Chcący
Podczas ostatnich dialogów w kolegiacie przeczytano moje pytanie, ale niestety w odpowiedzi zostało one znowu okrążone, przeinaczone i odpowiadano na tą jego przeinaczoną wersję. Szkoda. Nie dociera. To jest problem z przebiciem się Obrońców Tradycji. Przeinaczanie.
Quas Primas
Dlaczego?
Prosta odpowiedź: bo przeszkadza judeo-protestantom
Quas Primas
Może masz rację z tym zezem, ale sądzę, że jednak go nie mają, bo WOGÓLE (!!!) na Krzyż nie patrzą!
Oni są skupieni na..... obserwacji wiernych.
-------------------------------------
ZBM 2 minuty temu

Jakiego zeza wymagają dziś biskupi od kapłanów żeby mogli prawidłowo (jak pisał kard. Ratzinger) odprawiać Mszę świętą, tzn. versus Deum, ad orientem, jeśli nakazują aby krucyfiks stał nie przed …More
Może masz rację z tym zezem, ale sądzę, że jednak go nie mają, bo WOGÓLE (!!!) na Krzyż nie patrzą!
Oni są skupieni na..... obserwacji wiernych.
-------------------------------------
ZBM 2 minuty temu

Jakiego zeza wymagają dziś biskupi od kapłanów żeby mogli prawidłowo (jak pisał kard. Ratzinger) odprawiać Mszę świętą, tzn. versus Deum, ad orientem, jeśli nakazują aby krucyfiks stał nie przed kapłanem ale gdzieś obok ołtarza?
Quas Primas
Papież Benedykt XVI, jeszcze jako kardynał w "Duchu Liturgii" jasno i wyraźnie powiedział, by krzyż był na ołtarzu.
Warto posłuchać poniższego wywodu katolickiego Kapłana, który mówi o tym, o czym pisał kard. Ratzinger:
" W Blasku Krzyża " ks. Jacek Bałemba
Krzysiekk
krzyż stojący obok ołtarza a nie na ołtarzu jest symbolem fakt.. Ale tego, że teraz księża chcą być nr1.
Ewelina Anna
marcys.td
Czujecie ten swąd przeciskający się pomiędzy szczelinami?
Radek33
Zamknięcie komentowania pod wszystkimi moimi mediami nie świadczy o tchórzostwie,(swoją drogą kolejny grzech pochopnego osądzania),tylko o szanowaniu mojego czasu którego mam mało amuszę potem poświęcać na usuwanie głupich komentarzy i wzajemnego obrzucania błotem
Quas Primas
Zamknięcie komentowania pod art. Ks.dr Michał Kaszowski:Jakie jest naprawdę stanowisko Kościoła wobec objawień w Garabandal? świadczy o tchórzostwie - Radku.
Widać, że większość z was ufa temu, co sobór wat II ustanowił, bo wciąż, różne, posoborowe aberracje niejako argumentujecie soborem wat II, to tak, jakby Kościół powstał dopiero 50 lat temu, a nie 2000 lat temu.
pugnator
Małe sprostowanie księże biskupie: nie tyłem do ludzi, ale przodem do Pana Jezusa obecnego w tabernakulum.
icowałek
Dobry bajer to połowa sukcesu.Na wszystko znajdzie się wytłumaczenie.
Agata.B
Kręcić, zmyślać,filozofować, zamydlać prawdę,uwiarygadniac na wszelkie sposoby,kolorować swoją opowieść dla wiernych 😀 A jaka wersję podadzą inni staruszkowie biskupi?
PiotrM
Szkoda słów.
molot
Twarze zaledwie kilku ambasadorów RP.
msz.gov.pl/…/zobacz__jak_amb…
molot
Jeśli ktoś używa wyrażenia "odnowa liturgiczna", to moim zdaniem, jest to znak, że ta osoba nie uznaje liturgii rzymskiej, takiej jaką zawsze była. Mówi o "odnowieniu" czyli o zastępstwie, o reformacji. A ponieważ wiemy, że po Soborze Watykańskim II nie było reformacji liturgii, ale wypuszczenie nowej, zdecydowanie różnej, stąd wiadomo, że to jest przeciwnik zatwierdzonej przez Kościół Mszy …More
Jeśli ktoś używa wyrażenia "odnowa liturgiczna", to moim zdaniem, jest to znak, że ta osoba nie uznaje liturgii rzymskiej, takiej jaką zawsze była. Mówi o "odnowieniu" czyli o zastępstwie, o reformacji. A ponieważ wiemy, że po Soborze Watykańskim II nie było reformacji liturgii, ale wypuszczenie nowej, zdecydowanie różnej, stąd wiadomo, że to jest przeciwnik zatwierdzonej przez Kościół Mszy rzymskiej.
Weronika....S
Tacy są współcześni ,,psuje,, nie trzeba komunistycznych agentów.
bliźniak
Jak można nazwać zubożenie Mszy Świętej do granic absurdu, odnową liturgii.