, klimatyzacji w domu i miejscu pracy oraz mieszkalnictwa podmiejskiego, nie są zrównoważone”.

Jeśli spożycie mięsa, mrożonki, wykorzystanie paliw kopalnych, sprzęt AGD, klimatyzacja i domy jednorodzinne są „niezrównoważone”, to zrozumiałe jest, że celem każdego programu zrównoważonego rozwoju jest wyeliminowanie wszystkich tych rzeczy. W niektórych krajach jest to łatwiejsze niż w innych. Jak wyjaśnił Cook Country News Herald w 2012 roku: 11

„Ponieważ Kongres nie zgadza się na te wszystkie plany ONZ dotyczące kradzieży naszej własności i niszczenia naszej gospodarki, są one uchwalane przez dekrety, rozporządzenia wykonawcze, odezwy, dyrektywy i hojne dotacje udzielane lokalnym społecznościom…”

Krótko mówiąc, elita technokratyczna próbuje ominąć Konstytucję Stanów Zjednoczonych i Kartę Praw na różne sposoby, takie jak starania o przekształcenie Organizacji Narodów Zjednoczonych i Światowej Organizacji Zdrowia w globalne ośrodki władzy, przy czym państwa członkowskie są zmuszane do przestrzegania wszelkich agendy, które ustalają, podważając tym samym suwerenność narodową.

Jak wyjaśniono w powyższym filmie Agendy 21, Agenda 21 nie ogranicza się do ograniczania własności prywatnych domów i gruntów. Obejmuje również:

Zajęcie własności prywatnej

Zakaz dostępu ludzi do ziemi

Relokacja ludzi ze wsi do miast

Dodatkowe opodatkowanie

Ograniczenia w korzystaniu z wody

Ograniczenie ilości odpadów, które możesz wytwarzać

Wymuszone zaangażowanie społeczności

Manipulowanie wzorcami transportu i podnoszenie cen gazu w celu ograniczenia podróży — wszystko w imię „ratowania ziemi”

Krótko mówiąc, globalna elita chce, abyś uwierzył, że jedynym sposobem na uratowanie planety jest bycie ich niewolnikiem. To na pewno tragiczny wynik końcowy. Jeśli odniosą sukces, praktycznie wszystkie twoje konstytucyjne prawa i wolności zostaną wyeliminowane.

Kto jest właścicielem gruntów rolnych i dyktuje politykę żywnościową?

Własność prywatnych domów nie jest jedyną rzeczą zagrożoną przez wdzierający się monopol elitarystów. Bill Gates jest obecnie jednym z największych prywatnych właścicieli gruntów rolnych w USA, 12 , a także sprawuje niezrównaną władzę nad globalną polityką żywnościową, 13 , jak wyszczególniono w raporcie AGRA Watch, 14 „The Man Behind the Curtain: The Gates Foundation's Influence on the ONZ Food Systems Summit."

Chociaż Gates jest tylko jednym człowiekiem, jego wpływ jest znacznie wzmocniony przez fakt, że finansuje on tak dużą liczbę firm i organizacji, że licytują one po cichu. Kiedy widzisz długie listy grup, automatycznie myślisz, że w grze jest wielu graczy, podczas gdy w rzeczywistości Gates jest pojedynczym wątkiem przebiegającym przez większość lub wszystkie z nich.

W swoim raporcie z 2014 r. „Trzy przykłady problemów z dotacjami Fundacji Gatesa” AGRA Watch podkreśla, dlaczego ogromne inwestycje Gatesa w globalną produkcję żywności nie rozwiązały żadnego z bardzo realnych problemów, z którymi się borykamy. Przede wszystkim wiele rozwiązań, które popiera, to „rozwiązania bandowe”, które w rzeczywistości pogarszają podstawowe problemy.

Przykłady obejmują finansowanie rozwoju genetycznie modyfikowanej (GE) żywności zaprojektowanej tak, aby zawierała więcej określonych składników odżywczych. Problem polega na tym, że te uprawy zastępują następnie lokalną różnorodność zaledwie kilkoma odmianami GE, które nawet nie uwzględniają lokalnych warunków. Tak więc, dążąc do „ufortyfikowanych” odmian upraw, niedożywienie w rzeczywistości pogłębia się, ponieważ bioróżnorodność jest zmniejszona.

Po drugie, „uparta koncentracja na wydajności” jest sprzeczna z badaniami, które pokazują, że niska wydajność lub niewystarczająca produkcja nie powodują głodu na świecie. „Obecnie istnieje wiele dowodów na to, że problemem jest ubóstwo i brak dostępu, który jest pogłębiany przez niszczenie lokalnych systemów żywnościowych i komercjalizację żywności” – zauważa AGRA Watch, dodając:

„Dotacje Fundacji Gatesów i AGRA nadal koncentrują się na plonach, przygotowując Afrykę do systemu dostosowanego do potrzeb komercyjnego rolnika nastawionego na zysk, zorientowanego na plony, a nie chłopa lub drobnego rolnika produkującego różnorodne uprawy dla lokalnej społeczności. "

Dodatkowe obserwacje można znaleźć w artykule AGRA Watch 16 „Filanthrocapitalism: The Gates Foundation's African Programs Are Not Charity”, opublikowanym w grudniu 2017 r., w którym filantrokapitalizm jest opisany jako „próba wykorzystania procesów rynkowych do czynienia dobra”, ale który jest z natury rzeczy problematyczne „ponieważ rynki nie są przystosowane do tworzenia społecznie konstruktywnych celów”.

Innymi słowy, filantropia Gatesa tworzy kilka nowych problemów dla każdego z nich, który rozwiązuje. Gates zainwestował również w przemysł syntetycznej wołowiny i nic dziwnego, że wzywa kraje zachodnie do przejścia na dietę w 100% fałszywą wołową 17 – wszystko w imię ratowania środowiska. To ten sam argument podnoszony przez Agendę 21 i pozostałe programy zrównoważonego rozwoju.

Media i medycyna są pod całkowitą kontrolą

Media głównego nurtu i przemysł farmaceutyczny to dwa inne ważne obszary, które zostały przejęte przez monopolistyczne „głębokie państwo”. Obie branże są w przeważającej mierze własnością BlackRock i Vanguard, 18 więc myślenie, że media głównego nurtu będą informować o prawdzie, jest co najmniej lekkomyślne, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie i medycynę. 19

Nawiasem mówiąc, medycyna alopatyczna jest kontrolowana przez tych, którzy są w uścisku chciwości, odkąd John D. Rockefeller założył Instytut Badań Medycznych Rockefellera w 1901 roku i prowadził kampanię na rzecz wyeliminowania medycyny naturopatycznej, która była normą, w celu zastąpienia jej opatentowane leki na bazie ropy naftowej.

Wszystko, czego nie można było opatentować, zostało zniesione, a znane leki uznano za szarlatanerię. Rockefeller osiągnął to w ten sam sposób, w jaki Gates i inni technokraci robią to dzisiaj – poprzez kontrolę mediów.

Traktat WHO to COVID Wilk w owczej skórze

Traktat WHO dotyczący pandemii jest prawdopodobnie największym zagrożeniem, z jakim do tej pory się zmierzyliśmy, i będzie stanowił długą drogę do wdrożenia Wielkiego Resetu. Jak zauważyłem w artykule z marca 2022 r.20, traktat pandemiczny stanowi bezpośrednie zagrożenie dla suwerenności narodu w podejmowaniu decyzji za siebie i swoich obywateli, a jeśli zostanie wprowadzony, wszędzie zniszczy demokrację.

24 maja 2021 r. Rada Europejska ogłosiła, że poparła ustanowienie międzynarodowego traktatu pandemicznego, na mocy którego WHO miałaby mieć prawo do zastąpienia konstytucji poszczególnych narodów własną konstytucją pod hasłem „zapobiegania pandemii, gotowości i reagowania”. " 21

3 marca 2022 r. Rada upoważniła do rozpoczęcia negocjacji umowy międzynarodowej. Poniższa infografika, pochodząca ze strony internetowej Rady Europejskiej 22 , podsumowuje ten proces.

Po prostu nie ma wątpliwości, że ten traktat jest częścią planu globalistów, aby zmonopolizować systemy opieki zdrowotnej na całym świecie23 i jest sposobem na wymuszenie obowiązkowych szczepień, paszportów szczepionek i tożsamości cyfrowych na niechętnych do współpracy masach.

Każda decyzja WHO związana z pandemią zastąpiłaby prawo krajowe i stanowe. Ostatecznie wszystkie decyzje dotyczące zdrowia mogą podlegać jurysdykcji WHO, ponieważ określone cele traktatu obejmują nie tylko przyszłą reakcję na pandemię, ale także silniejsze ramy dla zdrowia z WHO jako organem koordynującym globalne kwestie zdrowotne. 24

Dyrektor generalny WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, również odnotował, że jego „głównym priorytetem” jako dyrektora generalnego WHO jest pchnięcie świata w kierunku powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. 25 Jak zauważył dr Peter Breggin, 26 odnosząc się do przemówienia Ghebreyesusa do Komitetu Wykonawczego WHO z 24 stycznia 2022 r., w którym przedstawił on swój globalny plan zdrowotny: „W całym dokumencie można wyczuć ducha komunizmu”.

WEF: „Świat jest najlepiej zarządzany przez samo-wybraną koalicję”

Raport WEF z 2010 r. „Global Redesign” 27 twierdzi, że światem najlepiej zarządza wybrana przez siebie koalicja „interesariuszy” – międzynarodowych korporacji, rządów, organów międzynarodowych, takich jak ONZ i WHO, oraz wybranych organizacji społeczeństwa obywatelskiego – które następnie podejmować decyzje w imieniu globalnej populacji.

Jeśli się przyjrzysz, przekonasz się, że wszystkie globalistyczne agendy, niezależnie od tego, jak się nazywają, mają ten cel. Wszyscy pracują na uboczu, aby pozbawić ludzi władzy, czyniąc wybranych urzędników nieistotnymi. Cała władza ma być w rękach wybranych przez siebie, samozwańczych elit. Jeśli uważasz, że mają zamiar zrobić to, co najlepsze dla ludzi, czas się obudzić, ponieważ wyraźnie śnisz.

Od ponad 100 lat robią to, co dla nich najlepsze, mimo że ich decyzje zatruły nasze zapasy żywności, gleby, powietrze i wodę. Mimo że zniszczył nasze środowisko i spowodował niebezpieczne leki i toksyczną żywność; chociaż doprowadziło to do głodu, chorób i śmierci.

Kłamali, oszukiwali i wykorzystywali każdą podstępną, niemoralną i nieetyczną sztuczkę w książce. Przymuszali, przekupywali i manipulowali do woli. Powoli, ale pewnie infiltrowali każdy obszar społeczeństwa z zamiarem zmiany go, by służył ich własnym celom.

Technologia, która jest fundamentem, na którym opiera się technokracja, pozwoliła tej wybranej przez siebie grupie megalomanów rozwijać się i budować swoją strukturę władzy w cieniu. Dopiero teraz zaczynają naprawdę pokazywać swoje prawdziwe oblicze, pragnienie absolutnej władzy i kontroli.

Jak zauważył współpracownik New American C. Mitchell Shaw, 28 „Jeśli nie płacisz za produkt, to jesteś produktem”. Ty i Twoje dane osobowe jesteście produktami Google, Twitter, Facebook i Instagram. Wszystkie te platformy sprzedają Twoje dane osobowe dla zysku. To jest biznes, w którym się znajdują.

Twoje dane są również przekazywane do sztucznej inteligencji, a algorytmy są tworzone, aby profilować i manipulować Tobą. Wszystko, co mówisz i robisz, jest używane przeciwko tobie. Ostateczny cel tych megalomanów jest zawsze ten sam: zarabianie na tobie pieniędzy, nawet jeśli to cię skrzywdzi lub zabije, i zmanipulowanie cię, by zaakceptował ich propozycję panowania nad tobą. To wszystko kończy się, gdy wystarczająca liczba osób obudzi się z tym, co robią i odmówi realizacji ich programu.

Źródło : mercola.com/…2022/04/26/blackrock-gates-big-tech-ownership.aspx
TomUrb
Ten portal coraz bardziej przypomina medium katolickie, czyż nie? 😉
Nie oceniam tego, sam się łapię na tym, że wybieram artykuły i filmiki, które akcentują co jest obecnie złego na świecie, a nie to, co dobre.
Ale może trzeba by to zacząć zmieniać?
WYKLĘTY
Kościół przejmują I judaizują masoni na masową skalę i tylko wyjątki to sobie uświadamiają a jeszcze mniejsze sprzeciwiają nie wyłączając kapłanów a zwłaszcza arcykapłanów którzy współpracują z masonerią prawie bez wyjątków
Boguslaw Sławomir Krygiel shares this
3
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Jak to łącznie z tobą? diabeł nie będzie moim właścicielem!
m.rekinek
Diabeł nie, ale jego ludzie i organizacje mają takie zakusy.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Zakusy to mogą sobie mieć, ale ze mną diabeł i jego ludzie nie będą mieli nic wspólnego. Odcinam się od wszelkiego diabelstwa. Idź precz szatanie!
Ewelina Paź
20 Ani synowi, ani żonie, ani bratu, ani przyjacielowi
nie dawaj władzy nad sobą za życia,
nie oddawaj też twoich dostatków komu innemu,
abyś pożałowawszy tego, nie musiał o nie prosić.
21 Póki żyjesz i tchnienie jest w tobie,
nikomu nie dawaj nad sobą władzy.